Bramki:
1:0 Kiławiec Rafał (81' as. Bukowiec Paweł)
2:0 Bukowiec Łukasz (92' as. Oleksy Sebastian)

Żółte kartki: Rosiek

AKS dziś odniósł zwycięstwo na trudnym terenie w Siekierczynie. Zwyciężyliśmy 2:0 po bramkach w końcówce i odzyskaliśmy pozycję lidera.

Po przegramym meczu z Krokusem w naszym składzie zaszła jedna zmiana. Nie w pełni sił był dziś Rafał Gwiżdż którego na lewej obronie zastąpił Mariusz Jasica. Nastąpiła też zmiana w środku pola, nieco wyżej zagrał Dawid Jaśkiewicz a parę defensywnych pomocników z Pasionkiem tworzył Bogusław Orzeł.

Rozegraliśmy dziś bardzo trudne spotkanie. Pod względem gry i piłkarskich umiejętności byliśmy lepsi od rywala ale na małym boisku w Siekierczynie ciężko było o techniczną grę. Rywale znali swoje atuty i od początku nawiązali z nami twardą, fizyczną walkę. Nie było miejsca na rozgrywanie, wszystko odbywało się na małej przestrzeni i w tłoku. Od początku rywale chcieli nas zdominować fizycznie i nawet im się to na chwilę udało ale z czasem nasi zawodnicy podjęli rękawice i ogryzali się twardymi zdecydowanymi wejściami. Słomka grała raczej prostą piłkę - długie zagranie na wysokich napastników z których jeden miał przebić piłkę do wychodzącego za plecy obrońców partnera. Jeżeli nasi obrońcy wygrywali pojedynki to druga linia miała zgarniać piłkę i od razu strzelać z dystansu na naszą bramkę mając nieco miejsca. I tych strzałów faktycznie było dużo ale były one bardzo niecelne. W pierwszej części w sytuacjach podbramkowych było 3:1 dla nas choć to rywale mieli pierwszą okazję na otwarcie meczu. W 23 min zawodnik Słomki wbiegł w nasze pole karne i z czytej pozycji uderzył mocno ale M.Gwiżdż dobrze obronił ten strzał. W 25 min odpowiedzieliśmy - dośrodkowanie Ł.Bukowca, przedłuża głową Jaśkiewicz i na czystej pozycji znajduje się w polu karnym Daniel Pławecki ale strzela obok krótkiego słupka. W 30 min po rzucie rożnym i zamieszaniu Orzeł głową trafił w poprzeczkę a piłka po odbiciu się od linii wyszła w boisko. W końcu w 33 min po kolejnym rożnym Ł.Bukowiec uderzył z woleja z 13m i piłka zmierzała idealnie w lewy róg, ale bramkarz wybił ten strzał robiąc... wślizg. Przed przerwą było jeszcze kilka strzałów z obu stron ale raczej niegroźnych.

Po przerwie widzieliśmy podobny obraz gry. Piłka przemieszczała się od pola karnego do pola karnego. Oba zespoły próbowały szczęścia ale strzały były za lekkie albo niecelne. Czym dużej mecz trwał tym dłużej wyglądało na to że rozstrzygnie jedna bramka - kto strzeli pierwszy ten wygra ten mecz. W 65 min za Krzyżaka wszedł Rafał Kiławiec a w 67 min po jednej z akcji Słomki kontuzji doznał Mariusz Jasica i musiał opuścić boisko. Wszedł za niego Paweł Bukowiec, który przeszedł na lewe skrzydło. Były to kluczowe zmiany bo to właśnie Ci zawodnicy dali nam prowadzenie. Zanim to jednak nastąpiło rywale mieli okazję gdy po nieporozumieniu w naszej obronie zawodnik Słomki z pola karnego uderzył nad poprzeczką. Na minutę przed bramką świetną okazję miał Daniel Pławecki, który wyszedł sam na sam, minął bramkarza ale wyrzucił się tym pod linię końcową i oddał strzał ale tylko w boczną siatkę. W 81 min świetnym prostopadłym podaniem między obrońcami popisał się Paweł Bukowiec a Kiławiec wyszedł sam na sam i pewnym strzałem pod poprzeczkę rozbił mur obronny rywali. Rywale ruszyli do odrabiania strat i kilka razy zakotłowało się w naszym polu karnym ale dobrze radziła sobie nasza obrona i bramkarz. Dzięki temu nieco miejsca zrobiło się z przodu. W 85 min mieliśmy świetną okazję aby zamknąć ten mecz. Dośrodkowanie Orła z głębi pola do zupełnie nie pilnowanego w polu karnym Łukasza Bukowca, który chyba nie spodziewał się że jest sam i spróbował strzału głową który jednak minął bramkę. Szkoda bo miał sporo czasu aby przyjąć piłkę w polu karnym. W końcu postawiliśmy kropkę nad "i" w doliczonym czasie gry. Piłkę z naszego pola karnego wybijał Sebastian Oleksy i zaliczył niepodziewaną asystę. Piłka trafiła na lewe skrzydło do Łukasza Bukowca, który uniknął spalonego, ruszył od połowy boiska na bramkę rywali w sytuacji sam na sam trafił do siatki ustalając wynik meczu na 2:0.

