1-0 Kiławiec Rafał (3 min - asysta Augustyn Dawid)
2-1 Kiławiec Rafał (47 min)
3-1 Kmiecik Piotr (48 min - asysta Kiławiec Rafał)
3-2 Haras (83 min)
4-2 Krzyżak Filip (90+2 min - asysta Przystał Mariusz)

Pierwszy raz od 3 lat AKS rozpoczął rozgrywki ligowe od zwycięstwa. Ostatni raz miał miejsce na początku sezonu 2011/12 gdy w debiutanckim meczu w lidze okręgowej pokonaliśmy ULKS Korzenna 5:2.
Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego rywala na przełamanie tej złej passy niż Zenit z którym w dotychczasowych 8 spotkaniach na własnym boisku wygraliśmy 7 a jedyną porażkę ponieśliśmy w 2002 r.

AKS rozegrał udane spotkanie i zgodnie z tradycją zwyciężył Zenit u siebie, jednak nie możemy być do końca zadowoleni z postawy naszego zespołu. O ile w pierwszej części AKS dominował, był stroną przeważającą i w zasadzie powinien w tej części rozstrzygnąć spotkanie (czego nie zmieniła by nawet kuriozalnie stracona bramka), to w drugiej po znakomitym początku i dwóch szybko strzelonych bramkach zaczęliśmy grać nieco sennie i bez animuszu z przodu. Z czasem rywale zaczęli coraz śmielej atakować i pod naszą bramką dochodziło do coraz groźniejszych sytuacji. W końcu zdołali strzelić kontaktowego gola. Na szczęście w końcówce z dobrej strony pokazał się nasz bramkarz który obronił 2 bardzo groźne strzały (jeden jeszcze przed bramką na 2:3) i zrehabilitował się za błąd dzięki któremu Zenit strzelił gola w pierwszej połowie. AKS przetrwał napór gości a w doliczonym czasie gry wyprowadził kontrę zakończoną bramką, która przypieczętowała zwycięstwo.

AKS zagrał mocno osłabiony. Z powodu pielgrzymki zabrakło kilku zawodników grających ostatnio w podstawowym składzie: Dawida Firleja, Mariusza Jasicy oraz Daniela Pławeckiego. W ich miejsce w pierwszym składzie pojawili się Paweł Zelek, Piotr Kmiecik oraz Jakub Stach, który zagrał na dość nietypowej dla siebie pozycji prawego obrońcy (próbowany był tak w sparingu z Olimpią Pisarzowa). Na prawe skrzydło przesunięty z ataku został Piotr Janisz a dwójkę napastników tworzyli Dawid Augustyn oraz Mariusz Przystał, który w związku ze sprawami rodzinnymi był w ten weekend w Polsce. Trener zdecydował się powrócić do ustawienia które było próbowane jeszcze w końcówce poprzedniego sezonu oraz w ostatnich sparingach i zagraliśmy czwórką w obronie gdzie duet środkowych obrońców z Dudkiem stworzył Pasionek. Na ławce zasiedli m.in. powracający po przerwie Dawid Jaśkiewicz oraz debiutujący w seniorach 16-letni Filip Krzyżak (obaj pojawili się w drugiej połowie).

I połowa
3 min - 1:0 Kiławiec Rafał ( 1 gol w tym sezonie / 5 gol w barwach AKS)
Świetnie zaczyna się dla nas ten mecz. D. Augustyn powalczył po lewej stronie pola karnego z obrońcami, zacentrował na 5m gdzie Kiławiec głową nie miał problemów z pokonaniem bramkarza
6 min - 1:1 Juszczak
Niestety rywale szybko wyrównują. W niegroźnej sytuacji Gwiżdż wychodzi z bramki i łapie piłkę w okolicach prawego narożnika pola karnego. Decyduje się zagrać szybko długą piłkę w kierunku napastników, lecz wykopuje ją płasko wprost pod nogi zawodnika Zenitu, który trafia z ok. 30m do opuszczonej bramki.

15 min - akcja D.Augustyna z Przystałem, który uderza z 16m. Bramkarz łapie ten strzał
17 min - kontra naszego zespołu, R. Augustyn zagrywa ponad głowami obrońców do wychodzącego za ich plecy D.Augustyna. Nasz napastnik uderza ponad poprzeczką.
20 min - Kmiecik centruje z rzutu rożnego, Janisz znajduje się w dogodnej sytuacji lecz nieco "pod piłką" i uderza głową z 6m ponad poprzeczką
23 min  - R.Augustyn uderza z wolnego z 30m w środek bramki. Bramkarz Zenitu uruchamia kontrę gości która kończy się niecelnym strzałem z obrębu naszego pola karnego
27 min - P. Zelek wrzuca piłkę z autu w pole karne rywali, Przystał uderza głową lecz piłka mija nieznacznie dalszy słupek bramki
29 min - Kmiecik próbuje uderzenia z ok. 25m, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny
31 min - presing AKS-u na połowie rywali. D.Augustyn przejmuje piłkę w okolicy 25m od bramki rywali, wbiega z nią w pole karne ale zamiast uderzać próbuje odgrywać na prawo do Przystała. Czyni to jednak niecelnie i piłka wychodzi poza boisko.
38 min - fantastyczna akcja AKS-u. Kmiecik prostopadle do D.Augustyna, ten z pierwszej piłki na prawo do Przystała, który znajduje się w sytuacji sam na sam lecz uderza obok lewego słupka.
39 min - R. Augustyn zagrywa z rożnego, Przystał wyskakuje do piłki lecz dobrze wytrąca go obrońca i nieczysty strzał z 5m głową ląduje w rękach bramkarza Zenitu
42 min - mogliśmy zostać ukarani za niewykorzystane sytuacje. Zawodnik Zenitu z prawej strony boiska zagrywa ni to centrę, ni strzał. Gwiżdż był przekonany że piłka minie bramkę w bezpiecznej odległości lecz ta trafiła w dalszy słupek wychodząc w pole
43 min - płaskie uderzenie R.Augustyna z 20m minimalnie obok prawego słupka
45 min - groźne zagranie w naszym polu karnym, zawodnik Zenitu zgrywa piłkę na 6m, na całe szczęście jest na posterunku Dudek, który uprzedza rywala i na spółkę z Kmiecikiem "czyszczą" groźną akcję pod naszą bramką

