Czerwona kartka: Więcek (40' druga żółta)

1-0 Kiławiec Rafał (23' asysta Augustyn Rafał)
2-0 Orzeł Bogusław (33' asysta Jasica Mariusz)
3-0 Pławecki Daniel (36' asysta Augustyn Rafał)
4-0 Kiławiec Rafał (90' brak asysty)

AKS wygrał 9 mecz ligowy z rzędu i wywalczył awans do ligi okręgowej! Wszystko przez to że rywale z Dobrzanki przegrali dzisiaj na wyjeździe z Jaworzanką 1:3.
Jesienny mecz z Gorcami nie odbył się z powodu braku badań lekarskich rywali ale w meczu sparingowym przegraliśmy 0:2 i nie brakowało głosów że AKS miał szczęście że nie doszło do tamtego meczu. Dziś udowodniliśmy że jesteśmy lepsi wygrywając pewnie 4:0, choć gospodarze mieli wiele pretensji do sędziego który w 40 minucie wyrzucił jednego z zawodników z boiska. Jednak w tym momencie prowadziliśmy już 3:0 i mówienie że ta sytuacja zaważyła na wyniku byłoby wielkim nadużyciem

Tylko początek meczu był wyrównany, Gorce próbowały głównie prostopadłych zagrań za plecy naszych obrońców ale dobrze ich grę czytał Gwiżdż, który kilka razy uprzedził napastników rywali. My graliśmy cierpliwie i w pierwszej połowie 3 razy pokonaliśmy bramkarza rywali. Po czerwonej kartce mecz w zasadzie się zakończył. W drugiej części AKS miał przygniatającą przewage jednak brakowało nam skuteczności aby wynik był bardziej okazały. Rywale sporadycznie gościli w okolicy naszego pola karnego ale ich ataki zupełnie nie zagrażały naszej bramce. Po przerwie utrzymywaliśmy się długo przy piłce często zamykając osłobiony zespół rywali na ich połowie jednak gola zdobyliśmy dopiero w 90 min.

W tym meczu zagraliśmy mocno osłabieni o czym może świadczyć fakt że na rezerwie było tylko 3 zawodników (w tym rezerwowy bramkarz). Zabrakło przede wszystkim Dawida Augustyna, Piotra Oleksego (powody osobiste) oraz Dariusza Kmiecika (odnowienie urazu). Nadal kontuzjowani są Piotr Kmiecik oraz Piotr Janisz. Nie mogli zagrać Paweł Zelek oraz Sebastian Oleksy (grali dzień wcześniej w juniorach) a zabrakło także Alberta i Jakuba Stacha. Do składu po nieobecności wrócił Daniel Pławecki, który zagrał w ataku razem z Orłem, na środku obrony zagrał Robert Pałka a na skrzydle wystąpił Mariusz Jasica.

W dzisiejszym spotkaniu dwa gole zdobył Rafał Kiławiec i jest jedenastym piłkarzem w historii AKS, który osiągnął granicę 20 goli dla naszego klubu. Niewiele za nim są Daniel Pławecki (18 gol) oraz Bogusław Orzeł (15 gol), którzy także mają szansę w tym sezonie znaleźć się w dziesiątce najskuteczniejszych zawodników w historii naszego klubu.
Dzisiejszy mecz był trzecim spotkaniem z rzędu bez straty bramki. Dzięki temu Marcin Gwiżdż zaliczył 23 czyste konto i minął w tej klasyfikacji Michała Bugańskiego. Gwiżdż jest także blisko pobicia swojego rekordu minut bez puszczonej bramki. Obecnie ma passę 316 minut bez straty gola i do pobicia rekordu brakuje mu 11 minut.

