1-1 Orzeł Bogusław (7' asysta Pławecki Daniel)
2-1 Przystał Mariusz (14' asysta Kmiecik Piotr)
2-2 ??? (15')
3-2 Pławecki Daniel (77' asysta Stach Jakub)

Żółta kartka: Krzyżak

W końcu, po 3 meczach bez zwycięstwa, AKS wywalczył 3 punkty w zaległym spotkaniu z Korzenną.

Mecz nie należał do porywających, wiele było chaosu, niedokładności i przypadku. Nasz zespół fatalnie wszedł w mecz - głupie straty, dziury w formacjach, kiksy i straszna nerwowość aż raziła w oczy. Po jednej z takich strat dochodzi do rożnego po którym gospodarze szybko objęli prowadzenie. I chociaż szybko wyrównaliśmy a potem nawet wyszliśmy na prowadzenie to był to najgorszy okres gry naszego zespołu. Rywale grali mądrze, często długą piłką do przodu lecz widząc że nie wygrają w powietrzu czekali na zagrania naszych obrońców zgarniając niemal każdą "drugą" piłkę i natychmiast próbując uderzać sprzed pola karnego. Na szczęście mieli rozregulowane celowniki i ich uderzenia były niecelne, chociaż w taki właśnie sposób strzelili drugiego gola. Od 25 min w końcu zaczęliśmy grać lepiej, więcej utrzymywać się przy piłce i staraliśmy się konstruować ataki na połowie rywali. Było to jednak czynione bardzo nieregularnie, zrywami po których następowały proste błędy.

Po przerwie nasza gra wyglądała nieco lepiej i można powiedzieć że z minuty na minutę staraliśmy się przejmować inicjatywę. Korzenna bardzo groźnie kontrowała i stwarzała zagrożenie w naszym polu karnym czym najczęściej sami im pomagaliśmy nadal popełniając proste błędy. W końcu udało nam się zdobyć trzeciego gola w czym jednak wydanie pomógł bramkarz Korzennej. W końcówce gdy rywale mocniej zaatakowali mieliśmy dobre okazje aby przypieczętować zwycięstwo jednak zabrakło nam ostatniego, otwierającego podania i te akcje zostały zmarnowane. Ostatecznie jednak mecz zakończył się naszym zwycięstwem, choć mocno wymęczonym.

Jak to bywa w spotkaniach w środku tygodnia trener nie mógł skorzystać ze sporej ilości zawodników. Zabrakło dziś najlepszego strzelca naszego zespołu Rafała Kiławca, kapitana Stanisława Pasionka a także Dawida Augustyna, Pawła Zelka, Rafała Gwiżdża i Marcina Jasicy. W związku z tym na ławce usiadło tylko 3 rezerwowych (+ bramkarz) - wracający po kontuzji Jakub Stach i Rafał Augustyn oraz nie grający od dłuższego czasu Albert Stach. Wszyscy oni weszli na boisko w drugiej części (J.Stach nawet tuż przed przerwą za kontuzjowanego Orła) i dograli spotkanie bez żadnych urazów co jest na pewno pozytywnym aspektem tego meczu.
Trener zdecydował się na ustawienie 4-4-2 z Przystałem i Orłem w ataku. Na prawym skrzydle za Kiławca zagrał Sebastian Oleksy. Po pauze za kartki wrócił Piotr Oleksy więc Dawid Firlej został przesunięty na prawą obonę. W środku parnerem Piotra Kmiecika był dziś Filip Krzyżak.

I połowa
2' - 0:1 - ???
Dośrodkowanie z rzutu rożnego, dwóch zawodników Korzennej walczyło w powietrzu ale nie udało się oddać im strzału, piłka spadła jednak pod nogi jednego z nich a ten z 7m trafił do siatki

3' - źle wybijamy piłkę z własnego pola karnego, dochodzi do niej rywal i uderza z 20m, płasko obok lewego słupka
5' - znów błąd, tym razem podaje do tyłu S.Oleksy, piłkę przejmuje rywal, który idzie na przebój, schodzi do środka i uderza z 16m, Dudek wślizgiem blokuje jego strzał na rzut rożny
6' - zagrana piłka z rogu trafia na drugą stronę pola karnego skąd M.Olszewski uderza w boczną siatkę
7' - 1:1 - Bogusław Orzeł ( 3 gol w tym sezonie / 23 gol w barwach AKS )
Indywidualna akcja Daniela Pławeckiego, który ogrywa dwóch rywali i w polu karnym Korzennej wykłada piłkę Orłowi, który trafia do pustej bramki

11' - długa piłka w okolice naszego pola karnego, Oleksy głową, piłkę przemuje Olszewski i uderza z 25m ponad bramką
14' - 2:1 - Mariusz Przystał ( 4 / 297 )
Pressing Pławeckiego powoduje wybicie piłki przez obrońcę, ta poprzez Krzyżaka trafia do Kmiecika, który prostopadle podaje do Przystała a ten pokonuje bramkarza w sytuacji sam na sam. Kmiecik zaliczył 33 asystę od 2009r, wyprzedził Sylwestra Jarosińskiego i jest trzecim obecnie asystentem AKS w tym okresie.

