1-0 Jasica Mariusz (11' - asysta Pławecki Daniel)
2-0 Kmiecik Piotr (24' - asysta Augustyn Rafał)
3-0 Oleksy Piotr (37' - asysta Augustyn Rafał)
3-1 Jasiński (61')
3-2 Jasiński (71')
4-2 Krzyżak Filip (83' - asysta Pławecki Daniel)

Po pierwszych punktach w tym sezonie przyszło także pierwsze zwycięstwo na własnym boisku na które czekaliśmy długie 5 m-cy. Mecz który wydawał się rozstrzygnięty w pierwszej połowie, w drugiej okazał się wędrówką przez piekło, która jednak zakończyła się happy-endem.

Trener dziś postawił na ten sam skład który przywiózł 3 punkty z Zalesia. Zmiany zaszły jedynie na ławce gdzie pojawili się nieobecni ostatnio z różnych powodów - Kiławiec, J.Stach i Przystał.
Dzisiejsze spotkanie było 50-tym w naszych barwach dla Dawida Augustyna, który mógł uczcić bramką ten jubileusz jednak po jego strzale piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Nie zagraliśmy tak dobrego i bezbłędnego meczu, chociaż krytyczne uwagi dotyczą głównie drugiej połowy. W pierwszej AKS zupełnie zdominował rywala i tak naprawdę wynik 3:0 jest najniższym bo równie dobrze po pierwszej części mogło być 6:0. Znakomite okazje w tej części zmarnowali Jasica oraz Kmiecik. Piłka także dwukrotnie obijała poprzeczkę rywali po strzałach Kmiecika i D.Augustyna (który dobijał kolejne uderzenie Kmiecika). Rywale w zasadzie stworzyli sobie jedną okazję, kiedy po jedynym ich rzucie rożnym w tym meczu, zawodnik gości źle trafił w piłkę 3 m przed bramką.

Druga połowa rozpoczęła się nieźle. AKS nadal posiadał inicjatywę i to my mieliśmy kolejne okazje. Wszystko zmieniło się w 55 min po kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym rywali. Daniel Pławecki był w sytuacji sam na sam i został wycięty w polu karnym jednak sędzia nie podyktował ewidentnego rzutu karnego. Nieoczekiwanie ta sytuacja podziałała na naszych zawodników tak deprymująco że stracili koncentrację i zaczęli pozwalać Helenie na coraz więcej. Zbiegło się to także w czasie kiedy część naszych zawodników zaczęła zgłaszać zmęczenie. To właśnie wykorzystali rywale przy pierwszej bramce. Nie zdążył wrócić Jasica (dla którego czekała już za linią zmiana) i z lewego skrzydła poszła centra które nie potrafili przeciąć nasi obrońcy i Jasiński trafił z bliska na 1:3. Trener zareagował szybko i od razu mieliśmy potrójną zmianę w naszym zespole. Wydawało się że kryzys został zażegnany jednak jedno zagranie spowodowało że zrobiło się 2:3 i zaczęły się nerwy. W niegroźnej sytuacji niepotrzebnie wyszedł z bramki Gwiżdż i Jasiński robiąc wślizg zdołał uderzyć obok niego piłkę dając Helenie kontaktowego gola. Od tego momentu gra stała się bardzo otwarta, strzały zaczęły się mnożyć z jednej i drugiej strony. Zarówno my mieliśmy okazje na podwyższenie jak i Helena mogła wyrównać. W końcu Pławecki wykorzystał dobre prostopadłe podanie od R.Agustyna, a raczej wykorzystałby gdyby nie woda stojąca pod bramką rywali. Na szczęście znalazł się w odpowiednim miejscu F.Krzyżak który dobił piłkę zdobywając po raz drugi z rzędu bramkę po wejściu z ławki. Helena szybko mogła odpowiedzieć ale dobrze obronił M.Gwiżdż. Rywale nie złożyli broni i do końca próbowali wywalczyć korzystny wynik ale to my mieliśmy kolejene 100% sytuacje których nie wykorzystaliśmy i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:2.

I połowa
4' - strzał gości z 30m, Gwiżdż spokojnie łapie
11' - 1:0 - Mariusz Jasica ( 2 gol w tym sezonie / 7 gol w barwach AKS )
Zagranie z autu. R.Augustyn przepuszcza piłkę do Pławeckiego, nasz skrzydłowy zagrywa wzdłuż bramki a Jasica dopełnia formalności trafiając z 4m.

