Żółta kartka: Kiławiec, Zelek, M.Augustyn, Przystał

1:0 Kiławiec Rafał (45' - rzut karny za zagranie ręką)
2:0 Pławecki Daniel (55' - asysta Augustyn Rafał)
2:1 Kamiński Daniel (75')
2:2 Krok Grzegorz (90+2)

Kolejny raz po meczu na własnym boisku, głównym uczuciem które nam towarzyszy jest niedosyt. Przed meczem punkt z 3. drużyną ligi wzięlibyśmy pewnie w ciemno (choć w naszej sytuacji w każdym meczu musimy walczyć o pełną pulę), jednak po meczu dominuje uczucie straconej szansy. Prowadziliśmy już 2:0, mieliśmy kolejne okazje na podwyższenie (zarówno przy stanie 2:0 jak i 2:1) ale już w doliczonym czasie gry straciliśmy prowadzenie.

Zagraliśmy dziś w dokładnie takim samym składzie jak w zwycięskim meczu z Orkanem. Niestety nie obyło się dziś bez kontuzji. Już w 12 min boisko musiał opuścić Piotr Kmiecik a w końcówce meczu także z urazem boisko upuścił Paweł Zelek. Zresztą u gości także było pechowo bo dwóch zawodników Kolejarza także opuściło boisko z powodu kontuzji.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Oba zespoły miały okazję po których mogły otworzyć wynik. Już w 3 min głową z kilku metrów nie trafił do siatki bohater z Raby Wyżnej - Piotr Oleksy. Goście najbardziej zagrażali strzałami z dystansu oraz po stałych fragmentach. W 27 min ostro bity rzut wolny z bocznego sektora mógł zaskoczyć naszego bramkarza ale M.Gwiżdż popisał się niezłym refleksem odbijając piłkę. AKS od razu wyprowadził kontrę po której Kiławiec stanął oko w oko z Konstantym ale nasz napastnik przegrał ten pojedynek. W 35 min Kiławiec trafia do siatki Kolejarza głową, ale sędzia boczny podnosi chorągiewkę i gol nie został uznany. W końcówce pierwszej części goście mieli dwie okazje za sprawą J.Kroka - najpierw jego strzał z wolnego obronił w ładnym stylu M.Gwiżdż, a potem po nieporozumieniu w polu karnym naszego bramkarza z P.Oleksym J.Krok nie trafił do bramki z 10m. Na przerwę jednak nie schodziliśmy bez bramek a to za sprawą fatalnej interwencji obrońcy Kolejarza, który tak niefortunnie przyjmował piłkę po aucie Zelka, że kopnął sobie nią we własną rękę. Z prezentu skorzystał Kiławiec pewnie pokonując z wapna bramkarza rywali i na przerwę schodziliśmy prowadząc.

Po przerwie AKS wyglądał na bardziej zdeterminowany od rywali. Od razu zaatakowaliśmy i tak było przez kolejne 30 minut. Kolejarz od czasu do czasu przedostawał się pod naszą bramkę ale nie potrafił w zasadzie jej zagrozić poza paroma niecelnymi rzutami wolnymi. Szybko mogliśmy podwyższyć kiedy w ciągu 2 minut Pławecki dwukrotnie uderzał z pola karnego rywali obok bramki. Udało mu się dopiero za trzecim razem. W 55 min został obsłużony dobrym podaniem od R.Augustyna i w sytuacji będącej niemal kopią z Raby Wyżnej, kiedy to lobował bramkarza ale obok bramki, Pławecki tym razem pewnie trafił. W 60 min rywale nas trochę przestraszyli kiedy po własnym błędzie daliśmy wbiec w pole karne rywalowi, ale jego płaskie zagranie przeszło wzdłuż bramki. W 68 min M.Augustyn ładnie uderzył z wolnego ale bramkarz odbił na róg. Chwilę później Pławecki miał kolejną okazję ale uderzył niecelnie. Niestety w 75 min zapłaciliśmy za brak koncentracji - rywale szybko rozegrali rzut rożny i Kamiński wykorzystał dobre dośrodkowanie trafiając z 7m głową. Od tego momentu widzieliśmy dużo walki ale okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Z obu stron brakowało dokładności. W 87 min powinniśmy postawić kropkę nad "i" ale Bukowiec w dobrej sytuacji nie trafił w piłkę w polu karnym Kolejarza. W odpowiedzi poszła kontra po której zawodnik gości w sytuacji sam na sam uderzył minimalnie obok słupka. Niestety nie udało nam się dowieźć zwycięstwa. W 92 min zostawiliśmy zbyt dużo miejsca rezerwowemu G.Krokowi, który z 20m uderzył może nie mocno ale precyzyjnie i piłka wpadła po rękach M.Gwiżdża w prawy róg bramki. Po tej akcji rzuciliśmy się jeszcze do ataków ale dwukrotnie nasze groźne dośrodkownia wybijał bramkarz rywali nie pozwalając nam dojść do sytuacji bramkowej i mecz zakończył się remisem.

