Bramki:
1-0 Janisz Piotr (13')
2-0 Janisz Piotr (71' karny po faulu na Sebastianie Oleksym)
3-0 Janisz Piotr (85' dobitka po strzale Pawła Zelka)

AKS odniósł planowe zwycięstwo jednak po spotkaniu wszyscy mieli mieszane uczucia co do stylu w jakim to nastąpiło. Patrząc na suche statystyki nie można nic zarzucić naszemu zespołowi -  wygrana do zera, przygniatająca przewaga w strzałach, rożnych, posiadaniu piłki. Jednak kiedy dodamy że Jaworzanka przez cały mecz grała w 9 (do 13 min nawet w 8) to wynik 3:0 nie wygląda już tak imponująco.

Tak jak napisałem powyżej AKS miał dużą przewagę w posiadaniu piłki i przez całe spotkanie prowadził grę. Jaworzanka ustawiła się niemal całą drużyną w okolicy a w zasadzie we własnym polu karnym. Rywale liczyli głównie na stałe fragmenty oraz na swojego jedynego, szybkiego napastnika który próbował niepokoić naszą defensywę. Niestety nasi zawodnicy mając liczebną przewagę zbyt przesadzali z kombinowaniem i dokonywali złych decyzji przy rozgrywaniu piłki. Brakowało dokładnego ostatniego podania a gdy już takie dochodziły do celu to nasi zawodnicy najczęściej trafiali w bramkarza rywali czyniąc go mimochodem bohaterem spotkania. Ostatecznie zdobyliśmy 3 punkty ale to nie pierwszy raz gdy nasi zawodnicy czują się zbyt pewnie i mają później przez to kłopoty.

W porównaniu ze spotkaniem w Mszanie Górnej zabrakło Piotra Kmiecika, którego w środku pola zastąpił Darek Pławecki. Poza tą zmianą AKS wyszedł dokładnie tak jak w meczu z Witowem

I połowa
7 min - strzał Jasicy z 20m, bramkarz łapie piłkę
9 min - Kiławiec z prawej strony pola karnego uderza z 12m obok dalszego słupka
12 min - na boisko wchodzi Bartłomiej Wróbel dzięki czemu Jaworzanka gra od tego momentu w dziewiątkę
13 min - 1:0 - Piotr Janisz ( 7 gol w tym sezonie / 60 w barwach AKS )
Dośrodkowanie Firleja z prawego skrzydła. Janisz uderza głową trafiając w obrońcę, w polu karnym mamy tzw. "ping-pong" aż piłka ląduje pod nogami Janisza, który z 8m pokonuje bramkarza. To 4 kolejny mecz w którym Janisz trafia do siatki.

15 min - Rafał Augustyn uderza z 20m, bramkarz wzrokiem odprowadza piłkę która trafia w prawy słupek, Kiławiec próbuje dobić ale jego strzał zostaje zablokowany na rzut rożny
18 min - AKS wychodzi szybką kontrą, świetne podanie Janisza z lewego skrzydła w pole karne, Kiławiec z 4m trafia wprost w bramkarza. To powinno być 2:0
20 min - chwila lepszej gry Jaworzanki. Zagranie z rzutu rożnego na 3m, błąd popełnia Gwiżdż który źle wybija piłkę, strzał z 10m w światło bramki ale Dudek stojący 2m od linii bramkowej wybija piłkę głową na rzut rożny.
Z rogu znów wybijamy zbyt lekko lecz tym razem strzał z 10m przelatuje ponad poprzeczką
23 min - kontra AKS 2 na 1. Daniel Pławecki nie potrzebnie podaje do Kiławca, który jest na spalonym. Daniel powinien ruszyć sam z piłką od połowy boiska.
25 min - prostopadłe podanie R.Augustyna w pole karne, Rosiek blokuje Janisza lecz zanim bramkarz zdążył złapać piłkę kapitan gości napierany przez naszego napastnika wybija piłkę. Ta spada pod nogi Pasionka, który uderza od razu z połowy boiska lecz bramkarz gości zdołał wrócić do bramki i odbić piłkę na rzut rożny
29 min - dobre podanie Pasionka do Kiławca który jest na czystej pozycji ale oddaje fatalny strzał i pudłuje
30 min - Daniel Pławecki uderza z pola karnego - bramkarz łapie ten strzał
32 min - R.Augustyn próbuje zaskoczyć bramkarza z 25m lecz golkiper na raty łapie piłkę
34 min - Darek Pławecki znalazł w polu karnym Kiławca, który uderza w krótki róg gdzie jest jednak bramkarz i odbija piłkę na róg
36 min - Jasica wbiega z piłką z prawej strony pola karnego i oddaje strzał, bramkarz odbija przed siebie, do piłki dochodzi Janisz, który uderza pod brzuchem bramkarza, piłka toczy się w kierunku bramki lecz rzuca się do niej dwóch obrońców Jaworzanki i wślizgiem wybijają sprzed linii bramkowej
38 min - Kiławiec w polu karnym zwleka z strzałem, w końcu podaje do Pasionka którego w ostatniej chwili blokuje obrońca wybijając na rzut rożny
39 min - Kiławiec dogrywa z prawego skrzydła lecz Janisz nie sięga piłki w polu karnym
41 min - Firlej centruje z lewego skrzydła, Janisz nie sięga piłki głową a ta przelatuje tuż obok prawego słupka
42 min - Kiławiec wystawia piłkę na 14m do Jasicy a ten uderza minimalnie obok lewego słupka
43 min - R.Augustyn atakuje po lewej stronie, wystawia piłkę na 12m Danielowi Pławeckiemu, strzał w krótki róg bramkarz odbija na rzut rożny
Do przerwy prowadzimy tylko 1:0.