II połowa
46 min - Przystał uderza z 16m ponad poprzeczką
47 min - 2:1 Rafał Kiławiec ( 2 gol w sezonie / 6 gol w barwach AKS)
Zenit rozpoczyna od bramki. Obrońcy popełniają błąd zagrywając niedokładnie. Piłka trafia do Kiławca, który z prawej strony pola karnego wbiega w nie i uderza mocno w długi róg.
48 min - 3:1 Kmiecik Piotr ( 1 gol w sezonie / 75 gol w barwach AKS)
AKS idzie za ciosem. Zagranie z głębi pola w okolice pola karnego, Kiławiec zgrywa głową do Kmiecika, który z obrońcą na plecach wbiega w pole karne i strzałem w długi róg podwyższa wynik meczu

56 min - strzał z 25m obok naszej bramki
60 min - kontra Zenitu, po lewej stronie ograny zostaje J.Stach, piłka zagrana na środek, strzał po rykoszecie mija naszą bramkę i wychodzi na rzut rożny
60 min - Rafał Gwiżdż zastępuje Pawła Zelka
61 min - znów akcja po lewej stronie, tym razem zakończona strzałem w boczną siatkę
65 min - Filip Krzyżak zastępuje Jakuba Stacha. R.Gwiżdż wędruje na prawą obronę, na lewą cofa się Janisz a Krzyżak wchodzi na lewą pomoc. Jest to dla niego debiut w zespole seniorów.
66 min - R. Augustyn uderza z 25m lecz za lekko aby zaskoczyć bramkarza
67 min - mocny strzał z ok. 25m zawodnika Zenitu, Gwiżdż rzuca się w swoją lewą stronę odbijając ten strzał ręką jednak w taki sposób że piłka mija naszą bramkę obok prawego słupka wychodząc na róg.
71 min - Kmiecik zagrywa prostopadle do D. Augustyna, który oddaje strzał z 10m w krótki róg, bramkarz odbija piłkę na rzut rożny
73 min - Dawid Jaśkiewicz zastępuje Rafała Kiławca
74 min - Janisz zagrywa z autu do Przystała, który uderza sprzed pola karnego, z półwoleja ponad bramką
79 min - akcja Zenitu po prawej stronie, zgranie do środka zakończone strzałem z 20m ponad bramką
83 min - 3:2 - Haras
Szybka akcja Zenitu po prawej stronie, Dudek nie zdążył przeciąć akcji, zawodnik Zenitu zagrywa do środka w pole karne, gdzie inny uprzedza naszego obrońcę i staje oko w oko z Gwiżdżem nie marnując tej okazji

85 min - Albert Stach zastępuje Dawida Augustyna. Stach wchodzi na lewą pomoc a do ataku przesunięty zostaje Krzyżak
86 min - Pasionek wybrał się na połowę rywali i oddał strzał z 25m - w środek bramki
90 min - żółta kartka dla Darka Dudka, który przerwał groźną akcję po lewej stronie. Za odepchnięcie zawodnik rywali dostał także żółty kartonik.
Z rzutu wolnego mocne uderzenie w kierunku dalszego słupka. Bardzo dobra interwencja Gwiżdża który przenosi piłkę nad poprzeczką.
92 min - 4:2 - Filip Krzyżak ( 1 gol w sezonie i w barwach AKS )
Rzut wolny dla Zenitu ok. 40m od naszej bramki. W nasze pole karne wędrują wszyscy zawodnicy poza bramkarzem. Fatalne zagranie trafia w naszych obrońców, Janisz zagrywa na połowę rywali a do piłki rusza z własnej połowy Przystał. Wychodzimy sytuacją dwóch zawodników przeciw bramkarzowi, jednak Krzyżak zawahał się i nie podążył do końca za akcją Przystała. W tej sytuacji nasz napastnik próbował sam wykończyć akcję lecz przegrał pojedynek z bramkarzem. Dopadł ponownie do piłki i tym razem Krzyżak dobrze pokazał mu się w polu karnym. Przystał podał a młodemu zawodnikowi AKS-u pozostało wpakować piłkę do siatki z 5m. Krzyżak zdobywa gola w swoim debiucie.

Niedługo potem sędzia kończy spotkanie.

Rozpoczęliśmy sezon od 3 punktów. Za tydzień czeka nas kolejne spotkanie na własnym boisku - derby przeciwko Laskovii Laskowa. Wicemistrz A-klasy z poprzedniego sezonu na inaugurację przegrał na wyjeździe z Mordarką 0:2 i na pewno będzie chciał powetować sobie tą porażkę w Ujanowicach. Przypomnijmy że w poprzednim sezonie AKS zremisował u siebie z Laskovią 0:0.