Po tym zwycięstwie wróciliśmy na pozycję lidera gdyż dotychczasowy - Płomień w ten weekend nie grał. Jego mecz ze Stradomką został przeniesiony na końcówkę października. Za tydzień zagramy u siebie z Gorcami Kamienica, które dziś wygrały na wyjeździe z Krokusem Przyszowa 4:3 co tylko pokazuje że w tej lidze każdy może wygrać z każdym. My z Gorcami ostani raz graliśmy rok temu. Przed rozpoczęciem sezonu 2017/18 zagraliśmy z nimi w Kamienicy w ramach Pucharu Polski i zwyciężyliśmy po rzutach karnych. W meczu było wtedy 3:3 a my po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:3. W drugiej części jednak wzięliśmy się do roboty i po golach R.Gwiżdża, Pasionka i Krzyżaka doprowadziliśmy do remisu i karnych. W Ujanowicach z Gorcami graliśmy ostatnio w 2013 i wygraliśmy wtedy 2:1 po dwóch golach Mariusza Przystała. Zwycięskiego gola strzeliliśmy w doliczonym czasie gry a Przystał wcześniej nie wykorzystał jeszcze karnego. Natomiast rok później spotkanie ligowe nie doszło do skutku gdyż goście przyjechali do nas bez badań lekarskich co skończyło się walkowerem na naszą rzecz. Mecz z 2013 roku był jednak naszym jedynym wygranym meczem z Gorcami u siebie. O dziwo z nimi gra nam się lepiej na wyjeździe. U siebie w 6 dotychczasowych meczach, wygraliśmy tylko raz, dwukrotnie remisując i ponosząc 3 porażki. Oby w niedziele nasi zawodnicy postarali się o poprawienie tych statystyk.

Przebieg meczu
I połowa
4' - wrzutka z wolnego, wybijamy przed pole karne, strzał z powietrza z 16m ponad naszą bramką
5' - po wrzucie z autu, rywale wybijają przed pole karne, Jasica z półwoleja strzela obok bramki z 16m
6' - strzał z 30m, M.Gwiżdż łapie bez problemów
10' - strzał z 25m ponad naszą bramką
22' - błąd Kmiecika, który zagrał pod nogi rywala, natychmiastowy strzał z 25m ponad naszą bramką
23' - prostopadłe podanie, nie dał rady przeciąć S.Oleksy i zawodnik Słomki przejmuje piłkę i wbiega w nasze pole karne, mocny strzał z 14m ale M.Gwiżdż świetnie broni odbijając piłkę
24' - dośrodkowanie z wolnego, M.Gwiżdż łapie w powietrzu ale zostaje ostro potraktowany przez zawodnika Słomki, za który otrzymuje on żółtą kartkę
25' - dośrodkowanie Ł.Bukowca, Jaśkiewicz przedłuża głową lot piłki, dochodzi do niej Daniel Pławecki, wbiega w pole karne i strzela obok krótkiego słupka
28' - wolny z bocznego sektora bity w światło bramki ale M.Gwiżdż pewnie łapie
29' - Kmiecik z wolnego w pole karne, Bukowiec próbuje tyłem głowy oddać strzał ale jest zablokowany, próbuje dobić z przewrotki ale piłka wylatuje wysoko w powietrze, skacze F.Krzyżak i oddaje strzał głową ale obok bramki
30' - rożny bity w pole bramkowe, Orzeł uderza głową, piłka trafia w poprzeczkę i po odbiciu od linii wychodzi w boisko po czym obrońcy wybijają i wychodzą z kontrą, którą przerywa faulem Rosiek, za co otrzymuje żółtą kartkę
33' - Daniel Pławecki zagrywa z rogu na 12m, Ł.Bukowiec uderza mocno z woleja idealnie w lewy róg ale bramkarz wślizgiem wybija ten strzał
40' - Pasionek z 25m ponad bramką
42' - strzał z narożnika pola karnego, mocny ale niecelny
43' - Daniel Pławecki strzela z narożnika pola karnego obok krótkiego słupka
44' - aut w nasze pole karne, zawodnik Słomki obraca się i strzela ale znów M.Gwiżdż bez problemowo broni
45' - D.Pławecki z 17m obok bramki
45' - do przerwy remis 0:0

