1-1 Krzyżak Filip (17' asysta Firlej Dawid)
2-1 Oleksy Piotr (48' asysta Krzyżak Filip)
3-1 Kiławiec Rafał (80' asysta Kmiecik Piotr)

Żółta kartka: Orzeł

Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej odwołaniem meczu w Korzennej, przystępował nasz AKS do spotkania z outsiderem ligi okręgowej - Turbaczem Mszana Dolna. Po tej przerwie zagadką była dyspozycja w jakiej zaprezentują się nasi piłkarze. Obawy były nie potrzebne, AKS zagrał niezły mecz i wygrał 3:1 na trudnym dla siebie terenie.

Skład naszego zespołu w dzisiejszym meczu mógł zaskoczyć. Mając na uwadze to że w przeciągu 6 dni zagramy aż 3 mecze trener Augustyn dał pograć zawodnikom którzy ostatnio wchodzili głównie na końcówki meczów. Na ławce usiedli m.in. Paweł Zelek oraz Bogusław Orzeł a ich miejsce w składzie zajęli młodzi - Filip Krzyżak i Sebastian Oleksy. I trzeba przyznać że zagrali dziś bardzo dobre spotkanie. Zwłaszcza Krzyżak pokazał w końcu w meczu to co pokazuje na treningach i był dziś motorem napędowym na skrzydle strzelając jednego gola i zaliczając asystę. W związku z tym że Krzyżak zagrał na skrzydle (S.Oleksy zamienił Orła w ataku) na prawą obronę cofnięty został Mariusz Jasica. Z powodów osobistych zabrakło dziś Daniela Pławeckiego ale na ławkę wrócili kontuzjowani w Rabie Wyżnej Piotr Kmiecik (dobre wejście w drugiej połowie i asysta przy golu na 3:1) oraz Rafał Gwiżdż.

Niepewny występu dziś był także nasz bramkarz - Marcin Gwiżdż, który w tygodniu doznał kontuzji kostki. Jednak pomimo urazu zagrał dziś za co należy mu się duży szacunek, tym bardziej że tuż przed przerwą popisał się znakomitą interwencją chroniąc nas przed utratą bramki do szatni co mogło zmienić oblicze tego meczu na naszą niekorzyść.

Zaczęliśmy ten mecz z animuszem ale szybko dostaliśmy kubeł zimniej wody. W niegroźnej sytuacji strzał oddał Kaczor i piłka tak nieszczęściwie skozłowała przed interweniującym Gwiżdżem że wpadła nad nim do siatki. Po stracie gola nadal to AKS prowadził grę. Turbacz próbował grać głównie dłuższą piłką ale ich akcje kończyły się przeważnie strzałami z dystansu. Wyrównaliśmy w 17 min, gdy do akcji podłączył się Firlej a jego dobrę centrę wykończył Filip Krzyżak. Do końca pierwszej połowy mieliśmy wymianę ciosów ale to gospodarze mieli lepszą okazję na podwyższenie gdy po rzucie wolnym mocny strzał głową z 7m Gwiżdż przeniósł nad poprzeczką. Do przerwy mamy remis.

Drugą połowę mocno zaczął AKS i już po 3 minutach objęliśmy prowadzienie. Krzyżak dograł z wolnego a Oleksemu pozostało tylko trafić nogą z 6m do siatki. Potem mieliśmy kolejne szanse ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Od mniej więcej 60 min coś zaczęło się psuć w naszym zespole, rywale mieli coraz więcej miejsca, nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce na ich połowie i na naszą bramkę sunęły kolejne ataki. Co prawda nadal głównie kończone uderzeniami z dystansu ale rywale poczynali sobie coraz odważniej. Dopiero wejście do środka Kmiecika za zmęczonego Pasionka nieco uspokoiło naszą grę. Gdy w 80 min Kiławiec wykorzystał znakomite podanie Kmiecika i podwyższył na 3:1 z rywali uszło powietrze i wynik do końca nie był już zagrożony. AKS wyjechał z Mszany Dolnej bogatszy o 3 punkty.

I połowa
3' - Krzyżak z rzutu wolnego z 25m obok bramki
4' - 0:1 - Kaczor Piotr
Długa piłka do naszej obrony, M.Augustyn przegrywa walkę z Kaczorem, ten schodzi do środka i oddaje strzał sprzed narożnika pola karnego w dalszy róg. Wydawało się że Gwiżdż bez problemu odbije ten strzał, lecz piłka zrobiła mocny kozioł i przeleciała nad rzucającym się bramkarzem wpadając do siatki

5' - dośrodkowanie Krzyżaka na długi słupek, Kiławiec głową z 6m obok bramki
12' - rzut wolny dla Turbacza obok naszego pola karnego, strzał w krótki róg, Gwiżdż odbija a dobitka przewrotką jest niecelna
13' - Kaczor wbiega między naszych obrońców i oddaje strzał z 13m ponad naszą bramką
17' - 1:1 - Filip Krzyżak ( 1 gol w tym sezonie / 6 gol w barwach AKS )
Akcja lewą stroną, podłącza się Firlej, który płasko dośrodkowuje a Krzyżak uprzedza obrońcę Turbacza i z 8m trafia do siatki

