Sparing: AKS Ujanowice - LKS Mordarka 3:1 (0:0)

• autor: asraelnwn, 2015-04-12 13:45

Skład AKS: Gwiżdż Marcin (46' Bugański Michał) - Gwiżdż Rafał (46' Zelek Paweł), Oleksy Piotr, Dudek Dariusz, Firlej Dawid - Pasionek Stanisław (46' Pławecki Daniel, 65' Pławecki Dariusz), Kmiecik Piotr - Janisz Piotr (85' Stach Albert), Augustyn Dawid (75' Stach Jakub), Kiławiec Rafał (55' Jasica Mariusz) - Kmiecik Dariusz (70' Przystał Mariusz)

Bramki: D.Kmiecik, Przystał x2

AKS rozegrał mecz sparingowy w zamian kolejki ligowej, która została odwołana pomimo że pogoda jak najbardziej sprzyjała do gry. Trener Augustyn liczył że rywal będzie wymagający i postawi trudne warunki. Nie przeliczył się, Mordarka wyglądała nieźle, choć trzeba też powiedzieć że dużo w tym naszej winy gdyż zwłaszcza w pierwszej połowie raziliśmy niedokładnością i stratami.

Z różnych powodów zabrakło Bogusława Orła oraz Roberta Pałki, a trener Rafał Augustyn postanowił cały mecz poobserwować z boku i także nie pojawił się na placu gry. W końcówce zagrał natomiast Mariusz Przystał, jednak był to jednorazowy występ gdyż kończy on urlop i wraca za granicę. Nie stracił jednak nic na swoich umiejętnościach - pojawił się na 20 minut i dwukrotnie pokonał bramkarza rywali zapewniając nam zwycięstwo.

Pierwsza połowa przeszła w zasadzie bez echa. Z naszej strony dużo niedokładności, nie potrafiliśmy wypracować sobie dogodnej sytuacji w polu karnym rywali i straszyliśmy głównie strzałami z dystansu - niecelnymi. Zaliczyliśmy sporo strat lecz rywale także nie potrafili z tego skorzystać w zasadzie nie tworząc sobie ani jednej czystej pozycji.

Po przerwie zaczęliśmy przejmować inicjatywę, gra częściej toczyła się na połowie rywali jednak nadal brakowało konkretów. Najlepszą okazję mieliśmy w 57 min gdy po rzucie rożny i zamieszaniu piłka obiła poprzeczkę bramki rywali. W 62 min świetne prostopadłe podanie Daniela Pławeckiego do Jasicy, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem lecz na tym nie koniec akcji, Janisz centruje na dalszy słupek, Dawid Augustyn zgrywa głową na 6m skąd Darek Kmiecik trafia także głową pod poprzeczke. W końcu przełamujemy obronę rywala.
W 76 min Kmiecik centruje z rzutu wolnego z lewego skrzydła, zza pleców obrońców wyskakuje Przystał i uderzeniem nogą z powietrza podwyższa na 2:0. Rywale jednak szybko złapali kontakt, tracimy piłkę na własnej połowie, akcję mógł jeszcze wyratować Firlej, który jednak zamiast wybić próbował przyjąc piłkę w polu karnym, rywale przejeli ją i po rozegraniu w naszym polu karnym strzelają kontaktowego gola.
Niedługo potem miała miejsce kontrowersyjna sytuacja. Zawodnik Mordarki uderzył z 18m, Bugański odbił piłkę lecz zbyt lekko do boku, do piłki doskoczył napastnik gości oraz Firlej, który wybił piłkę na rzut rożny lecz w tej sytuacji chyba faulował rywala.
W końcówce okazję miał jeszcze Janisz, którego strzał odbił bramkarz a wynik meczu ustalił Przystał, po prostopadłym podaniu Jasicy, przepchnął w polu karnym obrońcę i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

Był to bardzo cenny sparing, po grze naszego zespołu było widać 3-tygodniową przerwę od ostatniego sparingu. Dzisiejsze spotkanie było dobrym przetarciem przed derbowym spotkaniem z Laskovią, która na pewno postawi równie twarde warunki. Udane rozpoczęcie rundy wiosennej będzie kluczem do sukcesu jakim jest awans do ligi okręgowej.