1:0 Kiławiec Rafał (2' as. Pławecki Daniel)
2:0 Kiławiec Rafał (4' as. Pławecki Daniel)
3:0 Kiławiec Rafał (16' karny po faulu na Bogusławie Orzeł)
4:0 Orzeł Bogusław (39' as. Pławecki Daniel)
5:0 Pławecki Daniel (56' as. Pasionek Stanisław)
6:0 Pławecki Daniel (66' as. Orzeł Bogusław)
7:0 Kiławiec Rafał (70' as. Pławecki Daniel)
7:1 ??? (73')
7:2 ??? (85')
8:2 Kiławiec Rafał (89' as. Pławecki Daniel)

Czerwona kartka: zawodnik Gorców (43' za faul taktyczny)

AKS zagrał dziś na własnym boisku z Gorcami Kamienica. Nasz zespół od początku zdominował spotkanie i ostatecznie wygrał wysoko 8:2.

W podstawowym składzie zabrakło dziś dwóch zawodników. Kontuzji w Siekierczynie nabawił się Mariusz Jasica a powodów prywatnych nie było dziś Łukasza Bukowca. Pierwszego na lewej obronie zastąpił Rafał Gwiżdż natomiast w ataku za Bukowca zagrał Rafał Kiławiec, który przeciwko Słomce strzelił bramkę po wejściu z ławki. Na ławce rezerwowych usiadł także Patryk Rosiek. Na prawej obronie zagrał Dawid Firlej który wystąpił po raz pierwszy w tym sezonie. Na ławce zabrakło dziś Dawida Nowaka oraz Tomka Garbacza i mieliśmy dziś poza trenerem Banią tylko dwóch rezerwowych.

Wydawało się że brak Łukasza Bukowca - najlepszego strzelca AKS w tym sezonie, będzie stanowiła spory problem ale rzeczywistość przeszła nasze oczekiwania. Zastępujący Bukowca - Rafał Kiławiec strzelił dziś aż 5 goli a gdyby w kilku innych sytuacjach zachował się lepiej, mógł dziś nawet pobić rekord na największą ilość strzelonych goli w jednym meczu przez gracza AKS (7 goli Mariusza Przystała). I tak był to najlepszy mecz w jego wykonaniu - dotychczas dwukrotnie strzelał po 4 gole w sezonie 2014/15 na boiskach w Mordarce i Dobrej (oba spotkania AKS wygrał wtedy 5:0). Jest to także jego 3 hattrick w naszych barwach. Kiławiec zaliczył świetny występ ale jeszcze lepszy był dziś Daniel Pławecki, który miał udział w 7 z 8 bramek strzelonych przez nasz zespół - 2 razy trafił sam a 5 krotnie dogrywał (w tym 4 razy do Kiławca).

Dziś zrobiliśmy to czego zabrakło nam choćby przeciw Krokusowi. Wykorzystaliśmy szybko nadażające się okazje i w zasadzie po kwadransie mecz był już ustawiony. Dwukrotnie po podaniach Daniela Pławeckiego trafił Rafał Kiławiec i już w 4 min prowadziliśmy 2:0 a w 15 min po faulu na Orle karnego na bramkę zamienił znów Kiławiec, który zaliczył hattricka w kwadrans. Goście pierwszy strzał oddali dopiero w 19 min ale nie sprawił on problemów Gwiżdżowi. W 26 min Kiławiec mógł ponownie trafić ale po dośrodkowaniu z wolnego Kmiecika będąc sam przed bramkarzem nie trafił głową w piłkę. W 34 min goście mieli najlepszą okazję w pierwszej połowie - po prostopadłym podaniu zawodnik Gorców znalazłby się sam na sam ale dobrze wyszedł z bramki Marcin Gwiżdż i wybił napasnikowi piłkę spod nóg. Chwilę później my staneliśmy przed okazją ale Daniel Pławecki w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza. Co się odwlecze... W 39 min szybko rozegrany wolny przez Orła, który podaje do Daniela Pławeckiego, ten oddaje w pole karne do Orła który podwyższa na 4:0. W 43 min obrońca gości fauluje uciekającego mu Kiławca za co sędzia wyrzuca go z boiska. Goście mieli sporo pretensji o tą sytuacje i trzeba przyznać że sędzia nie pomyliłby się gdyby dał obrońcy tylko żółtą kartkę gdyż w środku wracał także drugi obrońca. Jednak ciężko też stwierdzić że ta sytuacja przy wyniku 4:0 miała znaczenie i wypatrzyła wynik.

