1:1 Pławecki Daniel (22' as. Kmiecik Piotr)
2:1 Kiławiec Rafał (37' as. Krzyżak Filip)
3:2 Krzyżak Filip (80' bez asysty)
4:2 Orzeł Bogusław (90' - bez asysty, dobitka rzutu karnego)

W 90 min Orzeł nie wykorzystał rzutu karnego

Żółte kartki: P.Bukowiec, M.Gwiżdż

AKS wygrał dziś na wyjeździe ze Stradomką 4:2 i było to 4. zwycięstwo naszego zespołu z rzędu.

Dzisiejsze zwycięstwo było wymęczone, ale było takie na własne życzenie. Gdybyśmy na początku drugiej połowy wykorzystali jedną z okazji na 3:1 to rywale już nie podnieśliby się w tym meczu. A tak to oni wyrównali po stałym fragmencie i potem złapali wiatr w żagle i walczyli do końca o zwycięską bramkę. Na szczęście nasz zespół zadał dwa decydujące ciosy - chociaż tak jak w meczu z Rybiem mieliśmy sporo szczęścia - i sięgnęliśmy po 3 punkty.

W naszym składzie nastąpiły dwie zmiany. Za kartki pauzował dziś Sebastian Oleksy a nieobecny z powodów osobistych był Patryk Rosiek dlatego na środku obrony zagrał nieobecny z Rybiem Stanisław Pasionek a na lewej obronie rezerwowy w tamtym meczu Mariusz Jasica. Na ławce poza Pawłem Bukowcem usiadł nieobecny ostatnio Tomasz Garbacz oraz Daniel Nowak, który wrócił do naszego zespołu po ponad 4 latach nieobecności. Podczas poprzedniego pobytu w latach 2010-14 rozegrał w naszych barwach 74 mecze, zdobywając 4 gole i zaliczając 4 asysty. Dziś usiadł na ławce i wszedł na ostatnie 15 min.

W dzisiejszym spotkaniu bramkę nr. 43 zdobył Daniel Pławecki co pozwoliło mu minąć Marka Pacholika na liście najlepszych strzelców w historii AKS. Daniel zajmuje teraz 7 miejsce. Natomiast 49 asystę zaliczył Piotr Kmiecik, dzięki czemu zrównał się z Piotrem Janiszem na 1 miejscu na liście najlepszych asystentów w historii AKS (dane zbierane od 2009 roku).

Weszliśmy w mecz mało skoncentrowani i już od 4 minuty musieliśmy odrabiać straty. Zaspaliśmy przy dłuższym podaniu (choć wydaje się że w tej sytuacji był spalony) i zawodnik gospodarzy wyszedł sam na sam i został zfaulowany przez naszego bramkarza Marcina Gwiżdża. Rywale zamienili karnego na bramkę. Powoli przejmowaliśmy kontrolę nad meczem. Wyrównanie padło w 22 min kiedy świetnym podaniem z głębi pola Kmiecik uruchomił Daniela Pławeckiego a ten wykorzystał pewnie sytuację sam na sam. Stradomka grała lepiej od naszego poprzedniego przeciwnika i częściej gościła w naszym polu karnym natomiast my mieliśmy problemy z dojściem do czystej okazji. Szkoda zwłaszcza sytuacji gdy po naszym pressingu przejmowaliśmy piłkę na połowie rywali ale przez złe rozegranie nie stwarzaliśmy zagrożenia jakie mogliśmy. Stradomka zagrażała nam głównie po stałych fragmentach i tak w 28 min po rożnym źle lot piłki obliczył M.Gwiżdż ale rywal został na tyle zdezorientowany że zamiast strzelać próbował przyjmować na 7m przez co piłka minęła naszą bramkę. 3 min później tym razem po aucie zawodnik Stradomki uderzył groźnie z powietrza tuż nad naszą bramką. W 37 min w końcu wykrzystaliśmy przechwyt na połowie rywali choć pomógł nam w tym sędzia. Rywale przy rozegraniu piłki trafili nią w sędziego co wykorzystał Kiławiec i po ładnej wymianie z Krzyżakiem uderzył z pola karnego tak że bramkarz nie miał szans. W końcówce jeszcze po zamieszaniu okazję miał Daniel Pławecki ale spudłował z 12m. Do przerwy prowadziliśmy 2:1.

