1-0 Janisz Piotr (26' asysta Kmiecik Dariusz)
2-0 Pławecki Daniel (40' dobitka po strzale Dariusza Kmiecika)
3-0 Janisz Piotr (60' asysta Pławecki Daniel)
4-0 Krzyżak Filip (73' bez asysty)

AKS kontynuuje zwycięską serię. Zwycięstwo z Krokusem było trzecim na wiosnę oraz 21 spotkaniem bez porażki z rzędu.

Przed spotkaniem dostaliśmy informację że nie wiadomo czy gospodarze zbiorą skład na to spotkanie - pierwotnie miało ich zagrać siedmiu i ewentualnie zrezygnować z gry w drugiej połowie gdyby wynik był wyjątkowo niekorzystny. Nasi zawodnicy przygotowali się do meczu tak jak zwykle i bardzo dobrze bo ostatecznie okazało się że rywale zdołali zebrać jedenastkę. Nie wiemy czy faktycznie część zawodników pojawiła się w ostatniej chwili czy była to próba psychologicznej walki z naszym zespołem.
Niemniej nie jest to pierwszy raz, gdyż w każdym z trzech dotychczas rozegranych na wiosnę spotkań, rywale mieli jakieś problemy - w Laskowej mecz zaczął się z 10 min opóźnieniem bo Laskovia czekała na dojechanie jednego z zawodników, natomiast Zalesianka miała problemy z dokumentami niektórych zawodników, które dostarczyli w ostatniej chwili.

AKS zagrał osłabiony brakiem kilku zawodników - z powodów osobistych nie mogli zagrać Darek Dudek, Bogusław Orzeł oraz Dawid Augustyn. Natomiast urazy wykluczyły z gry Piotra Kmiecika oraz Rafała Kiławca. Zabrakło także Alberta Stacha oraz Sebastiana Oleksego, który w piątek grał cały mecz w juniorach. W związku z tym po raz pierwszy wiosną AKS nie miał na mecz pełnej osiemnastki.
Do postawowego składu wskoczyli: Robert Pałka, który zastąpił Dudka na środku obrony, Piotr Janisz, który zagrał na lewym skrzydle a na prawe przesunięty został Daniel Pławecki. Jako ofensywny pomocnik zagrał Darek Pławecki a w ataku Orła zastąpił debiutujący w naszym zespole Dariusz Kmiecik, który zanotował bardzo udany debiut asystując przy dwóch bramkach.

Nie można powiedzieć że spotkanie było jednostronne, jednak przebiegało pod naszą dużą przewagą oraz kontrolą. Rywale próbowali się odgryźć, mieli groźne stałe fragmenty gry po których mieli okazje do zdobycia bramki (gospodarze mieli przewagę wzrostu co starali się wykorzystać). To dotyczy jednak tylko pierwszej części w której mogli nawet objąć prowadzenie.
W drugiej połowie wyraźnie opadli z sił, AKS dominował na boisku lecz zdołaliśmy dorzucić jedynie dwie bramki, pomimo sporej ilości okazji.
Kolejnego, już 4 gola w tym sezonie strzelił Filip Krzyżak i jest to niezwykły wyczyn tego 16-latka, zważywszy na to że zagrał w tym sezonie łącznie jedynie 105 minut.

I połowa
27 sek - AKS mógł szybko ustawić sobie ten mecz. Piłkę przejmuje prawy obrońca Krokusa, ogrywa Janisza ale zupełnie nie spodziewa się że nasz kapitan ruszy za nim. Janisz odebrał mu piłkę i dograł wzdłuż bramki na 3m, minimalnie spóźnił się z zamknięciem Daniel Pławecki i piłka przeleciała pole karne wychodząc na aut.
6 min - Jasica uderza z 20m z rzutu wolnego, bramkarz piąstkuje jego strzał poza pole karne
9 min - kontra naszego zespołu, Daniel Pławecki rozgrywa dwójkową akcję z R.Augustynem i kończy strzałem z pola karnego z ostrego kąta, bramkarz odbija ten strzał
11 min - rzut wolny w środkowej strefie dla Krokusa, miękka wrzutka w nasze pole, strzał głową i piłka obija naszą poprzeczkę po czym Janisz wybija ją na rzut rożny. Z rogu centra trafia do niepilnowanego zawodnika gospodarzy na 7m, na nasze szczęście pudłuje on strzelając głową.
16 min - R.Augustyn zagrywa na skrzydło do Janisza, który płasko zagrywa w pole karne, Daniel Pławecki oddaje strzał ale zbyt lekko i bramkarz łapie, gospodarze wznawiają grę i...
17 min - ... wydaje się że Pałka zatrzyma akcję rywali bo przejął piłkę, lecz popełnia błąd po którym zawodnik Krokusa wychodzi sam na sam, ale ma bardzo ostry kąt i w zasadzie nie wiadomo czy próbował strzelać czy dogrywać, Gwiżdż jednak radzi sobie z jego zagraniem a niebezpieczeństwo w naszym polu karnym zażegnuje Darek Pławecki
19 min - Daniel Pławecki przejął długą piłkę od parnerów z obrony, zagrywa w pole karne do Darka Kmiecika, który uprzedza bramkarza próbując uderzyć podcinką nad rzucającym się golkiperem, piłka przelatuje nad bramkarzem lecz także nieznacznie nad bramką
26 min - 1:0 - Piotr Janisz ( 15 gol w sezonie / 68 gol w barwach AKS )
Po rzucie rożnym dla Krokusa wychodzimy zabójczą kontrą, piłka trafia na prawą stronę do D.Kmiecika, który dogrywa w pole karne, piłka dochodzi do Janisza, który przyjmuje i w drugie tempo uderza pokonując bramkarza gospodarzy

