1-1 Pasionek Stanisław (6' - asysta Augustyn Dawid)
1-2 ??? (6 min)
2-2 Orzeł Bogusław (24' bez asysty)
3-2 Orzeł Bogusław (36' - asysta Augusty Dawid)
4-2 Pławecki Dariusz (93' - bezpośrednio z rzutu rożnego)

AKS wygrał jedenaste spotkanie ligowe z rzędu. Tym razem kibice zgromadzeni w Ujanowicach nie doczekali się pogromu, do czego przyzwyczaili nasi piłkarze ostatnio, jednak ze zwycięstwa możemy być zadowoleni bo rywal nawet prowadził w tym spotkaniu, lecz potrafiliśmy ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa.

AKS był jednak zdecydowanie lepszy. Goście mieli mocne pierwsze minuty, mniej więcej do przerwy na uzupełnienie płynów w 22 min. Od tego momentu jakby oklapli i pod naszą bramką pokazywali się niezbyt często. W pierwszych minutach prowadzili dwukrotnie (1:0 oraz 2:1) ale nie wynikało to z ich znakomitych akcji lecz z naszych błędów. Śmiało oba gole możemy nazwać prezentami dla rywali. Dość powiedzieć że strzały po których padły gole były jedynymi celnymi strzałami rywali na naszą bramkę (!). Najlepszą okazję na wyrównanie na 3:3 zmarnowali oni w 75 min gdy napastnik Rupniowa uprzedził wychodzącego z bramki Gwiżdża i uderzył obok niego ale także obok bramki. Goście mieli problemy gdy nasi zawodnicy podchodzili wysokim pressingiem a gdy już odało im się dojść do środkowej strefy to szukali napastnika lub skrzydłowych podaniem górą za plecy naszych obrońców.

AKS dominował w tym meczu o czym mogą świadczyć choćby statystyki. Nasi zawodnicy razili jednak niecelnością przy oddawanych strzałach. W drugiej połowie w kilku sytuacjach albo zabrakło współpracy i w momencie gdy po dobrej akcji nasz zawodnik mógł zagrać do partnera oddawał niepotrzebny strzał a znowu gdy nasi zawodnicy dostawali piłkę i byli w niezłej pozycji do strzelania to niepotrzebnie szukali partnera do dogrania. Widać było po naszych zawodnikach zmęczenie po czwartkowym spotkaniu, a pogoda dziś także nam nie pomagała. Jednak nawet w tych warunkach nasi zawodnicy wyglądali lepiej kondycyjnie od gości.

A naszym zespole nie mogli zagrać kontuzjowani - Piotr Oleksy (kontuzja w meczu z Zenitem) oraz Piotr Janisz. Zabrałko także juniorów - Filipa Krzyżaka i Sebastiana Oleksego (był na meczu ale ostatecznie trener pozostawił go poza meczową osiemnastką). Po kontuzji wrócił Piotr Kmiecik, który wszedł w drugiej połowie na boisko. Trener Augustyn zdecydował się na 2 zmiany w pierwszym składzie. Kontuzjowanego Oleksego na środku obrony zastąpił tak jak w czwartek na meczu - Paweł Zelek ( i znów po jego wrzucie z autu w pole karne padł gol dla nas) a na lewej obronie Mariusz Jasica zastąpił Rafała Gwiżdża, który usiadł na ławce rezerwowych.

I połowa
2 min - R.Augustyn uderza z wolnego z 25m, piłka uderzona robi jeszcze kozioł ale dobrze broni bramkarz rywali odbijając piłkę do boku.
5 min - 0:1 - ???
Piłkę łapie Gwiżdż, wznawia grę jednak tracimy piłkę na 30m od naszej bramki, zawodnik Rupniowa natychmiast strzela, wysunięty na 5m przed bramką Gwiżdż sięga piłki spadającej mu za plecy i próbuje ją wybić nad poprzeczkę ale robi to za słabo i piłka wpada przy słupku do bramki.
6 min - 1:1 - Stanisław Pasionek ( 4 gol w tym sezonie / 80 gol w barwach AKS )
Szybka odpowiedź AKS. Kiławiec ze skrzydła płasko do D.Augustyna, który próbuje uderzyć krzyżakiem ale strzał jest zablokowany. D.Augustyn podaje do tyłu a Pasionek płaskim strzałem z 13m w długi róg wyrównuje.
6 min - 1:2 - ???
Niedługo cieszymy się z remisu. Goście wznawiają od środka, zagranie na naszą połowę, kiksuje Dudek i zawodnik Rupniowa wychodzi sam na sam i podcinką nad interweniującym Gwiżdżem znów wyprowadza rywali na prowadzenie

18 min - Firlej dośrodkowuje ze skrzydłą, uderzenie D.Augustyna z 10m, bramkarz gości odbija piłkę a dobijający Kiławiec źle trafia w piłkę i nie trafia w światło bramki
21 min - strzał gości z rzutu wolnego z 40m ponad naszą bramką
22 min - R.Augustyn zagrywa górą w pole karne, obrońca wybija za krótko piłkę, ta spada pod nowi Orła, który uderza z półwoleja ale obok bramki
24 min - 2:2 - Bogusław Orzeł ( 5 gol w tym sezonie / 16 gol w barwach AKS )
Paweł Zelek zagrywa mocno z autu w pole bramkowe, piłka spada pod nogi obrońcy który próbuje wybić piłkę podając wprost pod nogi Orła, który świetnie orientuje się w sytuacji i z 6m trafia w do siatki

