Żółte kartki: S.Oleksy

Bramki:
0-1 Pietrzak Jacek (5')
0-2 Mrówka Damian (33')

Nie było przełamania dziś w Ujanowicach. Tym razem przegraliśmy z Jarmutą Szczawnica 0:2, choć wynik nie oddaje przebiegu spotkania. Niestety po raz kolejny byliśmy świadkami nieskuteczności i pecha w wykonaniu naszego zespołu.

Nie pomogły nawet powroty zawodników których nie było na ostatnich spotkaniach - Rafała Kiławca, Dawida Augustyna, Jakuba Stacha czy Dawida Firleja. Trener Augustyn dokonał dwóch zmian personalnych w składzie - na ławce usiedli Rafał Gwiżdż i Filip Krzyżak a w pierwszej jedenastce wybiegli własnie D.Augustyn i Kiławiec. Dawid zagrał w środku pola przez co do przodu przesunięty został Orzeł, natomiast Kiławiec zajął miejsce na szpicy. Grający tam w Stróżach Piotr Kmiecik zagrał dziś w środku obrony.

Niestety szybko sprawdził się scenariusz jakiego jesteśmy świadkami niemal co tydzień. Szybko i pechowo (poślizgnął się S.Oleksy) tracimy bramkę na 0:1. Dobrze i szybko odpowiadamy trafieniem Kiławca przy którym jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Ambitnie staramy się szybko wyrównać i zagrażamy bramce rywali - najlepszą okazję marnuje Daniel Pławecki nie wykorzystując sytuacji sam na sam. I wtedy właśnie po naszej nagroźniejszej akcji rywale przeprowadzają swoją, wydawało się zażegnaną przez nas i zdobywają gola na 0:2. Nadal atakujemy i w końcówce pierwszej połowy o mało nie nadziewamy się na kontrę po której rywal mógł zdobyć trzeciego gola.

W drugiej połowie gra toczy się pod nasze dyktando, lecz nie wykorzystujemy znakomitych okazji - Kiławiec sam na sam, po rzucie rożnym obrońcy wybijają z linii czy też mocny strzał P.Oleksego przeniesiony cudem przez bramkarza nad poprzeczką. Rywal najgroźniejszą akcję miał w 93 min kiedy to już graliśmy trójką w obronie i po szybkiej kontrze rezerwowy Wiercioch mógł postawić kropkę nad i lecz przestrzelił. Niestety tego dnia bramka rywali pozostała jak zaczarowana i nie udało nam się zdobyć choćby jednej bramki. Na przełamanie musimy czekać kolejny tydzień.

I połowa
1' - wolny z 25m, strzał nad murem w środek bramki o mało nie zaskoczył Gwiżdża, który jednak zdołał odbić strzał
5' - 0:1 - Pietrzak Jacek
Dośrodkowanie z prawego skrzydła na drugą stronę pola karnego, poślizgnął się S.Oleksy i piłka trafiła do Pietrzaka, który miał czas przyjąć i uderzyć płasko na bramkę. Mocny, płaski strzał wpadł do siatki.

8' - dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne, Pasionek uderza głową ale świetną paradą popisuje się bramkarz gości, zbijając piłkę na poprzeczkę, dopada do piłki Kiławiec i głową trafia do siatki. Niestety sędzia odgwizduje pozycję spaloną.
10' - znów wolny dla gości, Gwiżdż broni na raty
12' - po rzucie rożnym piłka trafia do Pławeckiego, który uderza z kąta, bramkarz odbija piłkę, kontynuujemy akcję, piłka wycofana do Kmiecika, który uderza w długi róg ale bramkarz końcami palców odbija na rzut rożny
13' - żółta kartka dla Diopa za brzydkie wycięcie Jasicy
15' - dośrodkowanie Jasicy, D.Augustyn z woleja z 16m ponad bramką
16' - strzał głową z 10m ponad naszą bramką
20' - rzut rożny dla gości, wybijamy przed pole karne, strzał z półwoleja z 20m ponad bramką
24' - płaski strzał z 20m, Gwiżdż łapie
31' - dwójkowa kontra AKS, Kiławiec zagrywa do Pławeckiego, który z obrońcą na plecach wychodzi sam na sam, ale zbyt zwleka ze strzałem i jego uderzenie bramkarz odbija na rożny
33' - 0:2 - Mrówka Damian
Po akcji rywali wybijamy piłkę w sektor środkowy boiska, piłka jednak wraca w nasze pole karne pod nogi Mrówki, który odwraca się i płasko strzela do siatki. Gwiżdż mógł się w tej sytuacji spisać lepiej, gdyż strzał bym niemal w środek bramki

