Informacje z ligi okręgowej i PP

• autor: asraelnwn, 2016-06-30 10:14

SPADKI I AWANSE

Wydział Gier Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu wydał komunikat potwierdzający ilość drużyn awansujących i zdegradowanych:

I tak z ligi okręgowej spadły w tym sezonie: Turbacz Mszana Dolna, ULKS Korzenna, LKS Kobylanka, Ogniwo Piwniczna Zdrój oraz Huragan Waksmund.

Do IV ligi awans z naszej ligi okręgowej wywalczyły: Limanovia Limanowa oraz Orkan Szczyrzyc

W zamian do ligi okręgowej dołączyli spadkowicze z IV ligi: Sandecja II Nowy Sącz, LKS Szaflary i KS Zakopane oraz beniaminkowie z 4 klas A: Zalesianka Zalesie, Orawa Jabłonka, Kolejarz Stróże i Orzeł Wojnarowa

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PODZIAŁ LIGI OKRĘGOWEJ

Nadal trwają rozmowy w sprawie kształtu ligi okręgowej w sezonie 2017/18 i jej możliwego podziału na dwie grupy: nowosądecko-gorlicką i limanowsko-podhalańską na który naciskają głównie kluby z podokręgu gorlickiego. Część drużyn z powiatu limanowskiego ( w tym nasz AKS ) jest przeciwna takiemu podziałowi gdyż znacznie zwiększało by to koszty związane z występami w lidze okręgowej.

Cytujemy wypowiedź naszego prezesa Józefa Króla dla portalu limanowa.in:
"Z racji położenia geograficznego znacznie bliżej nam do drużyn sądeckich. Na Podhale mamy najdalej ze wszystkich drużyn z terenu powiatu limanowskiego. W razie podziału musielibyśmy rozważyć złożenie wniosku o przydzielenie nas do grupy sądecko-gorlickiej. Chociaż takie rozwiązanie miałoby niewielkie szanse powodzenia. Z przyczyn oczywistych reorganizacją okręgówki nie jesteśmy zainteresowani. Oczywiście rozmowy trwają, ale już osiągnęliśmy duży sukces. Jasno podkreśliliśmy i był to głos zdecydowanie przeważający, że o podziale nie można zdecydować kilka miesięcy przed sezonem, w którym zacząłby obowiązywać. Drużyny przed rozgrywkami muszą wiedzieć o co grają. Dlatego ewentualny podział okręgówki musi być zatwierdzony przynajmniej rok wcześniej. "

PUCHAR POLSKI

Przeciwnikiem naszego AKS w Pucharze Polski będzie LKS Rupniów, który w II rundzie pokonał LKS Mordarka 4:2. Mecz odbędzie się 7 sierpnia o godz. 17:00 na boisku w Rupniowie.