1-0 Kiławiec Rafał (68' as. Bukowiec Łukasz)
1-1 ??? (90+1)
1-2 ??? (90+4)

Żółte kartki: Orzeł, Garbacz

W ostatnim meczu rundy jesiennej przegraliśmy w Porębie Wielkiej z Orkanem Niedźwiedź 1:2. Zwycięstwo było blisko ale decydujące bramki dla rywali padły już w doliczonym czasie gry i to oni cieszyli się z 3 pkt.

AKS pojechał do Poręby mocno osłabiony. Poza brakującymi już tydzień temu - Kmiecika, Pasionka i F.Krzyżaka brakło S.Oleksego który pauzuje za czerwoną kartkę oraz kontuzjowanego Patryka Rośka. Skład musieliśmy łatać młodymi zawodnikami i w obronie cały mecz zaliczył Michał Kiławiec a w środku grał dziś Tomasz Garbacz. Dzisiaj 50 mecz w barwach AKS rozegrał Łukasz Bukowiec.

Mecz przypominał spotkanie w Siekierczynie gdzie AKS wygrał 2:0. Rywale lepiej orientowali się na małym boisko i to oni w pierwszej części mieli lepsze okazje. Oddawali sporo strzałów ale wszystkie były niecelne. Najlepszą okazję mieli w 17 min gdy ich zawodnik wyszedł sam na sam ale lobem posłał piłkę nad bramką. My podobnie jak w Siekierczynie pozwoliliśmy rywalom się wyszumieć i staraliśmy się wykorzystać ich ofensywne zapędy aby zadać cios. Niestety w pierwszej połowie nie było do tego okazji gdyż nie potrafiliśmy odebrać piłki w środkowej strefie aby szybką akcją zaskoczyć rywala. Nabliżej bramki był Łukasz Bukowiec, który po wrzutce z wolnego i zamieszaniu wślizgiem zdążył uprzedzić bramkarza w polu bramkowym ale piłka przeleciała obok bramki.

W drugiej części plan był podobny z tym że teraz zaczęliśmy częściej przejmować piłkę w środku i w końcu po jednym z takich odbiorów objęliśmy prowadzenie. Po odzyskaniu piłki przez Jaśkiewicza, Łukasz Bukowiec obsłużył podaniem Kiławca, który z narożnika pola karnego trafił od słupka do siatki. Chwilę wcześniej gospodarze mogli objąć prowadzenie ale bombę z wolnego z 30m ładną paradą M.Gwiżdż wybił na rożny. Kolejna kontra mogła dać nam podwyższenie w 77 min tym razem jednak Bukowiec uderzył mocno i niecelnie. Z czasem jednak rywale atakowali coraz groźniej i nasi obrońcy dwoili się i troili aby nie dopuścić ich do sytuacji strzeleckiej. Niestety w doliczonym czasie gry zabrakło nam koncentracji i straciliśmy aż dwie bramki. Obie niemal identyczne. Po rzucie rożnym z lewej strony najpierw w 91 min zupełnie niekryty rywal trafił głową z 6m a potem w 94 min, w ostatniej akcji meczu tym razem strzał głową został zablokowany ale piłka po rykoszecie i zmieszaniu wpadła do bramki przy prawym słupku.

Niestety po tej porażce spadliśmy na 3 miejsce. Zwycięstwa odniosły dziś zespoły Płomienia i Turbacza i to drużyna z Mszany Dolnej jest obecnie liderem. Jutro tą pozycję może odzyskać Słomka, która gra z LKS Rybie. Jeżeli to nastąpi to będziemy tracić 4 pkt do lidera i los na wiosnę już nie będzie leżał w naszych rękach. Trzeba sobie jednak zadać także pytanie czy awans jest nam potrzebny. Patrząc na ostatnie mecze i problemy z zebraniem składu na spotkania nawet u siebie można dojść do wniosku że nie koniecznie. A na pewno sytuacja kadrowa w ostatnich meczach jest conajmniej niepokojąca i przez zimę musimy w jakiś sposób tym problemom zaradzić. Teraz przed nami przerwa zimowa i przygotowania do rundy wiosennej a na A klasowe boiska wrócimy na przełomie marca i kwietnia.

Przebieg meczu
I połowa
4' - R.Kiławiec strzela z 17m ale w środek bramki
12' - żółta kartka dla zawodnika Orkana za nierozważny atak
13' - kontra Orkana, dośrodkowanie z prawej strony na przeciwległą stronę, strzał z powietrza trafai w boczną siatkę
17' - prostopadłe zagranie, M.Kiławiec nie sięga piłki i zawodnik rywali wychodzi sam na sam, próbuje lobować ale przenosi piłkę nad bramką
19' - Ł.Bukowiec uderza z 20m ale za lekko by zaskoczyć bramkarza
22' - żótła kartka dla Tomka Garbacza za nierozważny atak
27' - strzał z 20m obok naszej bramki
35' - dośrodkowanie z wolnego w pole karne, zamieszanie i Łukasz Bukowiec wślizgiem uprzedza bramkarza w polu bramkowym ale piłka przelatuje obok bramki
37' - strzał z 25m ponad naszą bramką
38' - żółta kartka dla Orła za spóźniony atak
44' - strzał z 20m w boczną siatkę naszej bramki
45' - błąd w naszej obronie, kiks i zawodnik Orkana ma czystą pozycję, strzał z 18m obok bramki
45' - do przerwy 0:0

II połowa
53' - strzał z 20m ale M.Gwiżdż spokojnie broni
58' - dośrodkowanie z rożnego, Nowak uderza głową ale nieznacznie ponad bramką
62' - wolny z 30m, mocna bomba pod poprzeczkę, M.Gwiżdż paradą odbija na rzut rożny
63' - zagapiliśmy się przy rożnym i piłka wrzucona na dalszy słupek dochodzi do rywala, który jednak głową pudłuje
68' - 1:0 - Rafał Kiławiec ( 8 gol w tym sezonie / 66 gol w barwach AKS )
Odbiór w środku pola Jaśkiewicza do spółki z Pławeckim, piłka podana do Bukowca, który zagrywa prostopadle do Kiławca a ten uderza z narożnika pola karnego. Piłka po rękach bramkarza i od słupka wpada do siatki

71' - Paweł Bukowiec wchodzi za Rafała Kiławca
74' - żółta kartka dla rywala za krytykowanie orzeczeń sędziego
77' - odbiór na połowie rywala, Pławecki podaje do Jaśkiewicza który uruchamia Ł.Bukowca w polu karnym, strzał z narożnika pola karnego ponad
79' - Jaśkiewicz podaje do Pławeckiego, który oddaje strzał z ostrego kąta, piłka leci wzdłuż bramki i próbuje oddać strzał Ł.Bukowiec ale nie może dobrze się złożyć i uderzenie jest niecelne
80' - wolny dla Orkana z 25m, strzał obok muru, piłka robi spory kozioł ale M.Gwiżdż jest czujny i broni pewnie ten strzał
81' - strzał z 20m, piłka po rykoszecie wpada do rąk M.Gwiżdża
82' - żółta kartka dla rywala za przerwanie ręką naszej kontry
87' - wolny obok narożnika pola karnego, strzał ponad bramką
91' - 1:1
Rożny dla Orkana, niepilnowany zawodnik strzela głową z 7m do siatki
94' - 1:2
Kopia poprzedniej bramki. Strzał głową po rogu jest przyblokowany ale piłka po rykoszecie wpada do naszej siatki.

95' - sędzia kończy spotkanie, przegrywamy 1:2