0 Czerwone kartki 0

Bramki:
1-0 Janisz Piotr (24' asysta Kiławiec Rafał)
1-1 ??? (89')

Niestety "wirus" wczesnej godziny rozgrywania meczu znów zaatakował naszych zawodników. AKS zagrał słabo, nie tak jak powinien zagrać lider przeciw przedostatniej drużynie ligi i na własne życzenie stracił pierwsze punkty w tym sezonie.
Najłatwiejszym sposobem tłumaczenia było by zwalenie winy na błędy sędziego, któremu w tym meczu poprostu zabrakło jaj. Przy rzucie karnym pozowolił wyjść bramkarzowi przed linię bramkową a w późniejszej części nie odważył się wyrzucić dwóch zawodników Stradomki.
Jednak to nasi piłkarze powinni uderzyć się w piersi gdyż zamiast dobić rywali kolejną bramką dali pokaz bezradności w ofensywie, tracąc w samej końcówce bramkę, która w ostatnich minutach spotkania "wisiała w powietrzu".
Naszym zawodnikom nie pomógł stan murawy na boisku w Jodłowniku. Było bardzo grząsko i ślisko, nasi zawodnicy mieli problemy nie tylko z dokładnym podaniem ale nawet z utrzymaniem się na nogach. Raziliśmy niedokładnością, błędami w przyjęciu a gdy już dochodziliśmy pod pole karne rywali brakowało pomysłu na rozegranie akcji i większość z nich kończyła się zagraniami w pole karne "na aferę".
Rywal okazał się bardzo poukładanym i konsekwentnym taktycznie zespołem. Nie murował non-stop bramki, wychodził do ofensywy większą ilością graczy ale po stracie zaraz wracał na 20-30m przed swoją bramką konsekwentnie czekając tam na nasz atak. Doprawdy można być zdziwionym że w do tego meczu Stradomka wywalczyła tylko 3 pkt.

AKS zagrał niemal w najmocniejszym składzie. Zabrakło jedynie Daniela Pławeckiego (w związku z odpustem w naszej miejscowości) ale wrócili do składu Piotr Kmiecik oraz Dawid Augustyn. Obaj wyszli w podstawowym składzie a na ławce usiedli trener Rafał Augusyn oraz Stanisław Pasionek, który miał zagrać od pierwszej minuty ale na mecz dotarł na 10 min przed jego rozpoczęciem i już wcześniej trener podjął decyzję że zastąpi go Darek Pławecki.
AKS wyszedł ustawienie 4-4-2 z D.Augusynem i Janiszem w ataku oraz Kmiecikiem i Pławecki w środku pola.

I połowa
1 min - mocne otwarcie Stradomki, strzał z 25m piłka po rykoszecie mija naszą bramkę i wychodzi na róg
2 min - Kiławiec podaje prostopadle na lewą stronę pola karnego, Janisz uprzedza obrońcę i jest faulowany - rzut karny!
Do piłki podchodzi sam poszkodowany i niestety pudłuje obok prawego słupka. Sędzia powinien jednak powtórzyć rzut karny gdyż zanim Janisz oddał strzał bramkarz wyszedł dobre 2 metry przed linię bramkową.
4 min - długa piłka z naszej połowy, błąd popełnia obrońca Stradomki nie wybijając piłki głową, D.Augustyn z lewej strony dogrywa w pole karne do Janisza, który uprzedza obrońcę przy bliższym słupku i oddaje strzał ale minimalnie niecelny
7 min - Janisz dośrodkowuje z prawego skrzydła na długi słupek, Kiławiec próbuje sięgnąć piłki w ekwilibrystyczny sposób ale zaledwie ją muska i piłka mija bramkę
8 min - Jasica uderza z 20m ale zbyt lekko aby zaskoczyć bramkarza
20 min - Firlej wbiega w pole karne i oddaje strzał z narożnika pola karnego, piłka przelatuje ponad bramką
21 min - błędy w naszej obronie, nasi obrońcy dają się rozpędzić rywalowi, który wbiega w pole karne ale dobrze wychodzi Gwiżdż nogą wygarniając piłkę zawodnikowi Stradomki
24 min - 1:0 - Piotr Janisz ( 11 gol w sezonie / 64 w barwach AKS )
Prostopadłe podanie Kiławca do Janisza, który zwodem ogrywa obrońcę i będąc po lewej stronie pola karnego uderza w długi róg. Piłka odbija się jeszcze od słupka i wpada do siatki

28 min - błąd Oleksego, który podaje zbyt lekko do Zelka, piłkę przejmują rywale ale nie potrafią wykorzystać sytuacji i kończą strzałem z 20m obok bramki
38 min - D.Augustyn zgrywa piłkę do Jasicy. Strzał z 18m ponad bramką.
Rywale rozpoczynają od bramki, Oleksy wygrywa główkę zagrywając w kierunku pola karnego rywali, obrońca Stradomki przedłuża głową lot piłki, która trafia do Janisza. Janisz w sytuacji sam na sam próbuje lobować wychodzącego bramkarza ale piłka mija nieznacznie bramkę
44 min - zejście Jasicy ze skrzydła i uderzenie z 16m, piłka minimalnie mija dalszy słupek bramki
Do przerwy wygrywamy 1:0 a powinniśmy mieć o wiele korzystniejszy wynik