18' - szybka kontra AKS, Krzyżak podaje do Kiławca, który prostopadle zagrywa do Pasionka, ten uderza z ostrego kąta ale bramkarz odbija jego strzał
24' - strzał z 25m ponad naszą bramką
26' - M.Augustyn centruje z wolnego, Kiławiec uderza głową, piłkę po koźle łapie bramkarz gospodarzy
28' - S.Oleksy uderza z 25m z wolnego, piłka uderzona przechodzi pod murem ale jest za lekka aby zaskoczyć bramkarza
36' i 37' - dwa strzały Turbacza z okolicy 40m, oba obok naszej bramki
40' - dośrodkowanie M.Augustyna z wolnego, bramkarz mija się z piłką, dolatuje ona do Kiławca, który dośrodkowuje wysoko na drugi słupek, Pasionek głową uderza obok bramki
42' - mocny strzał sprzed pola karnego, M.Gwiżdż odbija a piłkę z naszego pola karnego wybija Dudek
44' - rzut wolny dla Turbacza z bocznego sektora, ostra centra, zawodnik Turbacza oddaje strzał głową z 8m ale Gwiżdż świetną interwencją przenosi piłkę nad poprzeczką
45' - mocne uderzenie Kaczora z dystansu, piłka o centymetry mija lewy słupek

II połowa
46' - strzał z 30m wysoko ponad naszą bramką
48' - 2:1 - Piotr Oleksy ( 2 / 7 )
Krzyżak dośrodkowuje z rzutu wolnego, P.Oleksy uderza nogą z 7m, bramkarz bez szans

53' - strata Pasionka, strzał z 18m, Gwiżdż odbija do boku po koźle
54' - kontra AKS, z piłką wychodzi Krzyżak, który zwlekał ze strzałem i jego uderzenie obronił bramkarz. Szkoda że Filip nie zdecydował się lobować daleko wychodzącego dziś z bramki bramkarza.
55' - świetne dośrodkowanie Krzyżaka, głową uderza nadbiegający Pasionek ale z 7m ponad bramką
58' - Mariusz Przystał zastępuje w ataku Sebastiana Oleksego
59' - uderzenie z 25m ponad naszą bramką
62' - najgroźniejsze uderzenie Turbacza w drugiej połowie. Strzał z 25m Gwiżdż odbija fantastyczną paradą na rzut rożny
63' - zagranie z rzutu rożnego, zawodnikowi Turbacza wychodzi bezpośredni strzał ale czujny Gwiżdż odbija nad piłkę nad poprzeczkę
66' - Piotr Kmiecik zastępuje w środku boiska kapitana Stanisława Pasionka
69' - Kiławiec rusza dynamicznie lewą stroną, jest szybszy od Szynalika który wślizgiem go fauluje i dostaje żółtą kartkę. Faul miał miejsce tuż przed linią pola karnego.
70' - z wolnego rozgrywa Kmiecik, który wystawia piłkę Przystałowi ale ten uderza niecelnie z pola karnego
74' - świetna kontra AKS, 4 na 3 ale D.Augustyn za bardzo pospieszył się z rozegraniem i podał wprost pod nogi obrońcy.
76' - żółta kartka dla zawodnika Turbacza za pociągnięcie naszego zawodnika za koszulkę w korzystnej sytuacji
78' - prostopadłe podanie Kiławca do Przystała, który oddaje strzał z 15m, bramkarz łapie
79' - Bogusław Orzeł wchodzi za Filipa Krzyżaka, Orzeł zajmuje miejsce w środku a na skrzydło wędruje Dawid Firlej. Zespół przechodzi na ustawienie 4-2-3-1
80' - 3:1 - Rafał Kiławiec ( 19 / 45 )
Prostopadłe podanie Kmiecika między obrońcami, z piłką rusza Kiławiec, wydawało się że za daleko wypuścił sobie piłkę ale na jego szczęście bramkarz został w bramce i nasz najlepszy strzelec trafia w długi róg

85' - Rafał Gwiżdż zastępuje na lewym skrzydle Rafała Kiławca
90' - niepotrzebna żółta kartka dla Orła, za komentowanie orzeczeń sędziego, po tym jak sędzia nie odgwizdał na nim faulu w środku pola
Końcówka nie należy do najładniejszych ale AKS pewnie dowozi korzystny wynik do końca

AKS przywiózł 3 punkty i jest już naprawdę blisko zapewnienia sobie utrzymania. W tym tygodniu czekają nas jeszcze 2 spotkania - w środę o 18 zagramy z Huraganem Waksmund i w tym spotkaniu zabraknie kilku podstawowych zawodników a w sobotę jedziemy do Jodłownika na mecz z Orkanem Szczyrzyc, który wczoraj przegrał z Orkanem Raba Wyżna i tracąc 4 pkt do Sokoła Słopnice nie może pozwolić sobie na stratę kolejnych punktów.