0:1 Śliwa (40' rzut wolny)
1:1 Pasionek Stanisław (76' asysta Augustyn Rafał)

Żółte kartki: Jasica (dwie) - Poręba, Bednarczyk
Czerwona kartka: Jasica Mariusz (63' za drugą żółtą)

Twarde zderzenie z ligą okręgową spotkało wczoraj naszych zawodników. Mecz inauguracyjny nam nie wyszedł i tylko dużej porcji szczęścia i nieskuteczności możemy zawdzięczać że mamy na koncie jeden punkt.

Na pewno można pochwalić naszych zawodników za determinację i walkę do końca, dzięki czemu potrafiliśmy doprowadzić do wyrównania grając w osłabieniu. Niestety to jedyny pozytyw który wczoraj widzieliśmy. Poza tym nasi zawodnicy zagrali zbyt bojaźliwie, nerwowo przez co zaliczaliśmy wiele niepotrzebnych strat. W ofensywie, którą dotychczas głównie chwaliliśmy, wykazaliśmy się dużą indolencją. Brakowało tego czym zawsze imponowaliśmy - dokładnym podaniem, utrzymaniem się przy piłce, wypracowaniem sobie sporej ilości sytuacji. I nie można tutaj szukać usprawiedliwień że zabrakło kilku ofensywnych zawodników. Dość powiedzieć że strzał po którym padł gol był jednym celnym uderzeniem AKS w całym meczu.
Pochwalić można także Marcina Gwiżdża, który dobrze czytał grę (głównie w pierwszej połowie) i uprzedzał napastników rywali przy prostopadłych zagraniach - z czym w ostatnich meczach były problemy. Niestety przy uderzeniu z wolnego nie miał szans ale i tak udało mu się pobić rekord AKS passy z czystym kontem (393 min - należący wcześniej też do niego) o całą.... minutę.

Na inaugurację zabrakło kilku zawodników. O kontuzji Piotra Oleksego pisaliśmy już w poprzednim sezonie, natomiast na uraz narzeka także Darek Kmiecik i nie było go w kadrze na ten mecz. Z powodów osobistych nie było także Rafała Kiławca oraz będącego ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji Filipa Krzyżaka.

I połowa
6 min - Poręba uderza z 20m ponad bramką
9 min - R.Augustyn z rożnego, Kmiecik na 6m nabiega na piłkę i chce uderzyć ją głową, jednak sprzed głowy wybija mu ją obrońca nogą. Ciężko zrozumieć dlaczego sędzia w tej sytuacji nie podyktował conajmniej rzutu wolnego pośredniego za niebezpieczne zagranie.
15 min - groźna kontra Sokoła, zgranie w pole karne gdzie Firlej na 5m uprzedza napastnika gości
16 min - Śliwa z rzutu wolnego z 20m ponad bramką. Wznawiamy od bramki, piłka w środek, Pasionek źle zgrywa głową do tyłu i Śliwa wychodzi sam na sam ale M.Gwiżdż broni jego strzał
27 min - R.Augustyn podaje do Janisza, który wbiega w pole karne ale oddaje zły strzał, piłka miękkim lobem przelatuje nad bramką.
34 min - prostopadłe podanie za plecy naszych obrońców, Śliwa jedyny raz uprzedza wychodzącego Gwiżdża, jednak nasz bramkarz na tyle wytrąca rywala że ten wyrzucony do boku musi gonić piłkę. Śliwa uderza z ostrego kąta, jednak Gwiżdż zdążył już wrócić do bramki i odbić ten strzał a akcję kończy Janisz wybijając piłkę na rzut rożny
35 min - Pławecki uderza z 20m ponad bramką
36 min - kontra AKS, Pasionek prostopadle między obrońcami, Pławecki wychodzi sam na sam ale piłka zaplątuje mu się między nogami, odegranie do tyłu do nadbiegającego Orła który fatalnie pudłuje z linii pola karnego. Najlepsza okazja AKS w tym meczu.
40 min - żółta kartka dla Jasicy za faul taktyczny w sytuacji 2 na 2.
40 min - 0-1 Śliwa
Napastnik gości uderza z 25m ponad murem a opadająca piłka wpada do siatki tuż przy lewym słupku

Do przerwy przegrywamy 0:1.

