4 Żółte kartki 3
0 Czerwone kartki 1

Żółte kartki: S.Oleksy, Pławecki (dwie)
Czerwona kartka: Pławecki (80' za drugą żółtą)

Niestety AKS nie zdobył boiska w Łosisinie Dolnej i tak jak z 2 ostatnich meczów na boisku Łososia przywiózł tylko 1 pkt.

Dziś w Łososinie kibice zobaczyli przeciętne, żeby nie powiedzieć słabe widowisko. Było dużo walki, determinacji ale także niedokładności, wybijania długich piłek oraz rwanej gry. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo i tak jak w ostatnim meczu AKS zagrał dwie różne połowy.

W pierwszej prowadziliśmy grę i częściej gościliśmy pod polem karnym Łososia. Wtedy też mieliśmy najlepszą okazję do zdobycia bramki po główce Kiławca fantastycznie obronionej przez Grzegorzka. W drugiej niestety wróciły demony z poprzedniego meczu i daliśmy się rozpędzić i przejąc inicjatywę gospodarzom. W tej części to oni mieli dwie piłki meczowe które mogły im przynieść wygraną.

W płynnej grze nie pomagał sędzia tego spotkania, który w sposób niemal aptekarski odgwizdywał przewinienia reagując głównie na krzyk piłkarzy i swoimi decyzjami irytując zawodników obu zespołów. Gra nie mogła nabrać tempa kiedy była przerywana niemal co 2 minuty gwizdkiem sędziego.

Mecz kończyliśmy w dziesiątkę kiedy to za zagranie nakładką drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną obejrzał Daniel Pławecki (dla którego boisko Łososia jest wyjątkowo pechowe bo rok temu także dostał tam czerwoną kartkę). Nie było by w tym problemu bo za faul może i należała się żółta kartka. Jednak kilkanaście minut wcześniej za identyczny faul sędzia nie pokazał kartki Grabczykowi, który kilka minut później za kolejny faul na Oleksym otrzymał żółtą. Byłaby to druga żółta kartka i to rywal grałby przez niemal pół godziny w dziesiątkę. Jeżeli więc w tamtej sytuacji kartki nie było to sędzia powinien być konsekwentny i nie pokazywać jej także Pławeckiemu.

AKS miał dziś zagrać po raz trzeci z rzędu w tym samym składzie, jednak na meczu zabrakło Dawida Augustyna, którego w pierwszym składzie zastąpił Rafał Kiławiec. Na ławce zabrakło nie będącego w pełni zdrowia Przystała.

I połowa
1' - dośrodkowanie z rożnego, złe wybicie obrony Łososia i szanse ma Pławecki ale jego uderzenie z powietrza z 12m przelatuje nad bramką
4' - Kiławiec strzela z 20m obok bramki
6' - wolny z bocznego sektora, Kmiecik w światło bramki ale Grzegorzek pewnie broni
11' - aut w nasze pole karne, odegranie i strzał z 16m ponad bramką
13' - dośrodkowanie M.Augustyna w pole karne, strzał głową Kiławca, piłka lobem leci za kołnież Grzegorzka, który piękną paradą przenosi piłkę nad poprzeczką
15' - strzał z 25m, Gwiżdż łapie
16' - Kmiecik strzela z 23m ponad bramką
22' - strzał Pasionka z 30m, Grzegorzek łapie
25' - dośrodkowanie z głębi pola, zamyka R.Augustyn głową ale obok krótkiego słupka
26' - długie zagranie, obrońca mija się z piłką, rusza do niej Kiławiec ale Grzegorzek wychodzi na 20m i wybija piłkę
28' - Grabczyk z 30m obok bramki
40' - rzut wolny dla Łososia, Krok strzela z 40m obok bramki
45' - strzał Kiławca z 17m w środek bramki

II połowa
51' - Kmiecik centruje z wolnego w światło bramki, niepewnie Grzegorzek który wypuszcza piłkę do dobitki rusza R.Augustyn ale jest na spalonym
52' - kontra Łososia zakończona strzałem obok bramki z 16m
57' - Krok z wolnego z 30m ponad bramką
59' - uderzenie z 20m na naszą bramkę, Gwiżdż piąstkuje
60' - żółta kartka dla Pławeckiego za faul taktyczny w środku boiska
62' - Filip Krzyżak wchodzi za Jasicę
63' - faul Sebastiana Oleksego za który dostaje żółtą kartkę
64' - żółta kartka dla Grabczyka za nadepnięcie P.Oleksego
65' - strzał z 16m obok naszej bramki
67' - M.Gwiżdż wychodzi do piłki na 16m, wybija źle nogą do rywala, strzał na bramkę minimalnie mija naszą bramkę
71' - dośrodkowanie z wolnego w nasze pole karne, strzał głową z 5m, Gwiżdż fantastycznie końcami palców odbija na rzut rożny
76' - prostopadłe zagranie, Grabczyk wychodzi sam na sam i strzela po ręce Gwiżdża w słupek, wracamy z dalekiej podróży
80' - wejście nakładką Pławeckiego, za które otrzymuje drugą żółtą kartkę i wylatuje z boiska
80' - Rafał Gwiżdż zastępuje na obronie S.Oleksego
82' - żółta kartka dla zawodnika Łososia za odkopnięcie piłki po gwizdku
83' - żółta kartka za brzydki faul Słomki na M.Augustynie w pobliżu pola karnego
84' - Kmiecik z wolnego z 17m ponad brmką
84' - Jakub Stach wchodzi za Orła
85' - strzał z 18m obok naszej bramki
86-90' - długie piłki z obu stron nie przynoszą żadnych sytuacji bramkowych

AKS notuje 3 mecz bez porażki. Dziś walczył o 3 pkt ale po serii 10 porażek nawet jeden punkt musimy szanować. Za tydzień czeka nas spotkanie z 9-tym Grodem Podegrodzie, który wczoraj przegrał 1:2 u siebie z liderem Kolejarzem Stróże. Z Grodem w dotychczasowych 3 meczach u siebie wygraliśmy tylko raz. W poprzednim sezonie przegraliśmy 0:2 po dwóch golach Zgrzeblaka, rewanżując się na wiosnę wygraną 1:0 po golu Kiławca z karnego.