Czerwona kartka: Zawada (71' Płomień - w konsekwencji drugiej żółtej)

Rzuty karne: (mecz był rozgrywany także w ramach III rundy PP)
3-3 Hałapa Karol
4-3 Zelek Paweł
4-4 Koza Szymon
5-4 Kiławiec Rafał

W dzisiejszym spotkaniu AKS po bezbarwnym meczu zremisował z Płomieniem Limanowa 0:0. Jako że spotkanie było równocześnie meczem III rundy Pucharu Polski po spotkaniu odbyły się rzuty karne w których więcej spokoju zachowali nasi zawodnicy pokonując rywali 5:4.

AKS wystąpił dziś w takim samym ustawieniu jak tydzień temu w Szczyrzycu, jednak trener Augustyn dokonał dwóch zmian w składzie. Na prawej obronie Pawła Zelka zastąpił Rafał Gwiżdż. Na ławce usiadł też Mariusz Przystał, którego w składzie zastąpił Stanisław Pasionek. Do ataku za Przystała przesunięty został Dawid Augustyn.

Mecz był średnim widowiskiem do oglądania. Z obu stron było sporo niedokładności, brakowało zimnej krwi. Oba zespoły starały się rozgrywać piłkę, co po chwili najczęściej kończyło się długim zagraniem w przód w większości przypadków przechwyconym przez obronę. Oba zespoły miały swoje okazje aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść - goście mieli takie w pierwszej połowie natomiast my w drugiej części.
Powinniśmy w ogóle zapomnieć o pierwszej połowie w naszym wykonaniu - jeden strzał na bramkę rywali to zawstydzający wynik dla naszej ofensywy. W drugiej połowie było lepiej jednak i tak wydaje się że powinniśmy stworzyć więcej zagrożenia pod bramką rywali, zwłaszcza po tym jak z boiska wyrzucony został ich kapitan. Nasi zawodnicy chcieli jednak zbyt szybko przedostać się pod bramkę rywali co powodowało jeszcze więcej niedokładności i strat. Ostatecznie wynik 0:0 nie krzywdzi żadnej ze stron choć goście na pewno są zawiedzeni tym że niekorzystali którejś z dobrych okazji, tym bardziej że punkty są im bardzo potrzebne.

I połowa
2' - K.Koza uderza z 25m, płaskie uderzenie w lewy róg Gwiżdż odbija na rzut rożny
10' - dośrodkowanie z lewego skrzydła w nasze pole karne, zgranie Haszczyca głową i zawodnik Płomienia uderza przewrotką z 8m obok naszej bramki
18' - Golonka uderza z 25m ponad naszą bramką
22' - Piotr Oleksy otrzymuje żółtą kartkę za faul przerywający kontrę rywali.
23' - dośrodkowanie M.Augustyna, Kiławiec w walce powietrznej z obrońcą oddaje strzał głową ale zbyt lekki i Koza spokojnie łapie
34' - zagranie z rzutu wolnego za plecy naszych obrońców, z prawego skrzydła zbiega Bukowiec, Dudek nie sięga piłki głową i Bukowiec znajduje się w dobrej okazji, uderza z ostrego kąta mając przed sobą tylko wychodzącego Gwiżdża ale nasz bramkarz dobrze broni nogą na rzut rożny
35' - po rzucie rożnym wybijamy piłkę przed pole karne, strzał gości z 16m ponad naszą bramką
38' - dośrodkowanie w nasze pole karne, Oleksy kiksuje i o mało nie lobuje Gwiżdża, który zdołał jednak złapać piłkę zmierzającą pod poprzeczkę
44' - dośrodkowanie z rzutu wolnego, K.Koza zostaje bez opieki i zamyka strzałem głową z 6m obok naszej bramki
Pierwsza połowa o której powinniśmy jak najszybciej zapomnieć kończy się wynikiem 0:0.

