1-0 Pławeck Daniel (31' asysta Augustyn Rafał)
2-0 Orzeł Bogusław (50' asysta Kiławiec Rafał)
3-0 Augustyn Dawid (60' bez asysty)
4-0 Pasionek Stanisław (64' bez asysty)
5-0 Orzeł Bogusław (65' asysta Gwiżdż Rafał)

AKS zwycięsko zakończył sezon 2014/15. Wiosną nie daliśmy rywalom żadnych szans wygrywając wszystkie 11 spotkań w lidze. Jedynie w pierwszym meczu w Laskowej nasz zespół trafił na lekki dołek wygrywając tylko 2:1. W kolejnych meczach rywale tracili conajmniej po 4 bramki.
Zakończyliśmy sezon bez porażki a wczorajsze zwycięstwo było 27 meczem ligowym bez porażki z rzędu (nie wliczając walkowerów z Gorcami jesienią tego sezonu i Krokusem wiosną poprzedniego sezonu).

Wczorajszy mecz nie układał się jednak dla nas dobrze. Trener wprowadził nieco zmian w składzie, dając pograć zawodnikom, którzy grali w sezonie mniej i nie wszystkie pomysły się sprawdziły. Dotyczy to zwłaszcza środka pola gdzie zagrał eksperymentalnie Rafał Gwiżdż (miał zagrać Darek Pławecki ale z powodów osobistych nie było go na meczu) i pomimo że w poprzednim sezonie często właśnie tak był ustawiany przez poprzedniego trenera, to widać było po nim że ostatnio gra głównie na bocznej obronie. Tworzyła się u nas spora dziura pomiędzy liniami i rywale często starali się to wykorzystać. W pierwszej części Mordarka prezentowała się lepiej z tym że potrafiła stworzyć sobie tylko jedną okazję (jedyny celny strzał gości w tym meczu). Goście sprawiali wrażenie bardziej zdeterminowanych i agresywnych niż nasi zawodnicy. Uprzedzali nas w stykowych sytuacjach próbując wyjść szybkimi kontrami z tym że natrafiali na dobrze grającą naszą obronę. Jednak nawet prezentując się słabiej AKS stworzył okazję i od razu ją wykorzystał dzięki czemu do przerwy prowadziliśmy nieznacznie 1:0.
Po przerwie na boisku pojawił się Stanisław Pasionek, który zabezpieczył środek pola - od razu zaliczył kilka świetnych odbiorów i dograń piłki pokazując że w drugiej części rywale nie będą mieć już tak łatwo. Przesunięty na prawą obronę R.Gwiżdż także wyraźnie odżył i do końca meczu był bardzo pewnym punktem naszego zespołu. AKS zaczął w drugiej części przypominać siebie z poprzednich spotkań, zaczęliśmy wygrywać walkę w środku pola, doskakiwać do rywali wysokim pressingiem. Z czasem też goście zaczęli opadać z sił co najlepiej wykorzystaliśmy pomiędzy 60 a 65 minutą zmieniając wynik 2:0 na 5:0. Wtedy w wydawało się że pójdziemy za ciosem i 9 bramek w tym meczu jest w zasięgu, jednak do końca wynik nie uległ już zmianie.

Jak podaliśmy wcześniej, trener Augustyn dał odpocząć niektórym zawodnikom. W porównaniu z meczem w Dobrej doszło do 5 zmian w składzie. Na ławce usiedli - Pasionek, Dawid Firlej, Rafał Kiławiec, Darek Dudek oraz Darek Kmiecik. W obronie pojawili się - na środku Piotr Kmiecik i na prawej obronie Mariusz Jasica. Pasionka w środku zastąpił Rafał Gwiżdż, na skrzydle zagrał od początku powracający po kontuzji Piotr Janisz a za napastnikiem ustawiony został Dawid Augustyn.