W przerwie Stanisław Pasionek wchodzi za Jasicę. AKS zmienia ustawienie na 4-5-1, Pasionek gra w środku z Kmiecikiem i Pławeckim, na lewe skrzydło przeszedł D.Augustyn a stonę na prawą zmienił Kiławiec

II połowa
46 min - D.Augustyn z 20m, bramkarz łapie piłkę
47 min - rzut wolny dla Stradomki z 16m, strzał pod poprzeczkę ale w środek bramki i Gwiżdż przenosi piłkę ponad poprzeczkę
51 min - D.Augustyn dogrywa z lewej strony na dalszy słupek, piłka trafia do Kiławca który ma przed sobą tylko bramkarza ale uderza zbyt lekko i bramkarz odbija jego strzał
53 min - Rafał Augustyn zastępuje lekko kontuzjowanego Darka Pławeckiego. R.Augustyn wchodzi na prawą stronę a D.Augustyn przesuwa się do środka
54 min - rywale mają rzut wolny z 25m, mocne uderzenie przelatuje obok prawgo słupka naszej bramki
59 min - Dawid Jaśkiewicz zastępuje na prawym skrzydle Kiławca
62 min - nieporozumienie w obronie gospodarzy, obrońca uprzedza wychodzącego z bramki golkipera i piłka po jego zagraniu mija o metr pustą bramkę wychodząc na róg
67 min - brzydki faul kapitana Stradomki na Rafale Augustynie za który rywal dostaje żółtą kartkę
69 min - po dośrodkowaniu w pole karne obrońcy Stradomki zbyt lekko wybijają i natychmiast uderza sprzed pola karnego Jaśkiewicz, strzał może nie był mocny ale o mało nie zaskoczył bramkarza a piłka minęła nieznacznie lewy słupek bramki
74 min - kolejny ostry faul kapitana Stradomki, nie dość że faul od tyłu to jeszcze przy kontrze naszego zespołu. Niestety sędziemu zabrakło zdecydowania gdyż wyciągnął już nawet żółtą kartkę ale gdy zobaczył że to zawodnik który już ma jedną na koncie to zrezygnował z pokazania kolejnej i wyrzucenia rywala z boiska
77 min - kontra AKS, Janisz wypuszcza sobie zbyt daleko piłkę i w polu karnym uprzedza go wychodzący bramkarz Stradomki
79 min - kolejny błąd sędziego, błąd popełnia obrońca Stradomki który mija się z piłką. Rusza za nią Janisz ale jest złapany i powalony przez obrońcę. Janisz wychodził na czystą pozycję i powinna być czerwona kartka lecz sędzia znów zachował się bardzo zachowawczo i pokazał jedynie żółtą kartkę.
Zmiana Sebastian Oleksy zastępuje Dawid Augustyna.
Z rzutu wolnego uderza R.Augustyn ale obok bramki
83 min - po rzucie rożnym piłkę przed polem karnym przejmuje Pasionek, który wbiega z nią w pole karne ale uderza w środek bramki
86 min - ostrzeżenie Stradomki. Gospodarze wychodzą kontrą po której strzał z 16m obija od góry naszą poprzeczkę
89 min - 1:1 - ???
Niestety od kilku minut kotłuje się w okolicy naszego pola karnego i w nim. W końcu rywale mają rzut wolny po przypadkowym faulu S.Oleksego, który się poślizgnął i potrącił rywala.
Z wolnego ostre dośrodkowanie w pole karne, zawodnik Stradomki przedłuża głową lot piłki i zaskakuje Gwiżdża. Mamy remis.

Niestety pomimo prób przeprowadzenia ataku nie udaje nam się już zagrozić bramce rywali i niespodzianka staje się faktem

Tracimy pierwsze punkty w tym sezonie. Tym samym AKS zatrzymał się na 12 kolejnych zwycięstwach. Co prawda kontunuuje nadal passę bez porażki, która wynosi obecnie 15 meczów bez porażki.
Szkoda straconych punktów gdyż wydawało się że do najważniejszej części tej rundy przystąpimy z kompletem punktów. Od następnej niedzieli zaczynamy serię meczy przeciw drużynom z czołówki i teraz przekonamy się o sile naszego zespołu oraz na ile możemy liczyć w tym sezonie w kontekście awansu.
Pierwszym z czterech przeciwników będą Gorce Kamienica które są wyjątkowo niewygodnym rywalem. W 6 dotychczasowych spotkaniach w Ujanowicach wygraliśmy tylko raz - 2:1 w zeszłym sezonie. Pozostałe spotkania kończyły się remisami lub minimalnymi, 1-bramkowymi porażkami.