II połowa
46' po przerwie mamy dwie zmiany - R.Gwiżdża na prawej obronie zastępuje Paweł Zelek a za Piotra Kmiecika, który w końcówce pierwszej połowy przesunięty został do ataku, wszedł Daniel Pławecki. Pławecki zajął pozycję lewoskrzydłowego a do ataku przesunął się Kiławiec.
49' - strzał z 20m wysoko ponad naszą bramką
50' - po złym podaniu Dudka, piłka wraca w nasze pole karne, próbuje strzelać Haszczyc ale źle trafia w piłkę i Gwiżdż nie ma problemów ze złapaniem jego strzału
53' - spóźniony Zawada fauluje M.Augustyna i dostaje żółtą kartkę
54' - wrzut z autu Zelka, obrońcy wybijają przed pole karne pod nogi Pasionka a ten z 18m strzela obok bramki
56' - świetnie rusza z piłką Kiławiec ale zostaje wycięty równo z trawą przez Sz.Kozę za co zawodnik Płomienia otrzymuje żółtą kartkę
58' - płaskie dośrodkowanie w nasze pole karne przechodzi wszystkich zawodników i dochodzi Sz.Kozy, który zupełnie niepilnowany celuje w prawy róg ale za wysoko i piłka ociera się o spojenie słupka z poprzeczką
59' - Bogusław Orzeł zastępuje na prawej stronie Krzyżaka
63' - strzał sprzed pola karnego ugrzązł między nogami zawodnika Płomienia w polu karnym, dobry, ofiarny wślizg naszych obrońców ratuje nas przed groźnym strzałem z 6m.
66' - żółta kartka dla Musiała za faul na Kiławcu
68' - Mariusz Przystał wchodzi za Michała Augustyna, przechodzimy na ustawienie 4-4-2 - Zelek przechodzi na lewą obronę, Firlej cofa się na prawą obronę, Kiławiec na prawe skrzydło a w ataku Orzeł gra z Przystałem
69' - tuż po wejściu Przystał ma dobrą okazję, Orzeł podaje piłkę na prawo, Przystał rusza w kierunku pola karnego i z linii pola karnego próbuje lobować wychodzącego bramkarza, który jednak sięga piłki i zdołał obronić ten strzał
71' - Zawada fauluje przy linii Pławeckiego, trafiając nogą w okolice jego brzucha. Kapitan gości otrzymuje drugą żółtą kartkę i musi opuścić boisko
75' - Dudek dochodzi do wybitej przed pole karne piłki i uderza z półwoleja. Koza popisuje się piękną paradą łapiąc piłkę zmierzającą w okienko
76' - kontra gości, Bukowiec wzdłuż naszego pola karnego, Haszczyc nie sięga piłki
77' - po rogu piłka wybita przed pole karne spada pod nogi Dudka, ten strzela z 16m ponad bramką
80' - po kontrze Płomienia strzał z 18m ponad naszą bramką
90' - żółta kartka dla Pasionka za przerwanie faulem kontry rywali
Mecz kończy się remisem 0:0.
W rzutach karnych wygrywamy 5:4 - bezbłędnie z naszej strony trafiali Przystał, Orzeł, Pławecki, Zelek i Kiławiec a u gości pomylił się Bukowiec, którego wyczuł M.Gwiżdż i dzięki temu przeszliśmy do kolejnej rundy Pucharu Polski

Po tej kolejce zajmujemy nadal 5 miejsce z 3 pkt straty do 4-tego Orkana Raba Wyżna i 4 pkt przez Heleną Nowy Sącz, mając oczywiście w zanadrzu zaległy mecz z Korzenną. Dzisiejszy mecz był także ostatnim meczem AKS na własnym stadionie w tym sezonie. Pozostały nam 3 wyjazdowe spotkania - w najbliższą niedzielę o 15:00 ze zwycięzcą ligi okręgowej - Limanovią Limanowa, potem w środę zaległe spotkanie z ULKS Korzenna a na koniec w sobotę 18.06 zagramy na wyjeździe z Jarmutą Szczawnica.