I połowa
2 min - zadrżały serca naszym kibicom, Kmiecik podaje do Macina Gwiżdża, piłka w ostatnim momencie podskakuje na murawie przelatując nad nogą naszego bramkarza i lecąc w światło bramki, na szczęście nie była kopnięta z dużą siłą i Gwiżdż zdołał do niej dobiec przed linią bramkową i wybić w pole
6 min - strzał gości z 25m obok bramki
16 min - dośrodkowanie z prawego skrzydła w nasze pole karne, napastnik Mordarki strzela głową z 8m, Gwiżdż paruje jego uderzenie i zdołał złapać jeszcze piłkę przed zmierzającym do dobitki zawodnikiem gości
18 min - wrzut Zelka z autu, Janisz głową ponad bramką
19 min - Daniel Pławecki z 20m ponad bramką
21 min - świetne prostopadłe podanie Janisza do D.Augustyna, ale czujny bramkarz uprzedza naszego zawodnika w polu karnym
25 min - prostopadłe podanie do Janisza, który wbiega między obrońców i zostaje wycięty przed linią pola karnego. Ewidentny faul na kartkę lecz sędzia nie pokazał nawet żółtej.
Z wolnego uderza R.Augustyn, piłka przelatuje centymetry nad poprzeczką
26 min - żółta kartka dla zawodnika Mordarki za faul od tyłu na R.Augustynie
27 min - Jasica z 30m ponad bramką
31 min - 1:0 - Daniel Pławecki ( 13 gol w tym sezonie / 20 gol w barwach AKS )
Zagranie z głębi pola, Rafał Augustyn wyprzedza bramkarza mijając go, lecz wyrzucił sobie piłkę za daleko w bok. Nasz trener odwrócił się z piłką i miękko wrzucił ją za plecy wracającego bramkarza i obrońców a Daniel Pławecki wślizgiem dobił piłkę z 3m do siatki

32 min - prostopadłe podanie w nasze pole karne dobrze przeczytane przez Gwiżdża, który uprzedza napastnika gości
38 min - żółta kartka dla Rafała Gwiżdża za faul na dryblującym przed naszym polem karnym rywalu.
Z wolnego strzał na wysokości 5-piętra
43 min - zagranie za plecy obrońców, Janisz wrzuca lobem, bramkarz palcami zbija piłkę do której próbuje dopaść Orzeł, ale przy wślizgu sędzia dopatruje się faulu na bramkarzu.
Po wznowieniu przejmujemy szybko piłkę i D.Augustyn uderza z 25m obok bramki
45 min - uderzenie pomocnika gości z pierwszej piłki z 30m ponad naszą bramką
46 min - R.Augustyn z rogu na dalszy słupek, głową zamyka Daniel Pławecki ale jego strzał trafia w bliższy słupek i piłka opuszcza plac gry
Do przerwy prowadzimy nieznacznie 1:0, prezentując się co najwyżej średnio.

II połowa
W przerwie następują 2 zmiany - Staszek Pasionek zastępuje Mariusza Jasicę, na prawą obronę wędruje Rafał Gwiżdż. Rafał Kiławiec wchodzi za Janisza zajmując prawe skrzydło a Daniel Pławecki przenosi się na lewą pomoc.
50 min - 2:0 - Bogusław Orzeł ( 8 gol w tym sezonie / 19 gol w barwach AKS )
Długie zagranie, Kiławiec w walce powietrznej z obrońcą przedłuża lot piłki, Orzeł wyskakuje za obrońców uprzedzając wychodzącego bramkarza, nasz napastnik przerzuca piłkę nad bramkarzem a następnie głową kończy własne zagranie trafiając do pustej bramki.

52 min - Zelek wrzuca z autu, obrońcy za wybijają pod nogi D.Augustyna, który oddaje strzał z 10m w środek bramki, bramkarz odbija strzał i obrońcy wybijają piłkę w aut
55 min - goście z rzutu rożnego na dalszy słupek gdzie dwóch zawodników Mordarki przeszkodziło sobie i strzał głową jednego z nich bardzo niecelny
56 min - Darek Dudek zastępuje na obronie Roberta Pałkę
59 min - Daniel Pławecki z rzutu rożnego na dalszy słupek, Dudek głową zgrywa do środka i Orzeł ma wymarzoną sytuację lecz z 2m głową uderza ponad bramką
60 min - 3:0 - Dawid Augustyn ( 12 gol w tym sezonie i w barwach AKS )
prostopadłe podanie Pawła Zelka do R.Augustyna, obrońca wślizgiem nie jest w stanie wybić piłki, R.Augustyn zbiega z piłką w środek i dogrywa wzdłuż bramki, obrońcy wybijają pod nogi D.Augustyna który uderza z 7m i choć źle trafia w piłkę to ta wtacza się do siatki tuż przy lewym słupku

62 min - dośrodkowanie z rzutu wolnego w nasze pole karne, strzał głową i piłka opadającym lotem mija naszą bramkę
63 min - kontra AKS, Daniel Pławecki znajduje się przed bramkarzem i posyła piłkę obok niego, ale obrońca przecina jej lot wybijając piłkę sprzed linii bramkowej
64 min - 4:0 - Stanisław Pasionek ( 5 gol w tym sezonie / 81 gol w barwach AKS )
Kolejny groźny wrzut z autu Zelka, obrońcy mają problem z wybiciem, uderza Kmiecik, obrońcy blokują ten strzał wybijając tym razem pod nogi Pasionka, który z 16m technicznym uderzeniem trafia w prawy róg
65 min - 5:0 - Bogusław Orzeł ( 9 gol w tym sezonie / 20 gol w barwach AKS )
Podanie od Rafała Gwiżdża, Orzeł nie namyślając się wiele uderza z 16m, piłka po rękach bramkarza wpada do siatki

