Żółte kartki: Jachowicz, Flądro (dwie) - R.Gwiżdż, D.Pławecki, Pietrzak, T.Pławecki
Czerwona kartka: Flądro Krzysztof (89' w konsekwencji drugiej żółtej)

Bramki:
0:1 - Pławecki Daniel (31' as. Firlej Dawid)
0:2 - Pietrzak Łukasz (80' as. Pławecki Tomasz)

Udanie rozpoczął nowy sezon w V lidze AKS Ujanowice. Dziś pokonaliśmy na wyjeździe beniaminka ligi okręgowej - KS Bobowa 2:0.

Niestety frekwencja w naszym zespole nie była dzisiaj zadowalająca. Do Bobowej pojechało tylko 13 zawodników. Nieoczekiwanie zabrakło sporo młodych zawodników którzy dostawali szanse w meczach pucharowych -  Łukasza Pajora, Michała Kiławca oraz Szczepana Urygi. Z powodów osobistych nie było dziś Darka Dudka, ale o tej nieobecności wiedzieliśmy z wyprzedzeniem. Z powodu choroby nie zagrał Sebastian Oleksy a kontuzji Mariusz Przystał, który w najbliższym czasie nie będzie obecny na kilku meczach z powodów zawodowych (podobnie jak grający dziś Tomek Pławecki). W porównaniu ze środowym meczem z Sokołem wrócili Rafał Gwiżdż, Dawid Firlej, Łukasz Bukowiec i Tomek Pławecki. Zagrali dziś także nowi - Łukasz Pietrzak oraz wypożyczony w tygodniu z Harta Tęgoborze Marek Gołąb.

AKS zagrał dziś dobry mecz i w pełni zasłużenie sięgnął po 3 punkty. Zagraliśmy konsekwentnie i pewnie, tak jak powinien grać zaspół już grający w lidze okręgowej z zupełnym nowicjuszem. Gospodarze tylko w początkowych minutach pierwszej i drugiej połowy szarpali i próbowali mocniej zaatakować. Nasz zespół jednak przetrzymywał te próby ataków (które nie były specjalnie groźne) i z czasem opanowywał sytuację na boisku i Bobowa miała problemy aby w ogóle dostać się w okolice naszego pola karnego. Okresy przewagi udokumentowaliśmy jedynie po jednym golu w każdej z połów, chociaż sytuacji mieliśmy zdecydowanie więcej. Największym pechowcem mógł czuć się Piotr Kmiecik, który w pierwszej połowie obił słupek a w drugiej poprzeczkę bramki rywali.

Gospodarze słono zapłacili za próby z pierwszych minut i z każdą minutą słabli w oczach. Nie wiadomo czy to skutek przygotowań do sezonu czy tempa tego spotkania (które nie było jednak aż tak duże jak w niektórych meczach poprzedniego sezonu) ale zawodnikom rywali często musiała być udzielana pomoc ze względu na zmęczenie i łapiące ich skurcze. Widać było także że beniaminek nie jest przyzwyczajony do twardej walki a w zasadzie do gry na jaką w okręgówce pozwalają sędziowie. Można powiedzieć że Bobowa zapłaciła frycowe.

Mając tylko dwóch rezerwowych musieliśmy robić zmiany z rozwagą i zarówno Bukowiec jak i T.Pławecki pokazali się pozytywnie po wejściu. Zwłaszcza Tomek miał znakomite wejście i najpierw zaliczył asystę przy debiutanckim golu Łukasza Pietrzaka a potem to po jego szarży na bramkę Bobowej faulem ratował się Flądro i w 89 min musiał opuścić plac gry z czerwoną kartką. Do pozytywów należy też zaliczyć pewność i spokój z jakim grała nasza obrona i bramkarz oraz pierwsze od 5 miesięcy (i 18 kolejnych spotkań) czyste konto. AKS zaczął sezon lepiej niż w poprzednim sezonie, kiedy na pierwsze punkty czekaliśmy dopiero do 11 kolejki. To daje nadzieje że ten sezon będzie bardziej udany i nie będziemy musieli do końca walczyć o utrzymanie.

Po wczorajszych i dzisiejszych meczach zajmujemy 4 miejsce. Liderem po wygranej aż 7:0 został Jarmuta Szczawnica. Na regenerację mamy niewiele czasu. Już we wtorek do Ujanowic przyjedzie drugi z beniaminków - Huragan Waksmund, który awansował z podokręgu podhalańskiego. Huragan rozpoczął sezon od remisu 0:0 na własnym boisku z Orłem Wojnarowa. Z drużyną z Waksmundu graliśmy dwa sezony temu i wygraliśmy wtedy oba spotkania. W Waksmundzie wygraliśmy 3:2 (po bramkach Daniela Pławeckiego, Rafała Augustyna i Rafała Kiławca) a u siebie nie daliśmy rywalom szans wygrywając 3:0 (Przystał, Daniel Pławecki i Filip Krzyżak) a pomogło nam wtedy to że rywal od 40 min grał w dziesiątkę.

