Liga okręgowa: AKS Ujanowice - Huragan Waksmund 1:3 (1:1)

• autor: asraelnwn, 2017-08-16 05:47

15.08.2017 17:00
AKS Ujanowice - Huragan Waksmund 1:3 (1:1)

AKS: Gwiżdż Marcin - Gwiżdż Rafał, Dudek Dariusz, Oleksy Piotr, Firlej Dawid - Pławecki Daniel, Pasionek Stanisław, Gołąb Marek (70' Mirek Krzysztof), Krzyżak Filip (63' Oleksy Sebastian) - Kmiecik Piotr, Pietrzak Łukasz (87' Pajor Łukasz)

AKS   Huragan

Żółte kartki: P.Oleksy, Gołąb, Pietrzak - Byrnas, M.Handzel, Mikoś
Czerwona kartka: Byrnas (78' za kopnięcie przeciwnika bez piłki)

W 81 min Pasionek nie wykorzystał rzutu karnego trafiając w słupek

1-0 Krzyżak Filip (10' as. Pławecki Daniel)
1-1 Mikoś (24')
1-2 Mroszczak Robert (74')
1-3 Antczak (90')

Nie udało się AKS-owi odnieść drugiego zwycięstwa w przeciągu trzech dni. Przegraliśmy tym razem u siebie z Huraganem Waksmund 1:3 o czym przesądziła lepsza skuteczność gości w drugiej połowie.

Zagraliśmy w niemal tym samym składzie co w Bobowej. Jedyna zmiana zaszła w obronie gdzie Dariusz Dudek zastąpił trenera Krzysztofa Mirka. Na ławce zasiedli nieobecni w Bobowej Sebastian Oleksy, Łukasz Pajor i Szczepan Uryga ale ze względu na obowiązki zawodowe zabrakło Łukasza Bukowca i Tomka Pławeckiego.

Mieliśmy bardzo mało czasu na regenerację po niedzielnym spotkaniu. Goście odpoczywali o dzień dłużej gdyż swój mecz rozegrali w sobotę i na boisku było widać tą różnicę, zwłaszcza w drugiej połowie. AKS dobrze zaczął i dopóki graliśmy piłką kombinacyjnie to mieliśmy przewagę i stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką rywali. Wynik otworzyliśmy właśnie po takiej dobrze przeprowadzonej akcji z pierwszej piłki, Kmiecik wypuścił na skrzydle Daniela Pławeckiego, który dograł w pole karne gdzie akcję wykończył Filip Krzyżak. Pławecki mógł otworzyć wynik już wcześniej ale w 7 min trafił w słupek. Niestety w 24 min straciliśmy gola po błędzie w ustawieniu. Huragan nie przeprowadził w tej sytuacji jakiejś wyszukanej akcji tylko zdobył gola po wybiciu długiej piłki w nasze pole karne, gdzie zabrakło asekuracji naszych zawodników. Szkoda że tuż przed przerwą bramkarz gości obronił groźny strzał Kmiecika głową z 7m, gdyż mogliśmy schodzić na przerwę z prowadzeniem.

Po przerwie widzieliśmy już brzydszą wersję AKS. Zaczęliśmy z animuszem ale z czasem więcej na boisku było walki, chaosu niż składnych akcji. Wróciły demony choćby z meczu w Kamienicy. Zaczęliśmy niepotrzebnie wybijać długie piłki z których niewiele dało się zrobić. Goście natomiast wyprowadzali bardzo groźne kontry po przejęciu tych dalekich piłek. W 72 min mieliśmy pierwsze ostrzeżenie kiedy R.Mroszczak w sytuacji sam na sam spudłował. Niestety dwie minuty później po serii naszych błędów Huragan spokojnie rozegrał piłkę w naszym polu karnym i tym razem R.Mroszczak wykorzystał okazję. Do gry mogliśmy wrócić 5 min później. Szansę dało nam irracjonalne zachowanie bramkarza Huragana - Byrnasa, który kopnął bez piłki leżącego na ziemi Mirka. Sytuację dobrze widział sędzia boczny, zrobiło się duże zamieszanie w którym udział brali niemal wszyscy zawodnicy obu zespołów. Skutki to żółta kartka dla P.Oleksego, czerwona dla bramkarza gości i rzut karny dla AKS. Całe zamieszanie trwało dobre 4 min i w 81 min odpowiadzialność wziął na siebie Pasionek. Niestety nasz kapitan pomimo że zmylił bramkarza, który rzucił się w przeciwną stronę, trafił piłką w słupek. W kolejnych minutach staraliśmy się zamknąć rywali na ich połowie i musieliśmy się coraz bardziej odkryć narażając się na groźne kontry. I właśnie po takiej kontrze i błędzie D.Pławeckiego, który nie wybił piłki, rywale dołożyli trzecią bramkę w 90 minucie. Wynik nie zmienił się już do końca i odnieśliśmy pierwszą w tym sezonie porażkę.

Po wczorajszych meczach AKS zajmuje 10 miejsce. Po dwa zwycięstwa odniosły 4 zespoły - Jarmuta, Szaflary, Orkan Szczyrzyc i Zalesianka. Natomiast 5 zespołów przegrało oba mecze. W najbliższą niedzielę czeka nas spotkanie z trzecim beniaminkiem - Ogniwem Piwniczna Zdrój, który tak jak Huragan, po roku wrócił do okręgówki. Ogniwo w pierwszych meczach wygrało 4:1 u siebie z Grodem a wczoraj przegrało na wyjeździe 1:2 z Orłem Wojnarowa. W Piwnicznej graliśmy dotychczas 3 razy i szło nam różnie - raz wygraliśmy, raz przegraliśmy i raz był remis. Właśnie remis 2:2 odnieśliśmy w ostatnim spotkaniu, 2 sezony temu. Dwukrotnie wtedy bramkarza Ogniwa pokonał Rafał Kiławiec, który jeszcze nie wrócił po urazie ale pownien wrócić do gry w najbliższych tygodniach.

2' - F.Krzyżak z 25m ale za lekko aby zaskoczyć Byrnasa
5' - z rożnego centruje F.Krzyżak, Kmiecik na bliższym słupku uderza z 8m głową ponad bramką
6' - dośrodkowanie z prawej strony w nasze pole karne, M.Gwiżdż odbija piłkę znad głowy zawodnika gości ale nie na tyle mocno aby zażegnać niebezpieczeństwo, piłka spada pod nogi zawodnika Huragana, który strzela z 12m ale wprost w naszego bramkarza
7' - szybka kontra AKS po której Daniel Pławecki z 16m trafia w słupek