1:0 Pasionek Stanisław (14' bez asysty)
1:1 Zelek Wojciech (21' rzut karny po faulu Pawła Zelka)
2:1 Bukowiec Łukasz (75' dobitka strzału Rafała Augustyna)
3:1 Gwiżdż Rafał (80' asysta Orzeł Bogusław)

AKS wygrał dziś ważny mecz, który utrzymuje nas w walce o utrzymanie w tym sezonie. Mecz nie był ładnym widowiskiem. Więcej było walki niż składnych, dobrych akcji pod bramkami. W ostatecznym rozrachunku to my okazaliśmy się skuteczniejsi i 3 pkt zostały w Ujanowicach.

Po spotkaniu z Heleną nasz zespół został przetrzebiony przez kontuzje. Urazy wykluczające z gry w tym sezonie doznali Rafał Kiławiec i Mariusz Przystał a do samego końca nie było wiadomo czy wystąpią dziś Dawid i Rafał Augustynowie. Ostatecznie zagrali w tym meczu ale okazało się że nie będzie mógł zagrać Piotr Kmiecik, którego zmogła choroba. Do pierwszego składu wskoczyli rezerwowi z Heleną - Łukasz Bukowiec i Bogusław Orzeł. Mieliśmy dziś także niespodziewany powrót. Po 12 niemal latach przerwy w barwach AKS wystąpił Piotr Orzeł, który ostatni mecz zagrał we wrześniu 2005r, jeszcze za czasów kiedy AKS grał w A klasie limanowsko-nowosądeckiej. W latach 2001-05 rozegrał 75 spotkań, strzelając 3 bramki. Dziś sił starczyło mu tylko na 45 min, ale widać że nie zapomniał jak gra się w piłkę i po przepracowaniu okresu przygotowawczego może być wzmocnieniem w przyszłym sezonie. Po przerwie zastąpił go junior Tomasz Pławecki dla którego był to debiut w barwach seniorów.

Mecz obfitował w dużo walki, zawodnicy obu zespołów nie odpuszczali żadnej piłki. AKS starał się dłużej utrzymać przy piłce i lepiej ją wymieniał ale to Łosoś po szybkich akcjach miał lepsze okazje aby ten mecz wygrać. Goście już w 6 min mieli okazję kiedy po strzale z wolnego piłka obiła naszą poprzeczkę. W odpowiedzi po wrzutach z autu Zelka, dwukrotnie strzelaliśmy głową ale niecelnie. W 14 min kolejny wrzut Zelka przyniósł bramkę. Obrońcy wybili piłkę na 25m od bramki i z tamtąd Pasionek huknął z półwoleja a piłka lotem opadającym wleciała ponad bramkarzem w samo okienko. Gol "stadiony świata", zresztą nie pierwszy taki gol Pasionka przeciwko Łososiowi. Nasz kapitan upodobał sobie tego rywala i strzela mu swoje najpiękniejsze bramki. W ogole Pasionek czekał na gola od ponad półtora roku - ostatnio trafił we wrześniu 2015r wykorzystując rzut karny przeciw Kobylance. Niestety z prowadzenia cieszyliśmy się tylko 7 min. Po fauli Zelka na linii pola karnego sędzia wskazał na jedenastkę którą rywal wykorzystał. Dalsze minuty to sporo walki. W końcówce nieco daliśmy się sprowokować co poskutkowało najpierw żółtą kartką dla Daniela Pławeckiego a potem Rafała Augustyna, który faulem przerwał kontrę rywali. Niestety to była 4 żółta kartka naszego trenera, którego ominie ostatnie spotkanie z Płomieniem. W samej końcówce strzelali jeszcze Pławecki (niecelnie) oraz Bukowiec (bramkarz obronił) ale do przerwy wynik się nie zmienił.

Po przerwie było jezcze więcej walki a mecz się mocno zaostrzył, a rywale nie przebierali w środkach aby nas powstrzymać. Skutek - 6 żółtych kartek dla zawodników Łososia. W 60 min goście mieli piłkę meczową. Po dośrodkowanie w pole karne najpierw zawodnik Łososia trafił w poprzeczkę a potem drugi mając w zasadzie całą bramkę odsłoniętą uderzył tam gdzie był nasz bramkarz, który znakomicie obronił strzał z 6m. To podziałało na nas jak zimny prysznic i zdecydowanie oddaliliśmy grę od naszego pola karnego sami próbując przechylić szalę zwycięstwa. Pierwsze ostrzeżenie dał Tomek Pławecki, który dostał znakomite podanie od Daniela Pławeckiego. Młody napastnik mając przed sobą tylko bramkarza trafił jednak tylko w boczną siatkę. Jednak co się odwlecze... 5 min później mieliśmy rzut wolny z 17m. R.Augustyn uderzył mocno obok muru, bramkarz odbił piłkę a z dobitką zdążył Bukowiec trafiając pod poprzeczkę. Młody skrzydłowy wyczuł dobry moment bo przy linii już czekał jego zmiennik Rafał Gwiżdż i po trafieniu w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku mógł opuścić plac gry. R.Gwiżdż nie chciał być chyba gorszy od kolegi którego zastąpił i w 80 min po świetnym dośrodkowaniu D.Augustyna, przedłużonym głową przez Bogusława Orła, trafił ładnym szczupakiem głową pod poprzeczkę. Było 3:1 i tego już AKS nie mógł zaprzepaścić. Łosoś w końcówce starał się nas przycisnąć ale mądrze przenosiliśmy grę na połowę rywala. Poza dwoma uderzeniami z dystansu w samej końcówce nie zagrozili już naszej bramce i zwycięstwo stało się faktem.