66 min - Daniel Pławecki zagrywa prostopadle podcinką do Orła, ten z ostrego kąta uderza mocno wprost w bramkarza
72 min - R.Augustyn z rogu na dalszy słupek, Pławecki zamyka uderzając głową pod poprzeczkę lecz bramkarz przenosi piłkę nad nią. R.Augustyn ponownie z rogu i tym razem Dudek nie trafia w bramkę z 5m
73 min - Filip Krzyżak wchodzi za Dawida Augustyna
74 min - Orzeł powalczył z obrońcą po lewej stronie pola karnego, przejął piłkę i huknął na bramkę nieznacznie podad poprzeczką
80 min - kolejny rzut rożny dla AKS, Dudek próbuje skończyć w ekwilibrystyczny sposób nożycami ale nie trafia w piłkę
81 min - po rożnym dla gości Orzeł kiksuje w naszym polu karnym, piłke pod nogami rywala, który strzela z 16m ponad bramką
83 min - kontuzji doznał zawodnik rywali i od tego momentu goście kończą w dziesiątkę
84 min - wolny dla gości z połowy boiska, wysoka piłka w nasze pole karne ale kolejny strzał głową rywali jest niecelny
86 min - dośrodkowanie z wolnego na 5m przed bramką rywali, Pasionek przestraszył się nieco wyskakującego bramkarza przez co głową uderza obok bramki
89 min - z boiska schodzi Orzeł, który kilka minut zderzył się głową z rywalem. AKS ostatnią minutę także gra w dziesięciu
90 min - Pasionek uderza z 16m, piłka po ręce bramkarza trafia w słupek. Z rożnego R.Augustyn zagrywa na głowę Kiławca, który pudłuje
Po tej akcji sędzia kończy spotkanie.

AKS wygrał po raz 20 w tym sezonie. Zdobyliśmy łącznie 62 punkty przy bilansie bramkowym 96:12. Zabrakło nam 4 bramek do magicznej liczby 100 zdobytych goli, którą pewnie byśmy osiągnęli gdyby zawodnicy Jaworzanki dograli spotkanie do końca.

Teraz naszych zawodników czeka krótki odpoczynek. Tym krótszy że Podokręg Limanowski dołożył jeszcze w czerwcu rundę Pucharu Polski w której nasz AKS (jeszcze traktowany jako A-klasowy klub) musi uczestniczyć. W przyszłą niedzielę zagramy na wyjeździe z Krokusem Przyszowa.
Jeżeli AKS awansowałby do kolejnej rundy to rozpocznie nowy sezon w zasadzie już 26 lipca. Dodając do tego że przed sezonem należało by zagrać kilka sparingów okazuje się że nasi zawodnicy będą mieć raptem tydzień lub dwa odpoczynku i już powinni zacząć przygotowania do nowego sezonu. Takiej intensywności nie mają nawet zawodnicy w Ekstraklasie....

Przed nowym sezonem mamy też kilka zmartwień - na obecną chwilę palącym problemem będzie znalezienie środkowego obrońcy - jak wiemy kontuzjowany jest Piotr Oleksy, nie wiadomo czy w przyszył sezonie będzie jeszcze grał u nas Darek Dudek a Robert Pałka jest tylko wypożyczony z Łososia i prawdopodobnie nie będzie go u nas w przyszłym sezonie. W związku z tym na obecną chwilę jednym zawodnikiem który grał na tej pozycji wcześniej jest Piotr Kmiecik. Dobrym ruchem było by też znalezienie bramkarza, który wzmocniłby rywalizację na tej pozycji bo obecnie, mający za sobą dobry sezon Marcin Gwiżdż nie ma w zasadzie konkurencji. Ofensywa wydaje się sprawiać najmniej problemów przed nowym sezonem - ilość i jakość ofensywnych graczy jest zadawalająca a jeszcze wróci do nas po roku nieobecności Mariusz Przystał, który zapewne wzmocni nasz zespół.

Trener Augustyn ma o czym myśleć w przerwie letniej. Nasz zespół ma na pewno potencjał aby dostosować się poziomem do innych zespołów z naszego podokręgu grających w lidze okręgowej (wszystkie zespoły zakończyły sezon w górnej połowie ligi okręgowej). Teraz trzeba zrobić wszystko aby ten potencjał wykorzystać.