Bardzo dobrze weszliśmy w drugą część gry i dwukrotnie bramce rywali zagroził Łukasz Bukowiec. Najpierw jego strzał wylądował na słupku a niedługo potem bramkarz wygarnął mu piłę spod nóg w sytuacji sam na sam choć nasz napastnik był wcześniej ewidentnie złapany za nogę przez golkipera. Rywale wykorzystali natomiast pierwszą okazję jaką mieli. Wolny z boku pola karnego wylądował przy bliższym słupku i było 2:2. W 55 min mieliśmy 200% procentową okazję na objęcie prowadzenia. Po serii kiksów w polu karnym Kiławiec znalazł się 4 m od bramki ale trafił piłką wprost w stojącego na linii bramkarza i mieliśmy jedynie rzut rożny. W 66 min prostopadłe podanie dociera do Daniela Pławeckiego który po prawej stronie pola karnego mija bramkarza i posyła piłkę w stronę bramki ale obrońcy zdążyli wybić ją na rzut rożny. Po rogu strzał oddał Kiławiec, piłkę  linii bramkowej wybił obrońca a potem oddaliśmy 3 strzały bohatersko blokowane przez bramkarza i obrońców. Po tej sytuacji rywale chwilowo przejęli inicjatywę ale skończyło się to kilkoma uderzeniami z dystansu - niecelnymi lub spokojnie złapanymi przez Gwiżdża. W końcu w 80 min strzeliliśmy gola choć nie przyszło to tak prosto. Dośrodkowanie w pole karne doszło do Filipa Krzyżaka, który sam na sam najpierw trafił w bramkarza, dobitka wylądowała na słupku i kiedy wydawało się że sytuacja zostanie zmarnowana to Krzyżak doszedł jeszcze do piłki i trafił z 10m pod poprzeczkę. Stradomka chciała odrobić straty ale poza wybitnie niecelnym rzucie wolnym z 20m nie zagroziła naszej bramce. My natomiast postawiliśmy kropkę nad "i" w 90 min, kiedy po strzale Daniela Pławeckiego rywal zagrał ręką i mieliśmy rzut karny. Oczywiście nie chcąc sobie ułatwiać zadania Orzeł postanowił go nie wykorzystywać - jego strzał odbił bramkarz ale na szczęście piłka spadła pod nogi naszego kapitana i przy dobitce był już bezbłędny. Ostatecznie wygraliśmy 4:2.

Po tym spotkaniu zostaliśmy samodzielnym liderem limanowskiej A Klasy. Mamy obecnie 2 pkt przewagi nad Słomką Siekierczyna, która dziś zdemisowała 2:2 z Turbaczem oraz nad Płomieniem Limanowa, który zgarnie 3 pkt za dzisiejszy mecz gdyż Zenit nie przyjechał na mecz do Łososiny Górnej. Tuż za nimi jest Krokus Przyszowa i to własnie z Krokusem i Słomką zagramy w dwóch następnych kolejkach. Krokus po porażce 0:1 z Rybiem (mecz rozegrany w ramach Pucharu Polski) wygrał kolejne 3 spotkania i był przez pewien czas liderem. Ostatnio jednak stracił tą pozycję gdy przegrał 2:3 z LKS Mordarka.
Z Krokusem zagramy w niedzielę o 15:00. Z zespołem z Przyszowej graliśmy w Ujanowicach dotychczas 10 razy i 8 z tych spotkań zakończyło się naszym zwycięstwem. Punkty z nimi straciliśmy u siebie bardzo dawno - w 2007 roku był remis 2:2. Ostatni raz graliśmy z nimi w sezonie 2014/15 i wtedy w Ujanowicach było 8:0 (Janisz x4, Kiławiec, D.Pławecki, D.Augustyn, R.Augustyn) a w Świdniku gdzie gra Krokus wygraliśmy 4:0 (Janisz x2, D.Pławecki, F.Krzyżak). Nie mielibyśmy nic przeciwko powtórce któregoś z tych wyników.

Przebieg meczu
I połowa
4' - 0:1
Prostopadłe zagranie z plecy obrońców, sam na sam, zawodnik Krokusa strzela obok M.Gwiżdża, który wpada w napastnika rywali. Sędzia dytkuje rzut karny i pokazuje naszemu bramkarzowi żółtą kartkę. Rzut karny pewnie wykorzystany przez Stradomkę

10' - dośrodkowanie Kmiecika z wolnego na dalszy słupek, Ł.Bukowiec strzela głową obok słupka
14' - strzał Łukasza Bukowca z 16m w środek bramki, bramkarz łapie
22' - 1:1 - Daniel Pławecki (2 gol w tym sezonie / 43 gol w barwach AKS)
Świetne podanie Kmiecika z własnej połowy za plecy rywali, Daniel Pławecki ucieka obrońcom i uderza pewnie pod poprzczkę

27' - żółta kartka dla zawodnika Stradomki za krytykowanie orzeczeń sędziego
28' - rożny dla gospodarzy, Marcin Gwiżdż wychodzi na 6m ale muska jedynie piłkę palcami, na szczęście myli to zawodnika Stradomki, który zamiast strzelać z pierwszej piłki próbuje przyjmować i piłka odbija się od niego i przelatuje obok naszej bramki
31' - wrzut z autu w nasze pole karne, zawodnik Stradomki podbija głową piłkę po czym oddaje strzał z woleja z ostrego kąta, piłka nieznacznie mija naszą bramkę
37' - 2:1 - Rafał Kiławiec ( 1 gol w tym sezonie / 59 gol w barwach AKS)
Przechwyt na połowie rywali, Kiławiec podaje na prawo do Krzyżaka, który odgrywa z powrotem w pole karne i Kiławiec świetnym technicznym strzałem trafia do siatki. Piłka wpada w boczną siatkę bramki i bramkarz nie miał szans aby jej dosięgnąć.