I połowa
2' - strata Pasionka, uderzenie z 25m, M.Gwiżdż łapie
4' - wolny z 25m, strzał na bramkę odbija M.Gwiżdż a próba dobitki z 13m jest niecelna
8' - strzał Pasionka z 25m ale bardzo niecelny
11' - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Bobowa zdobywa gola ale sędzia boczny sygnalizuje spalonego
12' - strzał z 20m obok naszej bramki
13' - po zagraniu D.Pławeckiego w pole karne z piłką wbiega Pietrzak, ale jego próba z ostrego kąta zostaje zablokowana przez bramkarza na rzut rożny
21' - strzał Pietrzaka z 20m ale za lekko aby zaskoczyć bramkarza
24' - strzał D.Pławeckiego z 23m, bramkarz łapie piłkę na raty
26' - dobre dośrodkowanie D.Pławeckiego z lewego skrzydła, niepilnowany na dalszym słupku Kmiecik strzela głową ale ponad bramką
27' - Pasionek strzela z 20m, bramkarz łapie
28' - wolny z boku pola karnego, Kmiecik obija mur, dobija Pasionek ale półwolej z 25m przelatuje obok bramki
31' - 1:0 - Daniel Pławecki ( 1 gol w sezonie / 38 gol w barwach AKS)
Dośrodkowanie Firleja, F.Krzyżak skacze do piłki z obrońcą ale nie sięgają oni jej, akcję zamyka D.Pławecki, który na dalszym słupku trafia do siatki obok bramkarza

32' - Kmiecik z 25m obok bramki
37' - dośrodkowanie na dalszy słupek, D.Pławecki zgrywa głową do środka, Kmiecik uderza z 7m w lewy słupek
39' - żółta kartka dla Flądro, za ostry faul na Pietrzaku
40' - R.Gwiżdż strzela z ostrego kąta, bramkarz broni
43' - mocne uderzenie R.Gwiżdża z 25m, bramkarz odbija piłkę a Pietrzak nie zdąża z dobitką
45' - koniec pierwszej połowy, do przerwy prowadzimy 1:0

II połowa
47' - Kmiecik uderza z 20m, piłka odbija się od poprzeczki i wraca w pole
48' - żółta kartka dla D.Pławeckiego za faul taktyczny
49' - wolny z 25m ale trafia w nasz mur
53' - dośrodkowanie R.Gwiżdża, D.Pławecki głową z ostrego kąta ponad bramką
54' - krótko rozegrany rzut rożny, strzał z 18m mija naszą bramkę
55' - strata Mirka pod presją dwóch rywali, strzał z 16m, M.Gwiżdż piąstkuje piłkę, dobitka z linii pola karnego ponad bramką
56' - dobra akcja F.Krzyżaka, który ucieka po lewej stronie obrońcom i zostaje wycięty przed polem karnym. Żółta kartka dla Jachowicza. Z wolnego strzela Kmiecik ponad bramką
58' - Gołąb strzela płasko z 20m, bramkarz nie ma problemów z obroną
61' - wolny z 30m, M.Gwiżdż spokojnie łapie piłkę
62' - Pasionek podaje na lewo do F.Krzyżaka, który strzela z narożnika pola karnego obok bliższego słupka
64' - szybko rozegrany aut, Kmiecik rzuca do Pietrzaka, który będąc na czystej pozycji zostaje powalony wślizgiem od tyłu ale sędzia nie dyktuje karnego
65' - strzał D.Pławeckiego z woleja z 16m obok bramki
66' - indywidualna akcja Pasionka w polu karnym, nasz kapitan strzela z ostrego kąta, bramkarz odbija z powrotem pod nogi Pasionka, który zamiast odegrać do tyłu próbuje dobijać i tym razem bramkarz broni jego strzał spod linii końcowej
67' - Kmiecik dośrodkowuje z wolnego, P.Oleksy głową z 8m obok bramki
70' - Łukasz Bukowiec wchodzi na lewe skrzydło za Filipa Krzyżaka
72' - wolny dla Bobowej, strzał z 18m M.Gwiżdż łapie na raty
77' - Tomasz Pławecki wchodzi za Marka Gołębia, T.Pławecki ustawia się w ataku a do środka cofa się Kmiecik
80' - 2:0 - Łukasz Pietrzak ( 1 gol w tym sezonie i w barwach AKS)
Akcja T.Pławeckiego na lewym skrzydle, podanie do w pole karne do Pietrzaka, który mając nieco swobody odwraca się i uderza mocno w lewy róg bramki

81' - żółta kartka dla Pietrzaka za ostry faul na rywalu spowodowany tym że nasz zawodnik poślizgnął się i zahaczył przeciwnika
83' - żółta kartka dla T.Pławeckiego za oddanie strzału po gwizdku sędziego
84' - strzał z 16m obok naszej bramki
85' - kontra AKS, Pietrzak podaje do D.Pławeckiego który strzela z 13m obok dalszego słupka
89' - prostopadłe podanie do T.Pławeckiego, który na pełnej szybkości urywa się obrońcom i zostaje bezpardonowo wycięty przez Flądro, rywal ogląda drugą żółtą kartkę i musi opuścić plac gry
92' - żółta kartka dla Rafała Gwiżdżą za faul taktyczny
93' - sędzia kończy spotkanie, wygrywamy 2:0