II połowa
46 min - Śliwa z 18m obok bramki
52 min - żółta kartka dla Bednarczyka za faul w środku pola
54 min - Matras uderza głową obok bramki
57 min - nieporozumienie Jasicy z Kmiecikiem wykorzystuje Śliwa, który wychodzi sam na sam ale nasi obrońcy doganiają go i w ostatniej chwili blokują strzał na rzut rożny
58 min - znów Śliwa jest sam na sam ale Jasica dogania go i wślizgiem blokuje strzał, goście mają tylko rzut rożny
59 min - mocny wrzut z autu Smolenia, Poręba uderza głową ale Gwiżdż dobrze interweniuje odbijają piłkę do boku
60 min - Postrożny uderza z rzutu wolnego z ok. 30m, Gwiżdż piąstkuje kąśliwe uderzenie
61 min - Rafał Gwiżdż wchodzi za Dawida Augustyna. Gwiżdż ustawia się na prawej obronie, Firlej przesuwa się do pomocy a do środka wędruje Daniel Pławecki
62 min - znów mocny wrzut z autu w nasze pole karne, zgranie głową i uderzenie Postrożnego z 14m obok bramki
63 min - błąd naszych zawodników, Pasionek podaje do tyłu do nie spodziewającego się Jasicy, ten próbuje wybić piłkę w stykowej sytuacji z zawodnikiem Sokoła, piłka po dwukrotnym rykoszecie trafia naszego zawodnika w rękę. Sędzia przerywa grę i pokazuje naszemu graczowi żółtą kartkę. Jako że była to druga żółta to Jasica musi opuścić plac gry. Decyzja sędziego wywołała kontrowersje gdyż równie dobrze mógł on zinterpretować to jako przypadkowe zagranie i puścić grę.
67 min - błąd M.Gwiżdża który wznawiając ręką grę podaje pod nogi Grucela, ten jednak źle przyjmuje wyrzucając się sam do boku i mając ostry kąt uderza wzdłuż bramki
69 min - Sebastian Oleksy zastępuje w ataku Bogusława Orła
73 min - centra Grucela, Matras uderza z 8m głową obok bramki
76 min - 1:1 Stanisław Pasionek ( 1 gol w sezonie / 82 gol w barwach AKS )
R.Augustyn rusza z piłką w środku pola, odgrywa do Pasionka który decyduje się na uderzenie z 20m, piłka trafia w poprzeczkę odbija się od ziemi, jeszcze raz od poprzeczki i wpada w końcu do siatki. Piękna bramka dająca nam wyrównanie

84 min - kontra Sokoła, Grucel od połowy boiska wychodzi z piłką sam na sam, Gwiżdż skraca mu kąt a napastnik gości uderze minimalnie obok lewego słupka
86 min - Jakub Stach wchodzi na prawą pomoc za Dawida Firleja
89 min - żółta kartka dla Poręby za brzydki faul na R.Augustynie. Jeszcze przed wznowieniem gry Mariusz Przystał wchodzi do ataku za Janisza, na lewe skrzydło wędruje Pławecki.
92 min - piłka meczowa dla Sokoła, po akcji prawą stroną, podanie w pole karne trafia do niepilnowanego Grucela, który z 11m trafia w lewy słupek.
Niedługo potem sędzia kończy spotkanie.

AKS rozpoczyna sezon od szczęśliwego ale cennego punktu. Nasi zawodnicy na własnym przykładzie przekonali się że okręgówka to inna gra niż A-klasa i tutaj trzeba wykorzystywać każdą okazję którą uda się stworzyć bo tych może być niewiele. Mamy tydzień na wyciągnięcie wniosków.
Kolejne spotkanie w niedziele 16 sierpnia - przeciwnikiem będzie 13. zespół poprzedniego sezonu - Ogniwo Piwniczna Zdrój.

Pierwsza kolejka jest rozegrania nie w pełni. W czwartek Helena pokonała Olimpię Pisarzowa 2:0. Dziś rozegrane zostaną kolejne 3 mecze. Natomiast pozostałe trzy zostały przełożone na inne terminy.