Wywalczyliśmy 3 pkt ale niestety nadal nie wszystko zależy od nas. Niestety dziś Gród Podegrodzie zremisował na wyjeździe z Kolejarzem 1:1 przez co uciekł nam w tabeli na odległość 4 pkt i sprawił że nawet zwycięstwo w ostatnim meczu może nam nie wystarczyć aby zająć 11 miejsce. Wiele wyjaśni kolejka w Boże Ciało kiedy nasz AKS będzie pauzował (rozegraliśmy mecz z Grodem awansem) i po niej będziemy wiedzieć o jaką stawkę zagramy w sobotę z Płomieniem.

I połowa
6' - wolny z 25m, Krok uderza w poprzeczkę
7' - dośrodkowanie Bukowca, Pławecki głową obok bramki
8' - Zelek wrzuca z autu w pole karne, R.Augustyn głową strzela ponad bramką
14' - 1:0 - Stanisław Pasionek (1 gol w tym sezonie / 84 gol w barwach AKS)
Zelek wrzuca z autu w pole karne, obrońcy wybijają głową na 25m przed bramką, Pasionek decyduje się na natychmiastowy strzał z półwoleja i piłka wpada w lewe okienko nad interweniującym bramkarzem

20' - Bukowiec strzela z narożnika pola karnego, bramkarz łapie
21' - 1:1 - Wojciech Zelek
Zawodnik Łososia wbiega z lewej strony w pole karne i zostaje podcięty na linii przez Zelka. M.Gwiżdż wyczuł strzelca i miał piłkę na ręce ale strzał po jego ręce wpadł do siatki.

23' - strzał z ostrego kąta, M.Gwiżdż odbija piłkę do boku
26' - centrostrzał z rzutu wolnego, bramkarz Łososia łapie piłkę na raty
33' - po rzucie rożnym dla Łososia piłka wraca w nasze pole karne, w zamieszaniu strzał z 10m, obrońca blokuje strzał i piłka mija nieznacznie naszą bramkę na rzut rożny
36' - żółta kartka dla D.Pławeckiego za odepchnięcie rywala
37' - żółta kartka dla R.Augustyna za przerwanie faulem kontry rywali
42' - indywidualna akcja D.Pławeckiego, strzał z 18m wysoko ponad bramką
45' - D.Pławecki podaje na prawo do Bukowca, strzał z 13m w krótki róg, bramkarz łapie
Do przerwy remis 1:1

II połowa
46' - w przerwie Tomasz Pławecki zastępuje Piotra Orła z przodu
49' - faul Grabczyka na B.Orle, za który rywal dostaje żółtą kartkę
55' - dośrodkowanie M.Augustyna zamyka Bukowiec, strzał z powietrza mija bramkę rywali
60' - dośrodkowanie w nasze pole karne, zawodnik Łososia źle trafia głową w piłkę i zamiast strzału wychodzi podanie do partnera, który głową z 5m strzela w poprzeczkę, jeszcze nie koniec bo nie umiemy wybić piłkę, ta ląduje pod nogami zawodnika Łososia, który z 6m uderza ale M.Gwiżdż świetnie broni i w końcu wyjaśniamy sytuację wybiciem na aut
62' - D.Pławecki z 20m ponad bramkę
64' - żółta kartka dla Znamirowskiego za nie pozwolenie wznowienia gry przez nasz zespół
68' - żółta kartka dla Daniela Nowaka za kopnięcie od tyłu R.Augustyna
70' - szybka kontra AKS, D.Pławecki dogrywa w pole karne do T.Pławeckiego, który w sytuacji sam na sam trafia w boczną siatkę
75' - 2:1 - Łukasz Bukowiec ( 2 gol w tym sezonie / 2 gol w barwach AKS )
Rzut wolny z 17m, R.Augustyn uderza mocno obok muru, bramkarz odbija przed siebie a Bukowiec dobija piłkę mocno pod poprzeczkę

76' - Rafał Gwiżdż zastępuje na prawej pomocy Bukowca
79' - żółta kartka dla W.Zelka za faul na R.Augustynie
80' - 3:1 - Rafał Gwiżdż ( 2 gol w tym sezonie / 3 gol w barwach AKS )
Dośrodkowanie D.Augustyna z lewego skrzydła, B.Orzeł przedłuża lot piłki głową, a akcję zamyka R.Gwiżdż trafiając szczupakiem w długi róg

81' - żółta kartka dla Skurnoga za atak na łapiącego piłkę M.Gwiżdża
87' - żółta kartka dla Grzegorzka za faul na wyprowadzającym kontrę R.Gwiżdżu
87' - Łukasz Pajor wchodzi za Dawida Augustyna
88' - R.Augustyn z wolnego z 25m ponad bramką
89' - strzela Skurnóg z 25m, M.Gwiżdż broni ten strzał
91' - Mariusz Jasica wchodzi za Rafała Augustyna
95' - strzał z 20m obok naszej bramki
96' - sędzia kończy mecz

AKS w ostatniej kolejce zagra u siebie z Płomieniem Limanowa który wczoraj przegrał 0:4 na wyjeździe z Orkanem Raba Wyżna. W czwartek Płomień zagra jeszcze u siebie z Kolejarzem Stróże. Z Płomieniem w Ujanowicach graliśmy 7 razy, wygrywając 3 spotkania. W poprzednim sezonie zremisowaliśmy u siebie 0:0, natomiast na jesieni w Łososinie Górnej wygraliśmy 5:1 po bramkach D.Augustyna, R.Augustyna, Kiławca i dwóch Kmiecika.