I połowa
7 min - Pałka uderza z 17m, piłka zmierza w lewe okienko ale bramkarz zdążył odbić jego strzał a dobitka Orła zostaje zablokowana na rzut rożny. Z rzutu rożnego zagrywa R.Augustyn, Dudek zamyka na dalszym słupku jednak uderza obok bramki
9 min - M.Gwiżdż dobrze wychodzi przed pole karne uprzedzając napastnika Gorców, wybija piłkę na 40m, rywal przejmuje ją i uderza na bramkę ale zbyt lekko i Gwiżdż spokojnie wyłapuje piłkę w polu karnym
10 min - szybka kontra AKS zakończona przyblokowanym strzałem Kiławca, bramkarz nie ma problemów ze złapałniem tego strzału
12 min - R.Augustyn zagrywa płasko z rożnego i obrońca Gorców o mało nie zaskakuje swojego bramkarza ale piłka mija bramkę wychodząc na kolejny rożny. Drugi rzut rożny kończy się uderzeniem Pasionka z pola karnego obronionym przez bramkarza Gorców
13 min - strzał Gorców z 17m obok naszej bramki
21 min - groźny strzał gospodarzy z 25m, Gwiżdż odbija piłkę na rzut rożny
23 min - 1:0 - Rafał Kiławiec ( 15 gol w tym sezonie / 19 gol w barwach AKS )
Akcja Rafałów.  Rafał Gwiżdż podaje z autu do Rafała Augustyna, który dochodzi z piłką do końcowej linii i centruje na dalszy słupek skąd Rafał Kiławiec głową otwiera wynik meczu

25 min - mało brakło a Gorce szybko by wyrównały, strzał z 18m po ziemi przechodzi centymetry obok lewego słupka naszej bramki
26 min - długie zagranie Pałki pod pole karne rywala, obrońcy dobijają piłkę pod nogi Jasicy, który uderza mocno z pierwszej piłki w środek bramki i bramkarz odbija jego strzał
27 min - szybkie rozegranie z pierwszej piłki, Daniel Pławecki zagrywa do Orła, którego w polu karnym uprzedza bramkarz wygarniając mu piłkę spod nóg
28 min - rzut wolny dla Gorców z 35m, mocne uderzenie trafia w naszą poprzeczkę, AKS wychodzi z kontrą, Daniel Pławecki zagrywa do Orła, który zamiast strzelać próbuje jeszcze odegrać piłkę w polu karnym rywali ale piłkę przecina obrońca wybijając piłkę na róg
33 min - 2:0 - Bogusław Orzeł ( 4 gol w tym sezonie / 15 gol w barwach AKS )
Kontra AKS, Daniel Pławecki przerzuca piłkę do Jasicy, który szuka sobie miejsca do strzału ostatecznie trafiając piłką w obrońcę, jednak do piłki dopada Orzeł, który płaskim uderzeniem z 16m pokonuje bramkarza.

34 min - R.Augustyn strzela płasko z 20m obok słupka
36 min - 3:0 Daniel Pławecki ( 11 gol w sezonie / 18 gol w barwach AKS )
Po rzucie rożnym piłka trafia po prawej stronie do Jasicy, który próbuje dryblingu ale ostatecznie zagrywa do Rafała Augustyna. Grający trener AKS wrzuca na dalszy słupek gdzie po minięciu się obrońcy piłkę przyjmuje Daniel Pławecki, który trafia pewnie do siatki na 3:0.

38 min - dobre wyjscie M.Gwiżdża przed pole karne, nasz bramkarz uprzedza atakującego napastnika wybijając piłkę w aut
39 min - najpierw Jasiński dostaje żółtą kartkę za komentowanie orzeczeń sędziego, zawodnicy Gorców nadal dystkutują - Więcek otrzymuje także żółtą kartkę za krytykowanie orzeczeń, zawodnik Gorców odchodzi od sędziego ale po chwili wraca mówiąc coś to niego na co sędzia reaguje natychmiastowo pokazując Więckowi drugą żółtą i czerwoną kartkę. Od tego momentu Gorce grają w dziesiątkę.
42 min - Zasadni próbuje z rzutu wolnego ale Gwiżdż pewnie łapie
43 min - strzał R.Augustyna z 20m obok bramki
45 min - kolejny strzał gospodarzy z rzutu wolnego i znów Gwiżdż na posterunku łapie pewnie piłkę
Do przerwy prowadzimy pewnie 3:0.