Po przerwie nie zdjęliśmy nogi z gazu ale także zmarnowaliśmy sporo dobrych okazji w czym przypominaliśmy AKS z poprzednich spotkań. W 47 min po rożnym Kiławiec uderzył wolejem ale obronił bramkarz. W 53 min gościom należał się rzut karny. Piłka zagrana w nasze pole karne, zawodnik gości walczący z naszymi dwoma obrońcami i niepotrzebnie wychodzący z bramki Gwiżdż który wpadł w rywala. Sędzia jednak zamiast karnego podyktował rzut wolny dla nas za faul na bramkarzu i tutaj goście mieli uzasadnione pretensje. Niestety w tej sytuacji kontuzji nabawia się także Rafał Gwiżdż który po paru minutach zostaje zmieniony. Chwilę później goście mieli kolejną okazję ale po mocnym strzale z pola karnego Gwiżdż obił piłkę na róg. W 56 min strzelamy kolejną bramkę, podanie z głębi pola Pasionka na bramkę zamienia Daniel Pławecki, który po ograniu bramkarza trafia do pustej bramki. Ten sam zawodnik trafia na 6:0 w niemal identyczny sposób - podanie Orła z wolnego za plecy obrońców i Daniel znów trafia do pustej bramki po ograniu bramkarza. W 70 min jest już 7:0 i znów w roli głównej Daniel Pławecki, który po ograniu obrońcy wykłada piłkę na 4 m skąd trafia Kiławiec. Po tym golu zbytnio się rozluźniliśmy i rywale grając w dziesiątkę zdobyli gola po sytuacji sam na sam. W 75 min Kiławiec staje przed szansą na kolejną bramkę ale chyba sam był zaskoczony że znalazła się sam na sam i fatalnie spudłował. W 82 min w sytuacji sam na sam znalazł się Paweł Bukowiec ale bramkarz nogą obronił jego strzał a kilkadziesiąt sekund później po akcji Daniela Pławeckiego i wyłożeniu piłki na 2m nie wiadomo co zrobił Krzyżak, który poprostu skiksował przed pustą bramką. W 85 min po rzucie wolnym goście strzelają drugiego gola choć tutaj powinien być rzut wolny dla nas gdyż dodający strzał rywal przez wyjściem w powietrze popchnął w plecy ręką Firleja. W końcówce najpierw marnujemy dwie okazje - po wyjściu kontrą 3 na 1 kompletnie się pogubiliśmy i zmarnowaliśmy tą okazję a w 87 min po błędzie bramkarza Kiławiec próbował podać na czystą pozycję Pawłowi Bukowcowi ale tą sytuację też zmarnowaliśmy. W końcu w 89 min Kiławiec strzela swojego 5 gola ustalając wynik meczu na 8:2. W tej sytuacji też jednak nie popisał się sędzia boczny gdyż Kiławiec był na spalonym po zgraniu Pławeckiego. Prawdopodobnie sędzia myślał że piłkę zgrał obrońca który skończył do niej razem z naszym skrzydłowym.

Mecz zakończył się efektownym zwycięstwem. Pozwolił nam także nabrać pewności przed kolejnym spotkaniem w którym zagramy na wyjeździe z Płomieniem Limanowa. Płomień dziś przegrał na wyjeździe ze Słomką Siekierczyna, która dzięki temu wskoczyła na pozyję wicelidera. My mamy obecnie 2 pkt przewagi nad Słomką i 5 nad Płomieniem, który ma jednak jeden mecz rozegrany mniej.