36' - centrostrzał Jasicy z prawej strony, mija bramkę
40' - dośrodkowanie M.Augustyna z wolnego, P.Oleksy strzela głową i piłka o centymetry mija słupek
43' - wolny pośredni dla naszego zespołu, strzał M.Augustyna z 18m przelatuje nad bramką
45' - po naszym rzucie rożnym goście wychodzą z kontrą, zawodnik Jarmuty zbiega z piłkę w pole karne i jest sam na sam ale dobrze z bramki wychodzi Gwiżdż i odbija nogami strzał na aut.
Do przerwy 0:2.

II połowa
48' - Mrówka z wolnego z 25m obok
50' - przekątna piłka w kierunku naszego pola karnego, zawodnik Jarmuty podaje piłkę do naszego bramkarza
53' - dobre dośrodkowanie Jasicy w pole karne, Kiławiec przestrzela z 10m
55' - płaski strzał z 25m, Gwiżdż odbija na rzut rożny
57' - Kmiecik z wolnego z 30m obok bramki
58' - obrońca gości mija się z piłką, Kiławiec wychodzi sam na sam i zamiast strzelać mija bramkarza, niestety obrońca zdołał w ostatniej chwili wybić mu piłkę
60' - Jakub Stach wchodzi za Orła, do przodu przesunięty zostaje D.Augustyn
64' - żółta kartka dla S.Oleksego za ostre wejście ciałem w rywala
66' - rzut rożny na bliższy słupek, Kmiecik uderza, obrońca wybija piłkę z linii bramkowej, zamieszanie w polu bramkowym z którego obronną ręką wychodzą goście
67' - Paweł Zelek zastępuje na prawej obronie S.Oleksego
73' - Dawid Firlej wchodzi na prawe skrzydło za Jasicę
74' - dośrodkowanie Pławeckiego, obrońcy wybijają piłkę pod nogi P.Oleksego, nasz obrońca uderza na bramkę ale fantastycznie broni bramkarz przenosząc piłkę nad poprzeczką
80' - Filip Krzyżak wchodzi za Daniela Pławeckiego, Krzyżak schodzi do środka a AKS zaczyna grać trójką w obronie (M.Augustyn przesuwa się do przodu na lewym skrzydle)
80' - zmiana ustawienia szybko może się źle skończyć, kontra gości ale ich zawodnik mając przed sobą Gwiżdża za daleko wypuszcza sobie piłkę
81' - Krzyżak z 25m, bramkarz łapie
87' - strzał P.Oleksego głową obok bramki
93' - kontra Jarmuty, Wiercioch jest sam na sam ale strzela ponad bramką.
Mecz kończy się wynikiem 0:2

Za tydzień czeka nas spotkanie z 13-stym Orłem Wojnarowa, który dziś przegrał 0:3 z Kolejarzem Stróże. Z Orłem graliśmy raz w historii. W 2012r. wygraliśmy u siebie 4:2 (Grabczyk 11, Nowak 12, Przystał 34, Bodziony 93 - Mikulski 65k, Kmak 84) a w rewanżu przegraliśmy 1:2 (Grabczyk 33 - Kmak 85, Szczerba 88) pomimo długiego prowadzenia.