26 min - po dośrodkowaniu Daniela Pławeckiego, Orzeł uprzedza wychodzącego z bramki bramkarza, ale głową uderza ponad bramką
35 min - po walce w powietrzu w środkowej strefie i zagraniu R.Augustyna, Daniel Pławecki przedłuża głową lot piłki do Orła, ten uderza z ostrego kąta z półwoleja ale ponad bramką
36 min - 3:2 - Bogusław Orzeł ( 6 gol w tym sezonie / 17 gol w barwach AKS )
Pasionek podaje nad obrońcami z głębi pola do D.Augustyna, który dopada piłki przy linii końcowej i wrzuca na 10m skąd Orzeł wolejem pokonuje bramkarza

40 min - żółta kartka dla zawodnika Rupniowa po brzydkim faulu w środkowej strefie
42 min - Daniel Pławecki dośrodkowuje spod lini bocznej, Orzeł uderza głową ale bramkarz łapie strzał
45 min - Kontra AKS po której Daniel Pławecki uderza z pola karnego, bramkarz odbija jego strzał.
Do przerwy prowadzimy tylko 3:2, chociaż mieliśmy zdecydowanie więcej okazji niż rywale.

II połowa
47 min - dośrodkowanie Daniela Pławeckiego, R.Augustyn wbiega w pole karne i uderza głową z 6m obok prawego słupka
58 min - Firlej dośrodkowuje z głębi pola i o mało nie zaskakuje bramkarza, który w porę interweniuje przenosząc piłkę nad poprzeczką na rzut rożny
59 min - podwójna zmiana w AKS - w ataku Orła zastępuje Dariusz Kmiecik a w środku obrony Zelka zastępuje powracający po kontuzji Piotr Kmiecik
61 min - po rzucie rożnym piłka trafia do Daniela Pławeckiego, który odwraca się w polu karnym i uderza ponad bramką
64 min - R.Augustyn zagrywa w pole karne, obrońcy zbyt krótko wybijają, D.Augustyn uderza z powietrza ponad bramką
68 min - po zgraniu D.Augustyna głową, Kiławiec schodzi z piłką na prawą stronę i uderza minimalnie ponad bliższym okienkiem
69 min - po dośrodkowaniu R.Augustyna i zgraniu Daniela Pławeckiego, Kiławiec trafia z 3m do siatki ale sędzia odgwizduje przewinienie naszego zawodnika
74 min - Dudek podłącza się do akcji ofensywnej i uderza z 25m obok lewego słupka
74 min - Robert Pałka pojawia się za naszego kapitana - Stanisława Pasionka. Pałka zajmuje miejsce na środku obrony a P.Kmiecik przesuwa się do środka boiska
75 min - najlepsza okazja rywali i w zasadzie jedyna w drugiej połowie, długa piłka w okolice naszego pola karnego, Gwiżdż niepotrzebnie wychodzi z bramki na 16m, napastnik Rupniowa jest szybszy i uderza obok naszego bramkarza ale na szczęście piłka mija także pustą bramkę.
77 min - strzał D.Kmiecika z 16m po nodze obrońcy mija bramkę
80 min - Kiławiec przejmuje na połowie rywali, wymienia podania z D.Kmiecikiem ale uprzedza go obrońca który o mało nie zaskoczył swojego bramkarza. Golkiper gości jest jednak czujny i zdołał odbić strzał własnego obrońcy na róg.
81 min - Daniel Pławecki strzela z 13m ponad bramką
82 min - niecelne uderzenie gości z 20m
82 min - Darek Pławecki zastępuje Dawida Augustyna, który niewiele wcześniej został bardzo brzydko sfaulowany przez rywala, za które zawodnik gości nie otrzymał nawet żółtej kartki.
83 min - P.Kmiecik uderza z 16m obok bramki
86 min - Daniel Pławecki na lewej stronie, ogrywa 3 zawodników Rupniowa, ale zamiast podawać próbuje strzelać i obrońcy blokują strzał na rzut rożny
90 min - P.Kmiecik z 18m ponad bramką
91 min - po dograniu Darka Pławeckiego, Kiławiec uderza z półwoleja, bramkarz łapie na raty
93 min - 4:2 - Dariusz Pławecki ( 1 gol w tym sezonie / 4 gol w barwach AKS )
Seria 3 rzutów rożnych dla naszego zespołu. Ostatni z nich bije z lewej strony Darek Pławecki i wkręca piłkę tak, że nikt nie przecina jej lotu, mija ona bramkarza, próbuje wybić ją jeszcze obrońca stojący na dalszym słupku ale nie daje rady.
Znakomity gol, który jest 1000 golem AKS w oficjalnych meczach (ligowych oraz pucharowych).

Po wznowieniu sędzia kończy spotkanie

AKS kontynuuje zwycięską serię. Zwycięstwo dziś nie było tak okazałe jak w ostatnich spotkaniach i ciężko będzie nam osiągnąć 100 bramek w sezonie. Na pewno nie uda się stracić nie więcej niż 10 goli gdyż po dzisiejszym spotkaniu mamy ich już 12 na swoim koncie. Zapłaciliśmy za brak koncentracji w pierwszych minutach, gdyż 4 z 5 straconych goli w rundzie wiosennej straciliśmy w pierwszych 7 minutach spotkań.
W przyszłą niedzielę zagramy z wiceliderem Dobrzanką Dobra na wyjeździe.

W Klasie A zapadło dziś także drugie rozstrzygnięcie. Jaworzanka spada do limanowskiej B klasy. Zawodnicy z Jaworznej nie potrafili wygrać w meczu ostatniej szansy z Zenitem i chociaż są rozbieżności co do wyniku (portal PZPN "Łączy nas piłka" podaje 2:1 dla Zenitu gdy np. 90minut.pl podaje 2:2), to po tym spotkaniu Jaworzanka straciła matematyczne szanse na utrzymanie.