II połowa
W przerwie Dawid Jaśkiewicz zastąpił Rafała Kiławca
51 min - niespotykana sytuacja - strzala Darek Pławecki, piłkę blokuje Rosiek i w tym momencie piłka... pękła.
52 min - B.Wróbel decyduje się na strzał z niemal 30m, piłkę po koźle Gwiżdż łapie na raty
53 min - szybka kontra Jaworzanki, R.Augustyn fauluje rywala w środku pola jednak sędzia stosuje przywilej korzyści gdyż napastnik rywali utrzymał się na nogach i nadal biegł z piłką w kierunku naszej bramki. Augustyn zdołał go jednak dogonić i odebrał mu piłkę tuż przed polem karnym. Goście mieli pretensje sędziego o nie pokazanie kartki naszemu zawodnikowi a w tym czasie AKS przeprowadził akcję. Janisz wbiegł z lewej strony w pole karne i został ewidentnie sfaulowany od tyłu. Sędzia jednak pogubił się nieco i mając chyba na uwadze poprzednią akcję zamiast karnego wskazał na rzut rożny
54 min - Sebastian Oleksy wchodzi za Piotra Oleksego. AKS przechodzi na grę ustawieniem 4-4-2. Do linii obrony cofnięty został Pasionek.
60 min - dośrodkowanie Jaśkiewicza, Janisz uderza głową z 7m i bramkarz odbija na rzut rożny. Po chwili dośrodkowuje Firlej a Pasionek pudłuje głową
65 min - Rafał Gwiżdż wchodzi za Jasicę
71 min - 2:0 - Piotr Janisz ( 8 gol w sezonie / 61 gol w barwach AKS )
Prostopadłe podanie do Daniela Pławeckiego, który z końcowej linii dogrywa do środka ale nasi zawodnicy wchodzą za głęboko w pole karne. Wydaje się że piłkę wybiją obrońcy ale przejmuje ją nadbiegający S. Oleksy i zostaje sfaulowany w polu karnym. Sędzia nie ma wątpliwości - rzut karny. Pewnym wykonawcą okazał się Janisz.

76 min - dobre wejście Daniela Pławeckiego w pole karne lecz strzał przelatuje obok krótkiego słupka
77 min - kontra Jaworzanki, Pasionek nie przecina piłki lecz jego błąd naprawia Dudek, który przed polem karnym uprzedza napastnika gości i wybija piłkę na rzut rożny
80 min - dośrodkowanie Firleja, S.Oleksy uderza głową z 5m ponad bramką
80 min - Paweł Zelek zastępuje Firleja
85 - 3:0 - Piotr Janisz ( 9 gol w sezonie / 62 gol w barwach AKS )
Paweł Zelek dośrodkowuje ostro, piłka zamiast do partnerów leci pod poprzeczkę ale dobrze interweniuje bramkarz odbijając piłkę, ta spada pod nogi Janisza, który pomimo że piłka dziwnie kozłuje zdołał oddać strzał pod poprzeczkę. Janisz skompletował swojego 3 hattricka w barwach AKS

90 min - Daniel Pławecki zagrywa z prawej strony na 8m, R.Augustyn uderza pod poprzeczkę lecz bramkarz przenosi piłkę nad poprzeczką
Mecz kończy się zwycięstwem 3:0

AKS wywalczył 3 punkty i to jest najważniejsze. O stylu trzeba zapomnieć gdyż tego nikt nie będzie pamiętał za kilka tygodni. Teraz musimy skupić się na spotkaniu ze Stradomką gdzie koniecznie musimy zdobyć kolejny komplet punktów przed meczami z czołówką.
Zanim to jednak nastąpi czeka nas w środę mecz pucharowy z Olimpią Pisarzowa.