AKS zagrał naprawdę dobre spotkanie jednak znów powtórzyły się problemy ze skutecznością (jak choćby z Orawą). Zamiast sami dobić rywala w końcówce, straciliśmy gola. Tym samym nie udało nam się przełamać złej passy w Ujanowicach gdzie jeszcze nie wygraliśmy w rundzie wiosennej.

Po meczu rywale mieli sporo pretensji do sędziego tego spotkania. Głównie za to że nie podyktował ich zdaniem prawidłowego rzutu karnego w drugiej połowie kiedy Pasionek wślizgiem blokował dośrodkowanie. Także zarzucali mu że dopuścił do zbyt ostrej gry co poskutkowało kontuzjami w obu zespołach. Z tego wszystkiego odmówili podpisania protokołu (gdzie między innymi była opisana sytuacja po meczu, kiedy jeden z zawodników Kolejarza w wulgarnych słowach wypowiedział się do sędziego o jego pracy) i zapowiedzieli wysłanie pisma w sprawie pracy sędziego do OZPN Nowy Sącz.

I połowa
3' - dośrodkowanie z rzutu wolnego R.Augustyna, zamyka głową P.Oleksy ale obok bramki
5' - Święs ukarany żółtą kartką za krytykowanie orzeczeń sędziego
7' - dobra wymiana z pierwszej piłki w naszym zespole, D.Augustyn płasko w pole karne, obrońcy wybijają pod nogi Kmiecika, który z 12m uderza obok bliższego słupka
11' - prostopadłe zagranie w nasze pole karne, zawodnik Kolejarza strzela z 10m, M.Gwiżdż pewnie łapie
12' - przypadkowa kontuzja Kmiecika, który spadając po wyskoku do piłki źle stanął na nodze i nie mógł kontynuować gry. Wszedł za niego na skrzydło Łukasz Bukowiec
16' - strzał z 25m obok naszej bramki
17' - Matusik z wolnego z 20m ponad naszą bramką
22' - strzał Kolejarza z 25m obok bramki
27' - wolny z bocznego sektora, J.Krok ostro dogrywa w światło bramki, przebiegający zawodnicy nieco zmienili tor lotu piłki ale M.Gwiżdż na posterunku i odbija piłkę
28' - kontra AKS, Pławecki podaje do Kiławca, który od połowy rusza z piłką, wychodzi sam na sam ale zbyt zwleka i bramkarz dobrze skraca mu kąt, Kiławiec trafia piłką wprost w niego
35' - dośrodkowanie M.Augustyna z głębi pola, Kiławiec skacze wyżej od obrońcy i pokonuje głową bramkarza, niestety sędzia boczny wskazuje na pozycję spaloną
36' - Matusik dostaje żółtą kartkę za ostre wejście nakładką
37' - Kiławiec wracający za zawodnikiem gości fauluje go przy linii i otrzymuje żółtą kartkę
41' - wolny z 18m, J.Krok uderza pod poprzeczkę w róg gdzie stał M.Gwiżdż, na szczęście nasz bramkarz nie ruszył w ciemno za mur i ładną paradą przeniósł piłkę nad poprzeczką na róg
43' - kontuzja u rywali, po faulu P.Oleksego kontuzji doznaje Matusik i musi opuścić boisko
44' - długie zagranie w nasze pole karne, wychodzi z bramki M.Gwiżdż ale przez nieporozumienie zderza się z P.Oleksym, piłkę przejmuje zawodnik Kolejarza, który oddaje na 10m do J.Kroka ale skrzydłowy Kolejarza uderza obok bramki
45' - mocny wrzut z autu w pole karne rywali Zelka, piłka spada pod nogi obrońcy gości, który nie atakowany zupełnie kopie piłkę wprost w swoją rękę. Sędzia nie ma wątpliwości - rzut karny
45+1' - 1:0 - Rafał Kiławiec ( 8 gol w tym sezonie / 53 gol w barwach AKS )
Kiławiec myli bramkarza i pewnie daje nam prowadzenie

Do przerwy prowadzimy 1:0 po bramce do szatni

II połowa
48' - przechwyt w środku R.Augustyna, natychmiastowe prostopadłe podanie do Pławeckiego, który w sytuacji sam na sam strzela obok bramki
49' - podanie D.Augustyna na 8m do Pławeckiego, który strzela obok słupka
50' - rzut rożny dla AKS, obrońcy wybijają przed pole karne, Pasionek strzala z powietrza z 17m ponad bramką
52' - szybka kontra AKS, Kiławiec po lewej stronie pola karnego, oddaje strzał w krótki róg, bramkarz na wszelki wypadek odbija na róg
53' - kontra Kolejarza, Rak uderza z 17m ponad bramką
55' - 2:0 - Daniel Pławecki ( 3 gol w tym sezonie / 33 gol w barwach AKS )
R.Augustyn podaje prostopadle górą do Pławeckiego, który wychodzi sam na sam i lobem nad wychodzącym bramkarzem z 16m podwyższa wynik meczu

