Sparing: AKS Ujanowice - Limanovia Limanowa (juniorzy) 5:1...

Sparing: AKS Ujanowice - Limanovia Limanowa (juniorzy) 5:1 (1:1)

Skład AKS: Bugański Michał (46' Gwiżdż Marcin) - Zelek Paweł, Oleksy Piotr, Dudek Dariusz, Firlej Dawid - Pasionek Stanisław, Pławecki Dariusz - Krzyżak Filip, Kmiecik Piotr, Augustyn Dawid - testowany
Grali również: Augustyn Rafał, Stach Jakub, Janisz Piotr, Pławecki Daniel oraz testowany

Bramki: testowany x4 oraz D.Augustyn

AKS rozegrał drugi sparing w przeciągu tego weekendu i zwyciężył po raz drugi, tym razem z zespołem juniorów Limanovii Limanowa.

W pierwszej połowie gra naszego zespołu była chaotyczna, z rzadka zagrażaliśmy bramkce rywali, którzy stworzyli sobie więcej okazji do zdobycia bramki. Pierwsza połowa stała pod znakiem rzutów karnych - najpierw po faulu Oleksego na napastniku Limanovii przed szansą staneli goście - jednak ich zawodnik uderzył źle i Bugański odbił jego strzał na rzut rożny.
Kilkanaście minut później w polu karnym rywali faulowany został Pasionek, a pewnym wykonawcą jedenastki był testowany napastnik.
Niestety na przerwę schodziliśmy remisując - w 43 min goście wyrównali ładnym uderzeniem z 20m w prawe okienko naszej bramki.

Po przerwie doszło do zmian - m.in weszli grający dzień wcześniej Janisz i Daniel Pławecki i wyraźnie rozruszali naszą grę na skrzydłach. AKS w tej połowie dominował, mocno napierał na rywala i na bramki nie musieliśmy długo czekać. Także nie pozwalaliśmy już na swobodną grę w środku pola i goście w drugiej części mieli problemy aby stworzyć zagrożenie pod naszą bramką.
3 min po przerwie drugą bramkę strzelił testowany, trafiając głową po dobrej akcji i centrze Dn. Pławeckiego. Na 3:1 podwyższył D. Augustyn, który dostał piłkę po prawej stronie pola karnego i mając przed sobą tylko bramkarza trafił pewnym uderzeniem pod poprzeczę w długi róg.
Kolejne bramki to dzieło testowanego przez nasz klub zawodnika, który najpierw wykończył składną akcję strzałem z pola karnego a na 5:1 podwyższył dobijając strzał Janisza, który przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem gości.

Dobre 2 mecze w wykonaniu naszego zespołu. Cieszy przede wszystkim przygotowanie motoryczne gdyż nasi zawodnicy bez problemu wytrzymali trudy obu spotkań (kilku z nich zagrało ponad 150 min w ten weekend). Na pewno widać postęp w grze naszego zespołu, który coraz lepiej i automatycznie gra schematami, których wymaga trener Augustyn.
Możemy jedynie żałować że do rozpoczęcia sezonu jeszcze 3 tygodnie gdyż w obecnej dyspozycji o zwycięstwa moglibyśmy być spokojni.