14' - Pławecki strzela z dystansu, piłka jednak trafia do D.Augustyna który uderza z 10m w środek bramki i bramkarz łapie piłkę
15' - rzut wolny po naszym niepotrzebnym faulu. Fryzowicz uderza z 17m ale ponad bramką
19' - Zięcina uderza z 20m, M.Gwiżdż wyraźnie ugrzązł w błocie ale zdołał się wybić na tyle aby ładną paradą odbić piłkę
24' - 2:0 - Piotr Kmiecik ( 2 gol w tym sezonie / 79 gol w barwach AKS )
Wrzutka Pławeckiego, obrońca głową wybija przed pole karne, piłka trafia do R.Augustyna który przyjmuje ją na klatkę piersiową i wbiega w pole karne, obrońcy próbują wybić piłkę i kotłuje się w polu karnym Heleny, najsprytniej zachowuje się R.Augustyn który zdołał dograć do Kmiecika a ten obraca się i z 7m trafia do siatki

25' - nieporozumienie obrońcy z bramkarzem gości, obrońca wybija piłkę ale za lekko, D.Augustyn przejmuje ją i zagrywa do Pławeckiego, który próbuje lobować wysuniętego z bramki golkipera jednak uderza obok bramki
33' - pressing Jasicy, blokuje piłkę ta trafia do D.Augustyna który wbiega w pole karne dogrywa do dobrze ustawionego Kmiecika, ten przyjmuje i uderza w idealnej sytuacji tuż obok słupka
35' - R.Augustyn prostopadle do Jasicy, ten wbiega z piłką w pole karne i mają przed sobą tylko bramkarza decyduje się na strzał z 13m wprost jednak w nogi bramkarza
36' - tym razem Kmiecik na czystej pozycji uderza, bramkarz odbija nogami, do piłki skacze D.Augustyn ale jego strzał głową ląduje na poprzeczce i obrońcy wyjaśniają sytuację
37' - 3:0 - Piotr Oleksy ( 1 gol w tym sezonie / 8 gol w barwach AKS )
R.Augustyn zagrywa z rogu a nabiegający P.Oleksy głową potężnie uderza z 6m, piłkę próbuje odbić bramkarz ale nie jest w stanie i ta wpada pod poprzeczkę

38' - róg dla gości, Zięcina przedłuża głową lot piłki przy bliższym słupku, nabiegający Sarota na 3m ma przed sobą tylko bramkę ale źle trafia nogą w piłkę i strzela obok bramki
39' - znów prostopadłe podanie trafia do Jasicy, który ma okazję w polu karnym ale w ostatniej chwili jego strzał wślizgiem blokuje obrońca
43' - Kmiecik uderza z wolnego z 30m, piłka odbija się od poprzeczki i wylatuje poza bramkę
44' - Kmiecik z dystansu, strzał z 25m obok bramki
Do przerwy prowadzimy zasłużenie 3:0.

II połowa
46' - Kmiecik zagrywa na lewo do Pławeckiego, który uderza z ostrego kąta, bramkarz palcami odbija na rzut rożny
48' - dośrodkowanie Kmiecika, D.Augustyn źle trafia głową w piłkę ale ta mija bramkarza jednak piłkę z pola bramkowego wybija obrońca
52' - strzał Jasicy z powietrza z narożnika pola karnego, bramkarz łapie.
54' - wolny dla gości z 25m, uderza Gryzło minimalnie obok lewego słupka
55' - prostopadłe podanie do Pławeckiego, który ucieka obrońcy, jest sam na sam i jest wycinany przez goniącego go obrońcę, sędzia nie dyktuje ewidentnej jedenastki
56' - znów wolny dla Heleny, uderza znowu Gryzło, M.Gwiżdż odbija piłkę do której dochodzi jeszcze Maciaszek i zbiegając z boku w stronę bramki pada na murawę. Sędzia jednak i tym razem nie dyktuje jedenastki
61' - 3:1 - Jasiński
Dośrodkowanie z lewego skrzydła, obrońcy nie sięgają piłki, nie trafia w nią także zawodnik Heleny ale ta trafia do będącego za nim Jasińskiego, który z 3m nie może się pomylić