II połowa
47' - wolny za zagranie ręką Jasicy. Strzał nad murem ale M.Gwiżdż na posterunku - łapie pewnie ten strzał
48' - F.Krzyżak strzala z 20m ale bardzo niecelnie
52' - Orzeł strzala głową z 10m ale za lekko aby zaskoczyć bramkarza
58' - zagranie z wolnego z własnej połowy w nasze pole karne, zawodnik Słomki nie trafia dobrze głową w piłkę i jego próba strzału z 6m mija bramkę
60' - po wolnym, zgranie w polu karnym i strzał Ł.Bukowca z 12m ale ponad bramką
64' - strzał D.Pławeckiego z ostrego kąta, obroniony przez bramkarza
65' - strzał z 25m obok naszej bramki
65' - Rafał Kiławiec wchodzi za Filipa Krzyżaka, na lewe skrzydło przechodzi Jaśkiewicz
68' - strzał głową z 12m obok bramki
69' - kontuzjowany zostaje Mariusz Jasica. Zastępuje go Paweł Bukowiec, który wchodzi na lewe skrzydło a do obrony cofa się Jaśkiewicz
70' - prostopadłe podanie, Orzeł wślizgiem próbuje przejąć ale zmienia tor lotu piłki czym myli Oleksego, zawodnik Słomki wbiega z piłką w nasze pole karne ale z 14m strzela wysoko ponad bramką
77' - prostopadłe podanie dochodzi do D.Pławeckiego, który sam na sam trafia do siatki ale sędzia odgwizduje spalonego
77' - Tomasz Garbacz wchodzi na obronę za Patryka Rośka
78' - Pasionek strzela z 25m niecelnie
79' - długa piłka z obrony w nasze pole karne, zawodnik Słomki strzela z ostrego kąta w krótki róg ale świetnie broni M.Gwiżdż
80' - Daniel Pławecki ucieka obrońcom, mija bramkarza ale wyrzuca się do końcowej linii i jego strzał w kierunku pustej bramki trafia tylko w boczną siatkę.
80' - Daniel Nowak wchodzi za Stanisława Pasionka
81' - 1:0 - Rafał Kiławiec ( 2 gol w tym sezonie / 60 gol w barwach AKS )
Prostopadłe podanie ze skrzydła między obrońcami zagrane przez Pawła Bukowca, Kiławiec wychodzi sam na sam i trafia pewnie pod poprzeczkę

84' - wolny z 30m ale wysoko ponad naszą bramką
85' - dośrodkowanie Orła z głębi pola, zupełnie niepilnowany Łukasz Bukowiec uderza z 11m głową ale obok słupka
86' - Ł.Bukowiec dochodzi do piłki zagranej za plecy obrońców ale uderza obok długiego słupka
89' - nieporozumienie w naszej obronie, skrzydłowy wbiega z piłką, zawija do środka ale jego strzał jest zablokowany, dobitka z 16m spokojnie złapana przez M.Gwiżdża
92' - 2:0 - Łukasz Bukowiec ( 5 gol w tym sezonie / 19 gol w barwach AKS)
S.Oleksy wybija piłkę z naszego pola karnego, do piłki dochodzi Łukasz Bukowiec i rusza od połowy na bramkę Słomki, wychodzi sam na sam i strzałem obok bramkarza trafia do siatki.

93' - koniec meczu, wygrywamy 2:0.