Liga okręgowa: AKS Ujanowice - Jarmuta Szczawnica 3:0 (1:0)

• autor: asraelnwn, 2015-11-11 17:02

11.11.2015 12:30
AKS Ujanowice - Jarmuta Szczawnica 3:0 (1:0)

AKS: Bugański Michał - Zelek Paweł, Oleksy Piotr, Dudek Dariusz, Firlej Dawid (79' Gwiżdż Rafał) - Pławecki Daniel (79' Krzyżak Filip), Pasionek Stanisław, Stach Jakub, Kiławiec Rafał - Augustyn Rafał (70' Kmiecik Piotr) - Kmiecik Dariusz (53' Augustyn Dawid)

1-0 Kmiecik Dariusz (14' bez asysty)
2-0 Augustyn Dawid (63' asysta Pławecki Daniel)
3-0 Kiławiec Rafał (71' rzut karny za faul na Rafale Kiławcu)

AKS udanie zakończył rundę jesienną pokonując u siebie Jarmutę Szczawnica 3:0. To było szóste zwycięstwo w ostatnich siedmiu meczach.

Zwycięstwo było zasłużone choć mecz nie należał do łatwych. AKS jednak miał spotkanie pod kontrolą - goście tylko kilkukrotnie zagrozili naszej bramce. Najlepszym graczem rywali był bramkarz, który uratował gości przed wyższą porażką. Nie wiadomo jednak jakby zakończyło się to spotkanie gdyby na początku meczu piłka po strzale zawodnika Jarmuty zamiast obić naszą bramkę wpadła do niej. A tak to AKS otworzył wynik i już nie oddał prowadzenia aż do końca.

W porównaniu ze zwycięskim spotkaniem z Limanovią zaszła u nas jedna, wymuszona zmiana. Pauzującego za czerwoną kartkę Marcina Gwiżdża zastąpił w bramce Michał Bugański, dla którego było to pierwsze od września 2012 ligowy mecz w podstawowym składzie AKS. Znów mecz na ławce zaczęli będący po urazach Piotr Kmiecik i Dawid Augustyn, jednak tym razem, inaczej niż w meczu z Limanovią, pojawili się na murawie.

W dzisiejszym meczu stało się też to co zapowiadaliśmy - Rafał Kiławiec zdobył 39. gola w barwach AKS i zrównał się w klasyfikacji strzelców wszechczasów AKS z siódmym na liście Robertem Skirło. Jeżeli dobrze pójdzie to na wiosnę dogodni szóstego na liście Marka Pacholika do którego traci 3 bramki, a jeżeli utrzyma tak znakomitą skuteczność to może doścignąć także piątego na liście Sylwestra Grzegorzka, który zdobył 49 goli w barwach AKS.

Mecz rozpoczęliśmy szczęśliwie. W 11 min po wrzucie autu nasi obrońcy wybili piłkę przed pole karne a na natychmiastowe uderzenie zdecydował się zawodnik Jarmuty i piłka obiła spojenie słupka z poprzeczką naszej bramki. Goście mogli objąć prowadzenie a tak to my to uczyniliśmy. Darek Kmiecik wykorzystał błąd obrońcy który podał nie dokładnie do tyłu, przejął piłkę, wygrał pozycje z obrońcą i w sytuacji sam na sam zdobył bramkę. AKS poszedł za ciosem i kolejne uderzenia oddali Daniel Pławecki oraz Pasionek ale ich próby sprzed szesnastki były niecelne. Jarmuta w pierwszej części miała w zasadzie jedną okazję po kontrze, lecz ich napastnik pomimo że wygrał pojedynek z Oleksym to z 16m przestrzelił. Z naszej strony okazję miał jeszcze Kiławiec, ale jego strzał głową z 6m bramkarz Jarmuty złapał ekwilibrystyczną paradą. Do przerwy prowadzimy 1:0.

Druga połowa zaczęła się dla nas równie szczęśliwie. Po wrzucie z autu w pole bramkowe zawodnik Jarmuty oddaje strzał głową a piłka przelatuje wzdłuż naszej bramki. I tak naprawdę na tym skończyły się okazje gości (nie licząc okazji z doliczonego czasu gry). Był jeszcze strzał Boruckiego z dystansu złapany przez naszego bramkarza. AKS natomiast stwarzał kolejne okazje ale na drodze stał dobrze dysponowany bramkarz gości. Obronił on próby Kiławca oraz Daniela Pławeckiego. Dobrą okazję miał Kiławiec, który zamiast dograć na czystą pozycję do Pławeckiego strzelał z ostrego kąta. Dopiero w 63 min znakomite prostopadłe podanie R.Augustyna otwarło drogę do bramki Pławeckiemu, który dograł do rezerwowego D.Augustyna a ten z najbliższej odległości podwyższył wynik meczu. Gol na 3:0 padł 10 min później. Kiławiec wyszedł sam na sam i został sfaulowany przez bramkarza Jarmuty. Sędzia puścił przywilej korzyści ale widząc że Kiławiec nie strzeli gola wrócił do faulu dyktując rzut karny. Jednak nie pokazał przy tym bramkarzowi gości nawet żółtej kartki. Ta decyzja wywołała sporo kontrowersji tym bardziej że 3 dni temu za podobny faul nasz bramkarz musiał opuścić plac gry. Z rzutu karnego pewnie trafił sam poszkodowany. W końcówce mieliśmy jeszcze parę okazji, najlepsze to uderzenie Dudka głową po rzucie rożnym złapane przez bramkarza oraz strzał Kiławca który nabiegając na bliższy słupek oddał strzał w krótki róg ponownie odbity przez bramkarza na rzut rożny. Goście stworzyli sobie jeszcze jedną okazję. W 93 min nasi obrońcy popełnili w zasadzie jedyny błąd pozostawiając napastnika gości zupełnie nie krytego i w sytuacji sam na sam uderzył on w słupek a przed dobitką powstrzymał go Bugański dopadając pierwszy odbitej od słupka piłki. Niedługo po tej akcji sędzia zakończył spotkanie.

AKS udanie kończy rundę jesienną zajmując na półmetku siódme miejsce. Na pewno żałujemy głupio straconych punktów u siebie z Grodem, Orkanem RW czy Kobylanką. Wtedy rundę wspominalibyśmy jeszcze lepiej. Jednak jak na beniaminka na pewno pozostawiliśmy bardzo dobre wrażenie - zwłaszcza pokonując oba zespoły które obecnie zajmują pozycje premiowane awansem do IV ligi - Limanovię i Orkan Szczyrzyc. Na kolejne ligowe spotkania zapraszamy na wiosnę.

autor: ~kibic 2015-11-11 20:29:55

avatar nie na limanowa limanowia tylko na Jarmute w opisie spotkania ^^