Z Płomieniem graliśmy w poprzednim sezonie na poziomie ligi okręgowej i w obu spoktaniach wygraliśmy po 4:0. W Łososinie Górnej bramki strzelali Łukasz Pietrzak, Filip Krzyżak i Łukasz Bukowiec dwie a na wiosnę w Ujanowicach Piotr Kmiecik, Kacper Pławecki, Bogusław Orzeł i Krzyżak. Ogółem z Płomieniem na wyjeździe graliśmy 11 razy i wygraliśmy ponad połowę tych spotkań (6) a Płomień był górą 4 krotnie. Ostatni raz punkty straciliśmy z nimi w 2016 roku remisując u siebie 0:0 a porażkę ponieśliśmy w 2015 przegrywając na wyjeździe 1:4. Od tych spotkań wygraliśmy 4 spotkania z rzędu.

Przebieg meczu
I połowa
2' - 1:0 - Rafał Kiławiec ( 3 gol w tym sezonie / 61 gol w barwach AKS)
Indywidualna akcja Daniela Pławeckiego, który ograł 3 rywali i podał na 5m skąd trafił Kiławiec

3' - prostopadłe zagranie Kiławca do Orła ale bramkarz wychodzi na 16m i nogami wygarnia piłkę
4' - 2:0 - Rafał Kiławiec ( 4 gol w tym sezonie / 62 gol w brawach AKS)
Daniel Pławecki zagrywa prostopadłe podanie a Kiławiec sam na sam trafia w długi róg

9' - zgranie Kiławca na prawą stronę, Pławecki uderza z narożnika pola karnego obok bramki
12' - po wybiciu piłki z pola karnego przez obrońców natychmiast strzela z 25m pasionek ale wysoko ponad bramką
15' - faul w polu karnym - Orzeł zostaje kopnięty w nogę, rzut karny
16' - 3:0 - Rafał Kiławiec ( 5 gol w tym sezonie / 63 gol w barwach AKS)
Kiławiec strzela z jedenastu metrów niezbyt dobrze ale piłka po rękach bramkarza wpada do siatki

19' - rzut wolny dla Gorców, strzał trafia w mur, dobitka z 16m z powietrza ląduje w rękach Marcina Gwiżdżą
26' - Kmiecik dośrodkowuje z wolnego w pole karne, zupełnie nie kryty Kiławiec nie trafia głową w piłkę i bramkarz nogą odbija piłkę za pole karne
29' - wolny z 25m, strzał ponad naszą bramką
31' - dośrodkowanie w nasze pole karne, zawodnik Gorców próbuje "szczupakiem" z 8m ale obok słupka
33' - dobre dośrodkowanie Kiławca i teraz Orzeł rzuca się "szczupakiem" ale nie sięga piłki
34' - kontra Gorców, prostopadłe podanie w nasze pole karne, zawodnik rywali wychodzi sam na sam ale M.Gwiżdż nogami wybija mu piłkę spod nóg poza pole karne
35' - świetne podanie Krzyżaka na prawe skrzydło, D.Pławecki zbiega z piłką w pole karne, sam na sam, strzela wprost w bramkarza
36' - Pasionek strzela z 25m, bramkarz broni
37' - kontra AKS po akcji rywali, Kiławiec niepotrzebnie decyduje się na strzał z 20m i bramkarz spokojnie łapie
38' - uderzenie z 30m obok naszej bramki
39' - 4:0 - Bogusław Orzeł ( 4 gol w tym sezonie / 30 gol w barwach AKS)
Orzeł szybko podaje z rzutu wolnego na prawo do Pławeckiego, ten dochodzi z piłką na wysokość pola karnego, odgrywa na 4m skąd kończy Orzeł, między nogami bramkarza

41' - dośrodkowanie w nasze pole karne przelatuje na prawą stronę, zawodnik Gorców próbuje strzelać lub dograć ale jego zagranie jest zablokowane i to o mało nie myli M.Gwiżdża, który jednak odbija na róg piłkę zmierzającą w krótki róg
43' - długa piłka spada za plecy obrońców, rusza Kiławiec i jest chwytany za rękę i powalony przez obrońcę. Sędzia pokazuje czerwoną kartkę obrońcy gości
44' - Krzyżak uderza z wolnego nad murem ale zbyt lekko i bramkarz zdążył z interwencją.
45' - do przerwy prowadzimy pewnie 4:0

