15 Faule 13
1 Żółte kartki 3
0 Czerwone kartki 0

Żółte kartki: Kmiecik

Podziałem punktów zakończył się derbowy pojedynek pomiędzy AKS-em i Laskovią. Spotkanie to miało dodatkowe znaczenie z powodu miejsc zajmowanych przez oba zespoły oraz fakt że w rozegranym wcześniej od naszego spotkaniu, lider A-klasy - Płomień przegrał na wyjeździe 2:4 z Mordarką. Zwycięstwo w tym meczu dawało Laskovii pozycję lidera a nam pozwalały przybliżyć się do lidera na 2 punkty.
Niestety padł wynik najbardziej korzystny dla Płomienia.
Oba zespoły miały swoje okazję w tym meczu i mogły rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Dlatego remis należy uznać na wynik sprawiedliwy.

W naszym zespole zabrakło Biernackiego, którego w składzie zastąpił Rafał Gwiżdż. W związku z tą zmianą trener Grabczyk zdecydował się na zmianę ustawienia - zagraliśmy tylko jednym napastnikiem (Przystał), którego mieli wspierać 2 ofensywni pomocnicy (Grabczyk i Kmiecik). Z czasem jednak ustawienie zmieniło się bo (zwłaszcza w drugiej połowie) Kmiecik zaczął pełnić rolę drugiego napastnika.

Pierwszą połowę lepiej zaczął nasz zespół, kilkukrotnie goszcząć pod bramką Laskovii ale bez klarownych sytuacji. Przez pierwsze minuty goście nie atakowali na naszą bramkę ale gdy to już zrobili to mocno zapachniało bramką i w przeciągu 5 min mogliśmy przegrywać nawet 0:2. W końcówce to jednak my zmarnowaliśmy znakomitą okazję na zdobycie prowadzenia.

I połowa
3 min - Jasica zagrywa do środka do Kmiecika, który uderza z 20m, bramkarz na raty łapie jego strzał
5 min - zawodnik Laskovii o mało nie zaskoczył Gwiżdża z rzutu wolnego. Zagrał tak mocne dośrodkowanie że piłka zmierzała w światło bramki ale Gwiżdż czujnie wypiąstkował piłkę
16 min - przerzut na prawą stronę pola karnego, gdzie Jasica został sam przeciwko dwóm rywalom, strzał z pola karnego ale z interwencją zdążył Dudek, który wślizgiem zablokował strzał
20 min - Dudek przegrywa "przebitkę" z dwoma zawodnikami gości, piłka trafia na prawą stronę, uderzenie z półwoleja zawodnika Laskovii przechodzi ponad naszą bramką
28 min - żółta kartka dla Tokarza za ostry faul przy linii na Jasicy
33 min - Jasica z autu do Przystała, który uderza z ostrego kąta wzdłuż bramki
34 min - znów akcja Jasicy, który centruje w pole karne, Kmiecik zgrywa do środka do Przystała, strzał jednak blokuje stojący w świetle bramki obrońca Laskovii
38 min - dośrodkowanie z rzutu wolnego w nasze pole karne, piłka ląduje za dalszym słupiem skąd próbuje zgrywać do środka zawodnik gości, Gwiżdż odbija jego zagranie i łapie na raty piłkę
42 min - znakomite prostopadłe podanie Pławeckiego do wychodzącego sam na sam Przystała, nasz napastnik lobuje wychodzącego bramkarza lecz piłka trafia tylko w słupek po czym zostaje wybita na rzut rożny przez obrońcę
45 min - żółta kartka dla Kmiecika za komentarz w kierunku innego naszego zawodnika, sędzia potraktował to jako niesportowe zachowanie i pokazał żółtą kartkę. Szkoda jednak że sędzia nie był konsekwentny i w drugiej połowie gdy odgwizdał rzut wolny pośredni za komentarz Tokarza w swoim kierunku, nie pokazał zawodnikowi Laskovii żółtej kartki co byłoby równoznaczne z wyrzuceniem Go z boiska.
Na przerwę schodzimy remisując bezbramkowo

Druga część spotkania to w zasadzie gra do jednej bramki. AKS konsekwentnie i mozolnie atakuje na bramkę rywali lecz dobrze ustawiona obrona Laskovii sporadycznie dawała się zaskoczyć. W końcówce mogliśmy się przekonać że niewykorzystane sytuacje się mszczą - Laskovia była bliska zdobycia bramki. Na szczęście na wysokości zadania stanął nasz bramkarz.

II połowa
52 min - Rafał Gwiżdż zagrywa na lewe skrzydło do Jasicy, ten ogrywa obrońcę wbiegając w pole karne i uderza z ostrego kąta na bramkę, bramkarz odbija piłkę a sytuację wyjaśnia obrońca wybijając piłkę na róg
53 min - Janisz wchodzi za Jasicę
59 min - żółta kartka dla zawodnika Laskovii za pociągnięcie za koszulkę wychodzącego z kontrą Pławeckiego
60 min - Pławecki centruje z rzutu wolnego w pole karne, Kmiecik uderza głową z 12m ponad poprzeczką
69 min - Piotr Oleksy wchodzi na boisko za Rafała Gwiżdża
70 min - tuż po wejściu Oleksy dośrodkowuje z lewego skrzydła, uderzenie głową Grabczyka mija bramkę rywali
74 min - dośrodkowanie z głębi pola, Kmiecik uderza tyłem głowy lobując wychodzącego bramkarza lecz piłka przelatuje ponad poprzeczką
78 min - wymiana Przystała z Pławeckim po prawej stronie, Przystał podaje wzdłuż pola karnego do Grabczyka, który oddaje strzał, piłka przelatuje minimalnie nad poprzeczką
85 min - Rafał Kiławiec zastępuje Kmiecika
88 min - po kontrze Laskovii sędzia odgwizduje zagranie ręką Firleja. Rzut wolny z ok. 18m. Tokarz uderza obok muru lecz dobrze broni Gwiżdż wybijając piłkę na rzut rożny
89 min - z rzutu rożnego zagranie na 8m, strzał głową, piłką odbija się kozłem od ziemi i przechodzi ponad naszą bramką.
96 min - żółta kartka dla zawodnika Laskovii za odkopnięcie piłki po gwizdku
97 min - sędzia kończy mecz.
Doliczone zostały 3 min lecz w doliczonym czasie gry po zderzeniu w powietrzu kontuzji doznał Tokarz, który przeleżał na boisku dobre 5 min. Sędzia po wznowieniu gry dał raptem 1 minutę na dogranie.

Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem, z którego bardziej cieszą się zawodnicy Laskovii. Zbliżyli się do Płomienia na 1 punkt i mają jeszcze przed sobą spotkanie z obecnym liderem na własnym boisku. Tak więc Laskovia pozostaje w walce o awans do ligi okręgowej.
Dla nas ten remis jest porażką i tym meczu pozostaje nam jedynie wiara w cud i to nie jeden a kilka, które musiały by się wydarzyć w pozostałych do końca sezonu kolejkach, abyśmy wywalczyli awans.
Teraz czeka nas seria 3 trudnych wyjazdów - w najbliższą niedzielę jedziemy do Rupniowa a potem 2-krotnie odwiedzimy Kamienicę grając z Zalesianką oraz Gorcami