0-1 Dziechciowski Adam (15')
0-2 Filipek Patrick (34')
0-3 Oleksy Piotr (41' samobój)
0-4 Filipek Patrick (90+3)

Kryzys AKS trwa nadal. Tym razem przegraliśmy na własnym boisku 0:4 z Orkanem Raba Wyżna. Była to 5-ta porażka na własnym boisku w tym sezonie.

AKS dziś miał spore problemy kadrowe. W porównaniu z meczem w Jabłonce zabrakło Dawida Firleja, Jakuba Stacha, Dawida Augustyna, Sebastiana Oleksego. Wrócił co prawda po miesięcznej przerwie Daniel Pławecki, ale zaczął mecz na ławce, tak samo jak narzekający na zdrowie grający trener Rafał Augustyn. W związku z tym w składzie zaszło sporo zmian: na bokach obrony zagrali Kacper Krzyżak i Paweł Zelek, którego nie było w Jabłonce, a Rafał Gwiżdż przesunięty został do środka aby partnerować Oleksemu. Duet defensywnych pomocników  z Pasionkiem tworzył Bogusław Orzeł. Na lewą pomoc przesunięty z obrony został Michał Augustyn a na prawej pojawił się Filip Krzyżak, którego uraz okazał się mniej groźny niż się wydawało i po pauzie w Jabłonce wrócił do gry. W ataku wybiegł Mariusz Przystał. Na ławce poza bramkarzem byli tylko wymienieni wcześniej Pławecki i R.Augustyn oraz Jasica.

Początek meczu to wzajemne badanie sił, które skończyło się dla nas nieprzyjemnie. Rywale w 15m zamienili swoją pierwszą okazje bramkową na gola. Goście poszli za ciosem i szybko mogli podwyższyć lecz zabrakło im precyzji, jednak do końca pierwszej części piłka lądowała w naszej bramce jeszcze dwukrotnie w czym dużą role odegrał napastnik Orkana Patrick Filipek, który strzelił na 2:0 i miał wydatny udział przy samobójczym golu Oleksego na 0:3. Do przerwy nie potrafiliśmy zagrozić bramce bronionej przez D.Możdżenia, chociaż już w 30 min trener zdecydował o wprowadzeniu na boisku Daniela Pławeckiego, który od razu zaczął wyróżniać się na tle partnerów. I to własnie po jego dobrym pressingu i przejęciu piłki przed polem karnym rywali przez Kmiecika mieliśmy najlepszą okazję w tej części lecz nasz pomocnik zbyt zwlekał z uderzeniem i obrońcy zdążyli go zablokować.

Po przerwie długo widzieliśmy bezproduktywne bicie głową w mur. Przejęliśmy inicjatywę, rywale jakby opadli trochę z sił i przeprowadzaliśmy sporo ataków, które jednak nie kończyły się okazjami bramkowymi. Dopiero w ostatnim kwadransie mecz się bardziej otworzył i w przeciągu 10 min stworzyliśmy więcej okazji i oddaliśmy więcej strzałów niż przez wcześniejsze 80 min. Wtedy jednak dobrze spisał się bramkarz gości który kilkoma świetnymi interwencjami nie pozwolił nam złapać kontaktu. Orkan próbował wykorzystać naszą ofensywe i wyszedł z groźnymi kontrami których nie wykorzystał, lecz i tak zdołał przypieczętować wynik meczu po akcji P.Skawskiego i wykończeniu Filipka w doliczonym czasie gry. I tak 7 porażka w tym sezonie stała się faktem.

I połowa
15' - 0:1 - Adam Dziechciowski
Prostopadłe zagranie z głebi pola między naszymi obrońcami do podłączającego się do akcji lewego obrońcy gości, który w sytuacji sam na sam trafił między nogami M.Gwiżdża

17' - długa piłka na prawą stronę, Zelek nie sięga piłki głową i zawodnik Orkana ma okazję ale nie potrafi dobrze przyjąć piłki i zamiast strzelić niemal podaje do rąk naszego bramkarza
19' - dośrodkowanie spod linii końcowe, zawodnik Orkana zgrywa głową do partnera, który uderza głową z 10m piłka obija naszą poprzeczkę wychodząc poza boisko
21' - Pasionek uderza z 25m obok bramki
24' - mocny wrzut z autu Zelka, Kmiecik przedłuża lot piłki głową, Przystał tyłem głowy strzela ale bramkarz spokojnie łapie
29' - R.Gwiżdż uderza z wolnego z 30m, mocno i wysoko ponad bramką
30' - Daniel Pławecki wchodzi za Kacpra Krzyżaka, Pławecki zajmuje pozycję lewoskrzydłowego, M.Augustyn cofa się do obrony a Zelek zmienia stronę na prawą
32' - AKS przejmuje piłkę przed polem karnym rywali, Kmiecik szuka jednak swojej prawej nogi i obrońcy zdołali się wrócić i zablokować go w polu karnym
34' - 0:2 - Patrick Filipek
Próbujemy wyjść kontrą ale Przystał traci piłkę w środku boiska, goście ruszają od razu z akcją, prostopadłe podanie do Filipka który sam na sam strzela w długi róg

