1:0 Augustyn Dawid (11' asysta Augustyn Rafał)
2:1 Augustyn Rafał (32' asysta Kmiecik Piotr)
3:1 Kmiecik Piotr (48' bez asysty)
4:1 Kiławiec Rafał (60' asysta Kmiecik Piotr)
5:1 Kmiecik Piotr (87' bez asysty)

Znakomicie zakończył rundę jesienną AKS. Dziś pewnie pokonał na wyjeździe Płomień Limanowa - 5:1, a wynik mógł być nawet okazalszy.

AKS zagrał w takim ustawieniu jak z Grodem. Jedyne zmiany nastąpiły w obronie. Z powodów osobistych zabrakło Michała Augustyna, którego na lewej obronie zastąpił inny młodzieżowiec - Paweł Zelek. Do składu po nieobecności w meczu z Grodem wrócił kapitan Stanisław Pasionek. Z tego powodu Sebastian Oleksy wrócił na prawą obronę a na ławce usiadł Mariusz Jasica.

Od pierwszych minut AKS przejął inicjatywę na boisku co w zasadzie trwało cały mecz. Nasi zawodnicy wyglądali lepiej i pewniej na boisku, pomimo że warunki gry były bardzo ciężkie. W zasadzie daliśmy pograć Płomieniowi tylko pod koniec pierwszej połowy, gdy w ciągu pięciu minut Koza oddał dwa groźne strzały z dystansu. Nawet bramka dla Płomienia nie była wynikiem dobrej gry rywali tylko przypadku i gapiostwa naszych zawodników przy stałym fragmencie gry. Na szczęście po wyrównaniu nasz zespół szybko odpowiedział golem na 2:1 i zwycięstwa już nie oddał do końca.

Druga połowa ułożyła się bardzo dobrze gdyż po szybkim (i pięknym) golu Kmiecika prowadziliśmy 3:1. Gospodarze próbowali ambitnie walczyć. Przeprowadzili szereg zmian, które polepszyły nieco ich grę ale nasz zespół wypunktował rywali niemal jak za czasów, kiedy dwa sezony temu liderowaliśmy w A-klasie. Wynik mógł być okazalszy ale na śliskiej murawie w kilku sytuacjach zabrakło nam dokładności i szczęścia. Niemniej AKS odniósł zasłużone zwycięstwo, rewanżując się rywalom za porażkę 1:4 w poprzednim sezonie.

I połowa
1' - dośrodkowanie Kiławca, R.Augustyn zgrywa do D.Augustyna, który strzela z 16m ale bramkarz odbija piłkę do boku, próbujący dobijać Kiławiec jest na spalonym
4' - błąd obrońcy Płomienia, który chciał zgrać piłkę głową do bramkarza, wbiegł między nich Kiławiec i przelobował bramkarza ale także i bramkę
10' - Kmiecik z wolnego z 25m ponad bramką
11' - 1:0 - Dawid Augustyn ( 2 gol w tym sezonie / 15 gol w barwach AKS)
R.Augustyn odbiera piłkę na połowie rywali, odgrywa do D.Augustyna, który z 16m trafia w lewy róg

15' - kontrowersyjna sytuacja, podanie z boku do wybiegającego na pozycję zawodnika Płomienia, pośliznął się pilnujący go S.Oleksy faulując rywala, sędzia uznał że nie była to 100% sytuacja i pokazał naszemu obrońcy tylko żółtą kartkę, choć gdyby wyrzucił go z boiska nie moglibyśmy mieć pretensji
22' - prostopadłe podanie R.Augustyna, Kmiecik uprzedza bramkarza i z piłką go mija, niestety pośliznął się i nie był w stanie uderzyć na bramkę, obrońcy wybili pod nogi Kiławca, który strzelił z 16m obok bramki
27' - przerzut ze skrzydła za plecy naszych obrońców, boczny pomocnik Płomienia wyszedł sam na sam ale z 16m uderzył obok bramki
29' - 1:1 - Konrad Koza
Wolny w bocznym sektorze, Koza szybko posyła płaską piłkę w nasze pole karne, gdzie nie przygotowani byli nasi zawodnicy, piłka przeleciała przez gąszcz nóg i zaskoczyła Gwiżdża wpadając przy dalszym słupku

30' - żółta kartka dla K.Kozy za faul na R.Augustynie, zawodnik Płomienia próbując zablokować naszego zawodnika kolanem uderzył go w brzuch
32' - 2:1 - Rafał Augustyn ( 3 gol w tym sezonie / 10 gol w barwach AKS)
Dośrodkowanie z lewej strony Pławeckiego, Kmiecik tyłem głowy próbuje pokonać wychodzącego bramkarza, piłka leci wzdłuż bramki, ruszył do niej z linii szesnastki R.Augustyn, który był szybszy od bramkarza i obrońców pakując piłkę do siatki. Nasz trener wpadł jeszcze w tej sytuacji w słupek ale dał radę grać dalej.