63' - strzał D.Augustyna z 10m ponad bramką
64' - potrójna zmiana w naszym zespole. Mariusz Przystał wchodzi za Kmiecika, który w drugiej połowie grał w roli napastnika, Filip Krzyżak zastępuje Bogusława Orła a Rafał Kiławiec wchodzi na skrzydło za Mariusza Jasicę. Do środka pola cofa się Dawid Augustyn a F.Krzyżak gra za Przystałem.
66' - Kiławiec szybko zaznacza swoją obecność, strzał z 16m w środek bramki
70' - strzał Gryzło z 25m ponad bramką
71' - 3:2 - Jasiński
Zagrana przekątna na prawe skrzydło, piłka wlatuje w nasze pole karne i niepotrzebnie do zawodnika Heleny wychodzi Gwiżdż, Jasiński robi wślizg i uderza obok wychodzącego bramkarza strzelając gola kontaktowego

73' - strzał D.Augustyna z 20m w środek bramki.
76' - Przystał strzela z ostrego kąta, bramkarz łapie strzał
77' - mijanka w pobliżu naszego pola karnego, piłka trafia do zawodnika Heleny, który oddaje strzał z narożnika pola karnego, Gwiżdż dobrze broni
78' - prostopadłe podanie R.Augustyna do Przystała, nasz napastnik nie zdążył jednak do piłki pomimo wślizgu, bramkarz wyszedł i wygarnął mu piłkę
78' - dośrodkowanie w pole karne Heleny, Pławecki strzela głową, bramkarz odbija strzał i potem łapie piłkę w wodzie
79' - mocne wybicie naszego bramkarza, piłka przelatuje nad obrońcami, Przystał jest sam na sam i uderza mocno ale piłka odbija się tylko od poprzeczki wychodząc poza boisko
80' - Gryzło ucieka naszym obrońcom z lewej strony i oddaje strzał ale Gwiżdż sobie radzi broniąc jego uderzenie
82' - dośrodkowanie z wolnego w nasze pole karne, źle Gwiżdż który wypuscza piłkę z rąk, zamieszanie z którego obronną ręką wychodzą nasi obrońcy wybijając piłkę z dala od bramki
83' - 4:2 - Filip Krzyżak ( 3 gol w tym sezonie / 10 gol w barwach AKS )
Prostopadłe podanie R.Augustyna, Daniel Pławecki wychodzi sam na sam i uderza obok bramkarza lecz piłka zatrzymuje się przed bramką w wodzie, na szczęście najszybszy jest Krzyżak który dobija piłkę do pustej bramki

84' - kontra Heleny, dogranie na lewą stronę Torres na wślizgu próbuje strzelać ale ponad bramką
85' - Jakub Stach zastępuje Daniela Pławeckiego
86' - strzał Zięciny z 16m wysoko ponad bramką
88' - Przystał ma kolejną sytuacje sam na sam, mija próbującego go zatrzymać obrońcę ale dobrze wychodzi bramkarz i nogami odbija strzał naszego napastnika
90' - dośrodkowanie w pole karne Heleny, Przystał z 7m uderza głową kontrując lot piłki ale ta o centymetry mija słupek bramki.
Mecz kończy się naszym zasłużonym zwycięstwem 4:2.

AKS nie wystrzegł się dziś błędów ale zdołał wrócić z "dalekiej podróży" i dobić w końcówce rywala. To powinno wzmocnić psychicznie naszych zawodników. Dzięki temu zwycięstwu opuściliśmy ostatnie miejsce w tabeli, na którym wylądowała teraz Helena.

Za tydzień zagramy na wyjeździe z Łososiem, który jutro zagra na wyjeździe z Kolejarzem Stróże i jeżeli nie wygra to przyszłotygodniowy mecz będzie spotkaniem o 14 miejsce. W Łososinie Dolnej na pewno nie będzie łatwo. AKS jeszcze tam nie wygrał odnosząc dotychczas 2 remisy i 1 porażkę. W poprzednim sezonie zremisowaliśmy tam 3:3 (R.Augustyn 15'kar, Kiławiec 60, 83 - R.Nowak 34, Znamirowski 72', Zelek 75)  a u siebie wygraliśmy 2:1 (Skurnóg 68'sam, Kiławiec 86'kar - Pałka).