28 min - po naszym rzucie rożnym i wybiciu przez obrońców Krokusa akcja jest kontynuowana, piłka trafia na 18m przed pole karne, Oleksy uderza z półwoleja - bramkarz broni ten strzał
29 min - po dośrodkowaniu Janisza, Daniel Pławecki trafia do siatki lecz sędzia odgwizduje zagranie ręką przy przyjmowaniu piłki przez naszego skrzydłowego
35 min - R.Augustyn centruje z rogu, Janisz głową uderza ponad bramką
36 min - Krokus ma rzut wolny niemal z połowy boiska, mocne zagranie o mało nie zaskakuje Gwiżdża który jednak zdołał odbić piłkę na poprzeczkę a sytuację wyjaśniają nasi obrońcy wybijając piłkę na rzut rożny
37 min - kontra AKS, Janisz schodzi z piłką do środka i decyduje się na uderzenie ale obok bramki
39 min - do dalekiej piłki z naszej obrony dochodzi Mariusz Jasica, który decyduje się na strzał z półwoleja, bramkarz odbija piłkę do boku
40 min - 2:0 - Daniel Pławecki ( 6 gol w sezonie / 13 gol w barwach AKS )
Akcja lewą stroną, Janisz dogrywa w pole karne do D.Kmiecika, nasz napastnik z 6m trafia wprost w bramkarza ale z dobitką zdąża Daniel Pławecki i trafia z bliska do siatki.

41 min - faulowany w środku boiska jest R.Augustyn. Pierwsza żółta kartka dla zawodnika Krokusa.
42 min - Pałka uderza z wolnego z 25m ponad bramką
Do przerwy prowadzimy 2:0

II połowa
Po przerwie AKS osiągnął znaczną przewagę, rywale sporadycznie przedostawali się w okolice naszego pola karnego lecz nic wiele z tego nie wynikało.
46 min - w przerwie doszło do zmiany - Darka Kmiecika zastąpił wracający po urazie Rafał Gwiżdż. Gwiżdż wszedł na lewą obronę, skąd do przodu przesunięty został Jasica a Janisz zajął miejsce napastnika.
49 min - R.Augustyn z rzutu rożnego, Janisz urywa się spod opieki obrońcy i uderza z 5m głową lecz obrońca stojący przy bliższym słupku wybija piłkę z linii, pobijać próbuje wślizgiem Oleksy ale jego strzał zostaje zablokowany i mamy tylko kolejny rzut rożny
56 min - Filip Krzyżak pojawia się za Darka Pławeckiego
60 min - 3:0 - Piotr Janisz ( 16 gol w sezonie / 69 gol w barwach AKS )
Najpierw dwukrotnie w pole karne centruje Rafał Gwiżdż ale Jasica dwukrotnie nie potrafi przyjąć sobie dobrze piłki tracąc ją na rzecz obrońców, w końcu piłk trafia do Daniela Pławeckiego, który znalazł się na lewej stronie i zacentrował idealnie w pole karne do Janisza, który efektownym strzałe z woleja zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.
61 min - żółta kartka dla Mariusza Jasicy za przerwanie faulem kontry rywali w środkowej strefie
63 min - R.Augustyn z autu podaje za plecy obrońców do Krzyżaka, który w polu karnym ogrywa obrońce i mając ostry kąt próbuje pokonać bramkarza strzałem w krótki róg, bramkarz nogą odbija piłkę na róg
66 min - Daniel Pławecki uderza z 16m ponad bramką
69 min - R.Augustyn uderza z 20m z rzutu wolnego, bramkarz odbija piłkę do boku
71 min - Jakub Stach wchodzi na skrzydło za Jasicę
73 min - 4:0 - Filip Krzyżak ( 4 gol w sezonie i w barwach AKS )
Daniel Pławecki schodzi z piłką do środka w pole karne i uderza w poprzeczkę, piłka spada na 5m, próba dobitki jest zablokowana, ale piłka spada pod nogi Filipa Krzyżaka, który najpierw wygrywa przebitkę z obrońcą, potem nie daje sobie zabrać piłki bramkarzowi po czym trafia do pustej bramki z najbliższej odległości

78 min - dalekie zagranie M.Gwiżdża, obrońcy nie są w stanie wybić piłki, ta po głowie jednego z nich trafia do Stacha, który uderza z powietrza z linii pola karnego, piłka mija prawy słupek bramki
80 min - Paweł Zelek zastępuje Piotra Oleksego, który zgłosił uraz
83 min - groźne zderzenie naszego bramkarza z nacierającym zawodnikiem Krokusa, Gwiżdż wyszedł w powietrze aby złapać dośrodkowanie a zawodnik gospodarzy wpadł w niego z impetem doznając urazu. Przerwa trwa ponad 5 min zanim zawodnik Krokusa jest w stanie opuścić plac gry o własnych siłach.
88 min - żółta kartka dla zawodnika Krokusa za ostry faul na R.Augustynie przed polem karnym rywali...
89 min - ... z wolnego Daniel Pławecki uderza ponad bramką.
Mecz kończy się pewnym wynikiem 4:0.

AKS zdobył kolejne 3 punkty wypełniając swoją część zadania. Dobrzanka tydzień temu zgubiła 2 punkty a dziś czeka ją trudna przeprawa w Rupniowie. Zwycięstwo AKS na pewno wzmocni presję na naszych rywalach do awansu.
Teraz czeka nas pracowity tydzień - najpierw w czwartek o 17:30 gramy w finale pucharu z Turbaczem Mszana Dolna a w niedzielę o 16:00 czeka nas ciężki mecz z Witowem Mszana Górna.