II połowa
47' - D.Pławecki z rożnego, Kiławiec strzela z woleja z 8m w środek bramki i bramkarz łapie
50' - kolejny róg, obrońcy wybijają przed pole karne, Pasionek z woleja z 20m nad bramką
53' - podanie w nasze pole karne, przy zawodniku Gorców są nasi dwaj obrońcy ale M.Gwiżdż decyduje się na wyjście i zderza się z rywalem. Sędzia dyktuje rzut wolny za faul na bramkarzu choć chyba powinien być rzut karny dla gości
55' - akcja Gorców prawym skrzydłem, zawodnik zbiega w pole karne i strzela mocno ale M.Gwiżdż nogami odbija na rzut rożny
56' - 5:0 - Daniel Pławecki ( 5 gol w tym sezonie / 46 gol w barwach AKS)
Piłka z głębi pola od Pasionka za plecy obrońców, Daniel Pławecki wychodzi sam na sam, mija bramkarza i trafia do pustej bramki

57' - Patryk Rosiek wchodzi za Rafała Gwiżdża, Rosiek gra na prawej obronie a na lewą przechodzi Firlej
58' - strzał z 25m na naszą bramkę ale bardzo niecelny
59' - Paweł Bukowiec wchodzi za Stanisława Pasionka
64' - żółta kartka dla zawodnika Gorców za nierozważny atak
65' - po zgraniu Kiławca w polu karnym dobrą okazję ma Rosiek ale jego strzał bramkarz odbija nogą na róg
66' - 6:0 - Daniel Pławecki ( 6 gol w tym sezonie / 47 gol w barwach AKS)
Wolny na naszej połowie, Orzeł zagrywa natychmiast na połowę rywali którym znów ucieka Daniel Pławecki, kolejny raz mija bramkarza i trafia do pustej bramki

69' - strzał z 25m obok naszej bramki
70' - 7:0 - Rafał Kiławiec ( 6 gol w tym sezonie / 64 gol w barwach AKS)
Paweł Bukowiec zgrywa głową dalekie podanie na prawą stronę, Daniel Pławecki dochodzi z piłką do końcowej linii i wykłada na 5m skąd do siatki trafia Kiławiec

73' - 7:1
Prostopadłe podanie z głębi pola i zawodnik Gorców wykorzystuje okazję sam na sam

74' - D.Pławecki z rożnego, piłka przelatuje przez pole karne i dochodzi do Firleja, który strzela z półwoleja ale nad bramką
75' - po zagraniu P.Bukowca nieoczekiwanie Kiławiec znajduje się sam na sam ale strzela bardzo niecelnie
76' - strzał z 30m, M.Gwiżdż łapie bez problemu
80' - uderzenie z 25m, piłka po nodze obrońcy przelatuje nad naszą bramką na rzut rożny
82' - Paweł Bukowiec ogrywa obrońcę w polu karnym i wychodzi sam na sam ale jego strzał w krótki róg, nogą broni bramkarz, akcja jest kontynuowana i piłka dochodzi do Daniela Pławeckiego, który tym razem od lewej strony wchodzi w pole karne i wykłada na 3m przed odsłoniętą bramkę ale tam w piłkę źle trafia Krzyżak i obrońcy wybijają piłkę
85' - 7:2
wolny dla Gorców, dośrodkowanie w pole karne i celny strzał głową

86' - Jaśkiewicz uderza z 25m, bramkarz broni
87' - błąd bramkarza który nie łapie dośrodkowanie, piłka spada pod nogi Kiławca, który nie decyduje się na strzał tylko odgrywa do P.Bukowca ale ten źle przyjmuje i sytuacja jest zmarnowana
89' - 8:2 - Rafał Kiławiec ( 7 gol w tym sezonie / 65 gol w barwach AKS)
Długa piłka, obrońca skacze razem z D.Pławeckim i piłka odbijając się od naszego skrzydłowego ląduje pod nogami Kiławca, który wychodzi sam na sam i pewnie kończy

90' - mocny wrzut z autu w nasze pole karne, przewrotka z 10m ale niecelna.
92' - sędzia kończy mecz.