II połowa
46 min - długie zagranie od Firleja do Daniela Pławeckiego, który zamiast zgrać sobie głową próbuje nogą i bramkarz zdołał go uprzedzić w polu karnym
47 min - Kiławiec w polu karnym rywali ogrywa obrońce i uderza minimalnie ponad poprzeczką. Po wznowieniu przejmujemy piłkę i rozgrywamy dobrą akcję. Augustyn na skrzydło do Firleja, który głową w pole karne do Orła a ten głową uderza ponad bramką
52 min - kontra AKS , Augustyn podaje do Daniela Pławeckiego, który znalazł podaniem Orła, ten uderza z półwoleja, bramkarz odbija piłkę a dobitka Jasicy przelatuje ponad bramką
53 min - Daniel Pławecki z 18m wysoko ponad bramką
55 min - świetna akcja AKS, po której Jasica znajduje się sam na sam, ale zamiast strzelać próbuje mijać bramkarza i traci piłkę
58 min - Pałka uderza z wolnego, bramkarz na raty łapie
59 min - bramkę strzela Orzeł ale sędzia odgwizduje spalonego co do którego możemy mieć spore wątpliwości
61 min - R.Augustyn uderza z 18m, bramkarz odbija piłkę na róg
63 min - szybki atak AKS, Kiławiec uderza z prawej strony, bramkarz odbija do boku a próba dobitki Pasionka mija bramkę
67 min - R.Augustyn centruje z rzutu wolnego, zamyka Jasica ale obok bramki
68 min - Orzeł z 16m ponad bramką
69 min - centra R.Gwiżdża ląduje nieznacznie ponad bramką Gorców
72 min - Darek Pławecki zastępuje Mariusza Jasicę, Darek wchodzi na środek pomocy, na skrzydło schodzi Daniel Pławecki a do przodu przesuwa się Rafał Augustyn
75 min - prostopadłe podanie z głębi pola, jednak R.Augustyn nie sięga piłki w polu karnym rywali
76 min - Pałka z 35m z rzutu wolnego, piłkę nogą zagrywa obrońca Gorców o mało nie zaskakując własnego bramkarza, który jest na posterunku odbijając na rzut rożny
81 min - Filip Krzyżak zmienia na skrzydle Daniela Pławeckiego
82 min - uderzenie gospodarzy z 40m obok naszej bramki
84 min - piłka zagrana za plecy naszych obrońców, zawodnik Gorców jest szybszy od wychodzącego M.Gwiżdża i mija go zgrywając sobie piłkę ale asekuruje akcję Rafał Gwiżdż wybijając piłkę na rzut rożny
85 min - Orzeł uderza z ostrego kąta w boczną siatkę
86 min - Pałka zagrywa z głębi na przeciwną stronę do Kiławca, ten uderza z pola karnego trafiając w poprzeczkę bramki rywali
90 min - 4:0 - Rafał Kiławiec ( 16 gol w tym sezonie / 20 gol w barwach AKS )
Z rożnego zagrywa Darek Pławecki, źle interweniuje bramkarz Gorców który odbija piłkę wprost na głowę Kiławca, nasz skrzydłowy uderza mądrze lobem ponad bramkarzem i piłka od poprzeczki wpada za linię bramki

Chwilę później sędzia kończy mecz.

AKS wygrał pewnie 4:0 i wywalczył awans na 4 kolejki przed końcem sezonu. Stało się to zdecydowanie dużo wcześniej niż się spodziewaliśmy, czego powodem było, że główny rywal naszego zespołu - Dobrzanka, prezentuje się fatalnie na wiosnę tracąc dużo punktów i to sprawiło że ostatnie 4 mecze, AKS może zagrać bez obciążenia. Jednak tak jak pisałem tydzień temu - nasz zespół nastawiony jest na kolejne zwycięstwa i chce wygrać pozostałe mecze do końca sezonu. Nasi piłkarze stawiają sobie także ambitne cele - zdobycie 100 bramek w sezonie oraz stracenie nie więcej niż 10 goli. Co do pierwszego to po dzisiejszym meczu będzie to ciężkie bo w ostatnich 4 meczach AKS musiałby zdobyć średnio 6,5 gola na mecz. Jeżeli chodzi o bramki stracone to aby osiągnąć cel nie możemy stracić więcej niż 1 gol w ostatnich 4 meczach - co patrząc na naszą ostatnią grę w obronie jest wykonalnym celem. Chociaż łatwo nie będzie bo w ostatnich meczach będziemy grać z drużynami z czołówki - Rupniowem, Dobrzanką oraz Mordarką.
W tym tygodniu czekają nas jeszcze 2 mecze - w czwartek (Boże Ciało) zagramy na wyjeździe z Zenitem Kasinka Mała a w niedzielę przyjedzie do nas LKS Rupniów - drugi zespół po Stradomce, który odebrał nam punkty w tym sezonie.