15' - 2:2 - ???
Szybko tracimy prowadzenie. Znów długa piłka, Oleksy główkuje pod nogi rywala, który ma trochę miejsca i mocno uderza z 17m, piłka po ręce Gwiżdża wpada do siatki

19' - z autu piłka do Pławeckiego, który dośrodkowuje do Przystała ale jego strzał głową mija bramkę
23' - piłkę traci Kmiecik, który jest faulowany, sędzia jednak puszcza grę i do piłki dopada Olszewski który natychmiast uderza z 22m na szczęście ponad bramką
24' - szansa Orła w polu karnym rywali ale źle trafia w piłkę i bramkarz spokojnie łapie
27' - Pławecki uderza z 17m ale w sam środek i bramkarz bez problemu łapie
30' - dośrodkowanie S.Oleksego, Orzeł nie sięga głową piłka i tylko ją muska a ta mija bramkę rywali
31' - strzał z 30m obok naszej bramki
32' - Olszewski z wolnego z 25m wysoko ponad naszą bramką
34' - świetne prostopadłe zagranie Pławeckiego do Przystała, napastnik AKS mija obrońcę i w sytuacji sam na sam trafia w poprzeczkę
36' - znów próbuje Olszewski, z 25m obok bramki
39' - Jakub Stach zastępuje kontuzjowanego Orła, AKS zmienia ustawienie na 4-2-3-1
43' - strzał z 23m obok naszej bramki
Do przerwy mamy remis 2:2

II połowa
46' - zawodnik Korzennej ogrywa M.Augustyna wbiega w pole karne i podaje do środka, gdzie napastnikowi rywali pozwolili się odwrócić obrońcy ale jego strzał mija naszą bramkę
47' - rzut rożny dla AKS, bramkarz Korzennej mija się z piłką i zaskoczony tym Dudek nie jest w stanie oddać strzału do pustej bramki, piłka odbija się mu od kolan i obrońcy wyjaśniają sytuację wybiciem
48' - przechwyt Pławeckiego na połowie rywali, na czystej pozycji jest Krzyżak i Pławecki podaje do niego w pole karne ale za mocno i bramkarz wychodząc na 16m jest szybszy
51' - strzał z 25m ponad naszą bramką
53' - kąśliwy strzał Olszewskiego z 25m, Gwiżdż broni
53' - Albert Stach wchodzi za Dawida Firleja. A.Stach zajmuje pozycję "10", J.Stach przesuwa się do środka, bliżej obrony, Krzyżak przechodzi na prawe skrzydło a na prawej obronie gra S.Oleksy
54' - strzał Kmiecika z 18m, bramkarz łapie
56' - groźne uderzenie rywali z 16m, Gwiżdż odbija a próbujący dobijać zawodnik Korzennej jest na spalonym
60' - znów próbuje Kmiecik z 18m, tym razem ponad bramką
62' - złe zagranie Dudka do środka w nasze pole karne, przejmuje rywal który próbuje minąć Oleksego i znaleźć się sam na sam ale Oleksy wślizgiem wybija piłkę na róg
66' - konta Korzennej, przerzut z prawego skrzydła na drugą stronę i strzał z 16m, Gwiżdż broni
70' - strzał z 17m obok naszej bramki
72' - niegroźne wydawało się dośrodkowanie Pławeckiego powoduje nieporozumienie obrońcy z bramkarzem rywali na 11m ale nikt z naszych nie umie skorzystać z tego prezentu
74' - Krzyżak dostaje żółtą kartkę za próbę strzelenia gola ręką, chociaż nie powinien gdyż zagranie ręką nastąpiło już po gwizdku sędziego z powodu spalonego
76' - na boisko po ponad 1,5 m-ca wraca Rafał Augustyn który zastępuje na prawym skrzydle Krzyżaka
77' - 3:2 - Daniel Pławecki ( 8 / 30 )
Dobre dośrodkowanie M.Augustyna ale R.Augustyn nie był w stanie oddać strzału, piłka pozostaje w naszym posiadaniu, piłka trafia w końcu do J.Stacha, który dośrodkowuje a Pławecki strzela z 16m z woleja. Piłka leci wprost w bramkarza ale ten przepuszcza piłkę i mamy trzeciego gola

78' - kontra AKS, R.Augustyn ogrywa obrońcę i próbuje podać do wychodzącego na czystą pozycję Przystała, jednak wychodzi bramkarz na 15m przecinając lot piłki, ta wraca do R.Augustyna, który próbuje lobować ale bramkarz zdołał się cofnąć i obronić ten strzał
79' - Pławecki podaje w pole karne do Przystała, który źle trafia w piłkę i ta mija bramkę rywali
83' - rzut rożny dla Korzennej, centra i strzał głową z 8m mija naszą bramkę
85' - Pławecki z rogu na długi słupek, Dudek głową w kierunku dalszego słupka ale piłka mija bramkę Korzennej
87' - Przystał indywidualnie, zamiast dograć oddaje strzał z 16m w środek bramki, bramkarz łapie
92' - Kmiecik strzela z 16m między nogami obrońcy, bramkarz broni.
Po 3 doliczonych minutach sędzia kończy mecz. Wygrywamy 3:2.

Dzięki temu zwycięstwu AKS zapewnił sobie conajmniej 5 miejsce w lidze okręgowej. W ostatniej kolejce powalczymy korespondencyjnie o 4 miejsce z Orkanem Raba Wyżna z którym mamy niekorzystny bilans bezpośrednich pojedynków. Orkan zagra u siebie ze zdegradowanym Ogniwem Piwniczna Zdrój, natomiast nas czeka daleki wyjazd do Szczawnicy na mecz z walczącą jeszcze o utrzymanie Jarmutą.
W ostatniej kolejce rozstrzygnie się także kwestia awansu. Orkan Szczyrzyc ma wszystko w swoich rękach - wystarczy mu remis w wyjazdowym meczu z naszym dzisiejszym rywalem aby cieszyć się z awansu. Natomiast Sokół Słopnice poza liczeniem na potknięcie Orkana musi sam wygrać na trudnym terenie w Kobylance. My liczymy na udane zakończenie sezonu przez nasz zespół i na 3 punkty przywiezione ze Szczawnicy.