35' - dośrodkowanie M.Augustyna, Kmiecik głową obok bramki
41' - 0:3 - Piotr Oleksy (samobój)
Indywidualna akcja Filipka, który spod linii końcowej zagrywa mocno po ziemi w pole bramkowe i próbujący wybić piłkę Oleksy niefortunnie trafia do własnej bramki

45' - długie zagranie stopera gości w nasze pole karne, zawodnik Orkana wbiega z drugiej linii i strzela z 15m głową obok bramki.
Do przerwy wysokie prowadzenie gości.

II połowa
46' - w przerwie na boisko wchodzi Rafał Augustyn zastępując Filipa Krzyżaka
46' - szybko rozegrany rzut rożny przez nasz zespół, R.Augustyn dośrodkowuje zanim goście zdążyli się ustawić ale nabiegający w pole bramkowe Kmiecik nie sięga głową piłki
62' - Przystał walczy o piłkę w polu karnym ale obrońcy dwukrotnie zdołali zablokować jego strzały i wywalczyliśmy tylko rzut rożny
66' - strzał z 20m ponad naszą bramką
72' - uderzenie R.Gwiżdża z 25m, obok bramki
73' - kontra Orkana, strzał z narożnika pola karnego niecelny
74' - dośrodkowanie z rogu, Przystał zgrywa głową do środka, Orzeł uderza z powietrza ale w środek bramki i bramkarz łapie
75' - dośrodkowanie Pasionka w pole karne, Orzeł głową uderza niecelnie
75' - Jasica wchodzi za Przystała, Jasica gra w środku a do przodu idzie Orzeł
80' - Kmiecik uderza z wolnego z 17m, bramkarz z kłopotami ale łapie piłkę
81' - płaski strzał z 30m, Gwiżdż łapie, długie zagranie w kierunku Pławeckiego, który ogrywa obrońcę i uderza z 11m w długi róg, bramkarz odbija piłkę na rzut rożny
82' - z rogu R.Augustyn płasko w pole karne, Oleksy strzela z pierwszej piłkim, bramkarz zdołał nogą odbić piłkę
83' - rzut wolny z boku pola karnego, wystawienie do R.Augustyna który uderza z 16m pod poprzeczkę, bramkarz świetnie odbija a Pławecki nabiegając strzela głową ponad bramką
84' - prostopadłe zagranie, z bramki wychodzi Gwiżdż ale Filipek jest szybszy i trąca piłkę przed naszym bramkarzem, który jednak dobrze odbija do boku próbę napastnika gości
85' - kontra Orkana, nieudana pułapka ofsajdowa naszego zespołu, goście ruszają w 3 przeciw naszemu bramkarzowi ale rozgrywają akcję tak, że Gwiżdż przy udziale wracających obrońców odbija piłkę zmierzającą niemal do pustej bramki
87' - żółta kartka dla R.Augustyna za przerwanie faulem kontry gości
89' - indywidualnie Pluta, który przebiega z piłką dobre 50m i uderza obok bramki
91' - żółta kartka dla Zelka za krytykowanie orzeczeń sędziego
93' - 0:4 - Patrick Filipek
Zagranie z "piątki" gości, M.Augustyn źle trafia głową w piłkę ta spada za niego pod nogi Skawskiego, który dogrywa do środka a Filipek nie ma problemów z trafieniem do siatki

94' - Pławecki i Orzeł próbują uderzyć na bramkę wzajemnie sobie przeszkadzając i ich uderzenie jest niecelne.
Sędzia kończy spotkanie po 5 doliczonych minutach.

Po 7 porażce w tym sezonie zajmujemy ostatnie miejsce w lidze okręgowej. Teraz czeka nas trudny wyjazd na mecz z odradzającym się Kolejarzem Stróże. Beniaminek radzi sobie jak narazie bardzo dobrze z 13 pkt zajmując 6 miejsce. Dziś zremisował 3:3 z Jarmutą Szczawnica. Będzie to pierwsze spotkanie w historii pomiędzy AKS a Kolejarzem.