39' - dośrodkowanie w pole karne, Kiławiec walczy w powietrzy z bramkarzem który piąstkuje wprost pod nogi Ł.Bukowca, nasz napastnik zawahał się i nie oddał strzału, przyblokowany odgrywa do tyłu do D.Pławeckiego, który z 12m strzela nad bramką
45' - do przerwy prowadzimy 2:1

II połowa
46' - przechwyt na połowie rywali, D.Pławecki podaje do Kiławca, który zagrywa płasko w pole karne, zamyka akcję Łukasz Bukowiec, który jednak z 6m trafia w słupek
48' - prostopadłe podanie Krzyżaka, Ł.Bukowiec wbiega w pole karne ale dobrze wychodzi bramkarz i wygarnia piłkę spod nóg naszego zawodnika
50' - 2:2
Wolny po lewej stronie od pola karnego, strzał przy bliższym słupku wpada do siatki

51' - Kiławiec zgrywa piłkę do Ł.Bukowca który strzela natychmiast z 20m ale piłka nieznaczenie mija bramkę
55' - dośrodkowanie Jasicy w pole karne, mija się 4 zawodników obu zespołów, piłka dociera do Kiławca, który z 4m trafia wpost w stojącego na linii bramkarza i mamy tylko rzut rożny
56' - Kmiecik strzela z wolnego z 25m ale w środek bramki
65' - Paweł Bukowiec wchodzi za Mariusza Jasicę, na lewą obronę przechodzi Jaśkiewicz a do środka cofa się Kiławiec.
66' - prostopadłe podanie na prawą stronę pola karnego, Daniel Pławecki mija wychodzącego bramkarza i z ostrego kąta posyła piłkę w stronę bramki ale obrońcy wybijają na rzut rożny
67' - z rożnego płaskie zagranie, Kiławiec uderza lobem ale obrońca wybija piłkę z linii zza pleców bramkarza, Kmiecik uderza z pola barmkowego ale zostaje zablokowany przez obrońcow i bramkarza, jeszcze oddajemy 2 strzały ale są one zablokowane przez gąszcz zawodników Stradomki w polu bramkowym
67' - strzał z 25m ponad naszą bramką
69' - strzał z 20m za lekki aby zaskoczyć M.Gwiżdża
70' - po próbie dośrodkowania, rywal zagrywa ręką we własnym polu karnym ale sędzia nie dyktuje jedenastki
71' - strzał z 25m w środek naszej bramki, M.Gwiżdż bez problemu łapie
73' - kolejny strzał z 25m znów M.Gwiżdż łapie bez problemu
75' - Daniel Nowak wchodzi do środka za Kiławca
76' - żółta kartka dla zawodnika Stradomki za dyskusje
78' - rzut wolny z podobnej pozycji jak padł drugi gol dla rywali, znów strzał w krótki róg ale tym razem M.Gwiżdż broni
80' - 3:2 - Filip Krzyżak ( 3 gol w tym sezonie / 22 gol w barwach AKS)
Dośrodkowanie w pole karne dochodzi do Krzyżaka, który jest sam na sam ale trafia w bramkarza, Krzyżak dobija ale tym razem piłka trafia w słupek, Krzyżak dochodzi znów do piłki i trafia z 10m pod poprzeczkę

80' - Tomasz Garbacz wchodzi na prawą obronę za Rafała Gwiżdża
83' - żółta kartka dla P.Bukowca za opóźnianie gry
84' - wolny dla rywali z 20m ale bardzo niecelny
88' - strzał Łukasza Bukowca z 25m w środek bramki
90' - 4:2 - Bogusław Orzeł ( 3 gol w tym sezonie / 29 gol w barwach AKS)
Po rzucie rożnym do piłki dochodzi Daniel Pławecki, strzela ale jego strzał blokuje ręką rywal - rzut karny. Orzeł uderza ale bramkarz odbija jego strzał, piłka spada pod nogi Orła, który przy dobitce jest już bezbłędny

91' - Daniel Pławecki strzela z 20m ale za lekko aby zaskoczyć bramkarza
93' - wygrywamy 4:2.