57' - Rafał Gwiżdż zastępuje Kiławca, R.Gwiżdż tak jak w Rabie Wyżnej wchodzi na lewą pomoc a do przodu przesuwa się Pławecki
59' - R.Gwiżdż strzela z 20m ponad bramką
60' - mamy aut na własnej połowie ale źle zagrywamy piłkę, zawodnik Kolejarza wbiega z boku w nasze pole karne i zagrywa mocno wzdłuż bramki, na szczęście jego partnerzy są spóźnieni
61' - Filip Krzyżak wchodzi za Dawida Augustyna
63' - kontuzja zawodnika gości Bukowego i on także schodzi z boiska
65' - po aucie Zelka powalczył w powietrzu Bukowiec, piłka spada na nogę M.Augustyna który strzela ponad bramką z 16m
67' - indywidualna akcja Pławeckiego, który jest wycięty przed polem karnym Kolejarza, Kamiński dostaje żółtą kartkę
68' - z wolnego uderza M.Augustyn, dobra opadająca za mur piłka ale na posterunku Konstatny, który zdołał odbić piłkę na róg
69' - akcja Pławeckiego, zakończona niecelnym uderzeniem z pola karnego, sędzia ukarał żółtą kartką Petryle za faul w środku za który puścił korzyść
70' - dziwne zaspanie w naszej obronie, piłka na prawe skrzydło i M.Augustyn ratuje się faulem za który dostaje żółtą kartkę, z wolnego Petryla wysoko ponad bramką
71' - podanie R.Gwiżdża do Pławeckiego, który z 14m strzela ponad bramką
73' - kolejna próba Kolejarza z wolnego ale znów wysoko ponad bramką
75' - 2:1 Daniel Kamiński
Niepotrzebny rzut rożny dla rywali, w dodatku zaspaliśmy i rywal szybko rozegrał, centra na dalszy słupek i Kamiński głową strzela kontrująco w przeciwległy róg bramki

79' - faul Zelka na J.Kroku za który nasz obrońca dostaje żółtą kartkę. W dodatku doznaje kontuzji i wchodzi za niego Przystał. Do obrony cofa się ze skrzydła Bukowiec a Przystał wędruje do ataku.
80' - z wolnego kolejny strzał gości ponad bramką
85' - Przystał walczy w polu karnym z obrońcą rywali, wydaje się że dojdzie do pozycji strzeleckiej ale w ostatniej chwili obrońca blokuje strzał i mamy tylko rzut rożny
87' - akcja AKS po której piłkę dostaje na 9m Bukowiec ale fatalnie kiksuje nie trafiając w piłkę
88' - Kolejarz wychodzi natychmiastową kontrą i zawodnik gości w sytuacji sam na sam podcinką uderza obok M.Gwiżdża ale także obok dalszego słupka naszej bramki
90+2' - 2:2 - Grzegorz Krok
Zaczyna się od tego że nie umiemy utrzymać piłki na połowie rywali i wychodzą oni kontrą, potem ma okazje wybić piłkę Bukowiec ale w nią nie trafia, zawodnicy Kolejarza kontynuują akcję i G.Krok decyduje się na strzał z 20m, piłka wpada idealnie w prawy róg pomimo że M.Gwiżdż miał ją na rękach.

90+4' - seria wrzutek w pole karne rywali ale ich bramkarz na przedpolu wybija je poza obręb pola karnego i nie mamy nawet szans aby dojść do sytuacji strzeleckiej
90+5' - sędza kończy mecz, remis 2:2.

Szkoda straconych punktów tym bardziej że zwycięstwo dawało nam 8 miejsce. A tak po tej kolejce zajmujemy 11, które przy obecnych rozstrzygnięciach daje utrzymanie. Teraz przed nami 2 trudne wyjazdy w krótkim czasie. W środę o 18:00 zagramy na wyjeździe z Jarmutą a w sobotę wyjeżdżamy na mecz z Orłem Wojnarowa.

Jarmuta wczoraj w dobrym stylu pokonała wicelidera Olimpię Pisarzowa 4:2. Jednak tak jak AKS więcej punktów gromadzi na wyjazdach. U siebie przegrała ostatnie dwa mecze: 1-3 z Orkanem i 0:2 z Kolejarzem czyli z zespołami z którymi AKS w przeciągu 8 dni wywalczył 4 punkty. W tej lidze sporo zależy od dyspozycji dnia i nie inaczej będzie zapewne w Szczawnicy. Termin w środku tygodnia oczywiście nam nie sprzyja ale na razie wiemy tylko o nieobecności Łukasza Bukowca i Rafała Gwiżdża. Raczej nie zagra także Kmiecik, który z powodu urazu będzie musiał pauzować w najbliższych meczach oraz nie wiadomo jeszcze czy uraz Zelka jest na tyle poważny aby wykluczył go z najbliższych spotkań.

W Szczawnicy graliśmy dotychczas raz, na zakończenie poprzedniego sezonu przegraliśmy aż 0:4 (2x J.Pietrzak, M.Pietrzak, Laabidi). Także na jesieni górą była Jarmuta, wygrywając u nas 2:0 (J.Pietrzak, Mrówka). Wygraliśmy natomiast na jesieni poprzedniego sezonu u siebie 3:0 po golach Dariusza Kmiecika, D.Augustyna i Kiławca.