42' - dobry przerzut R.Augustyna na lewe skrzydło, Pławecki strzela z ostrego kąta, bramkarz broni
43' - strzał K.Kozy z 25m po ziemi, Gwiżdża odbija do boku, dopada do piłki rywal, który próbuje podać przed bramkę ale Gwiżdż łapie jego dogranie
44' - akcja Płomienia prawą stroną, wystawienie na 16m do K.Kozy, który uderza mocno, ale M.Gwiżdż broni na raty.
Do przerwy prowadzimy 2:1.

II połowa
48' - 3:1 - Piotr Kmiecik ( 3 gol w tym sezonie / 80 gol w barwach AKS )
Z rzutu rożnego dogrywa R.Augustyn, obrońcy wybijają głową na 10m, Kmiecik strzela z powietrza w dalszy róg pod poprzeczkę. Piękna bramka.

50' - Kmiecik z wolnego z 25m, Koza broni
52' - indywidualna akcja Zelka lewą stroną, strzał z 16m w dalszy róg, bramkarz na raty broni
55' - kontra AKS, D.Augustyn podaje na prawo do Kmiecika, strzał z 13m naszego pomocnika bramkarz piąstkuje
57' - tym razem D.Augustyn wbiega z piłką w pole karne, ale zamiast strzelać odgrywa do środka i obrońcy wybijają piłkę
60 - 4:1 - Rafał Kiławiec ( 2 gol w tym sezonie / 47 gol w barwach AKS )
Przerzut piłki do Kmiecika, który w polu karnym mija obrońcę i dogrywa do Kiławca, któremu pozostaje wpakować piłkę do pustej bramki

69' - akcja Zelka lewą stroną, jest popchnięty czego sędzia nie odgwizduje, nasz obrońca odpycha rywala za co sędzia pokazuje mu żółtą kartkę
70' - żółta kartka dla zawodnika Płomienia za krytykowanie orzeczeń sędziego
71' - dośrodkowanie z wolnego R.Augustyna, Kiławiec głową obok bramki, Kiławiec z P.Oleksym trochę sobie przeszkodzili w tej sytuacji.
71' - podwójna zmiana w naszym zespole, Sebastiana Oleksego na prawej obronie zastępuje Rafał Gwiżdż, a z przodu Filip Krzyżak gra za Rafała Kiławca
74' - kolejna kartka dla zawodnika Płomienia, za odkopniecie piłki po gwizdku
76' - żółta kartka dla Orła, który źle przyjął piłkę w środku pola i sfaulował wyprzedzającego go rywala
77' - dośrodkowanie w nasze pole karne z wolnego, zamieszanie po którym piłka nieznacznie mija naszą bramkę
78' - strzał z powietrza z 20m, Gwiżdż spokojnie łapie piłkę
79' - dogranie w okolice pola karnego, Kmiecik uprzedza wychodzącego bramkarza, mija go ale mając przed sobą obrońców podaje do Krzyżaka, który niestety zostaje zablokowany
80' - przerzut na prawe skrzydło, Daniel Pławecki mija wychodzącego bramkarza i z ostrego kąta uderza na bramkę, piłka przelatuje wzdłuż bramki, próbuje dobijać Pasionek ale na źle trafia na śliskiej murawie i piłka lecąc znów wzdłuż bramki trafia do rąk wracającego golkipera. Bramkarz Płomienia wznawia wyrzutem wprost pod nogi D.Augustyna, nasz napastnik strzela ale trafia wprost w bramkarza.
81' - strata naszego zespołu na własnej połowie, dośrodkowanie z prawego skrzydła, strzał głową z 8m obok bramki
82' - Jakub Stach zastępuje w środku pola Orła
87' - 5:1 - Piotr Kmiecik ( 4 gol w tym sezonie / 81 gol w barwach AKS )
błąd obrony rywali, wybijają piłkę pod nogi Kmiecika, który wbiega w pole karne rywali i pewnym uderzeniem w długi róg ponad rzucającym się bramkarzem ustala wynik meczu

89' - Mariusz Jasica zastępuje Rafała Augustyna
90' - strzał z 20m ponad bramką.
92' - sędzia kończy spotkanie.

AKS udanie skończył rundę jesienną zdobywając 13 pkt w ostatnich 5 meczach. Po wcześniejszych 10 porażkach utrzymanie wydawało się bardzo dalekim celem. Ostatnie 5 meczu bardzo zmieniło tą optykę. AKS kończy co prawda rundę dopiero na 14 miejscu jednak zaledwie 4 pkt tracimy do będącego na 9 pozycji Orła Wojnarowa. To pokazuje że dzięki zdobytym w końcówce rundy punktom śmiało możemy patrzeć w kierunku środka tabeli na koniec sezonu. Do gry wracamy wczesną wiosną i obyśmy rundę wiosenną rozpoczęli lepiej niż ten sezon.